Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
03223289686
03223289687
Adres SERİNEVLER MH. MUSTAFA KEMAL PAŞA BL. YÜREĞİR ADANA
MEB logo Adana / Yüreğir
Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi

http://enverkurttepelianadolulisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi Adana ili Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi Taban Puanı 347.6768 -
2016 Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi Taban Puanı
304.6218 47.8400

Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi olarak dönüştürülmüş ve bu alanda eğitim-öğretime devam etmektedir.

Okulumuzda 49 öğretmen görev yapmaktadır. 434ü kız 378i erkek olmak üzere toplam 812 öğrenci öğrenim görmektedir. Okulumuzda fizik, kimya, biyoloji ve bilgisayar laboratuarları, 100 kişi kapasiteli çok amaçlı salon, slayt gösteri salonu ve okul kütüphanesi mevcuttur.

Bilgi ve teknoloji devrini yaşadığımız bu dönemde ülkemizin geleceği olan gençlerimizi her yönüyle yetiştirmeyi amaç edindik. Bu amaç doğrultusunda çalışmalarımız, Atatürkün göstermiş olduğu hedefler ve Türk Milli Eğitiminin temel amaçları doğrultusundan hareketle Öğrenci-Veli-Öğretmen ilişkisinin önemini her zaman dikkate alarak üstlenmiş olduğumuz misyonla öğrencilerimizi muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmak hedefimizdir.
  • Öğretmen : 42
  • Öğrenci : 715
  • Derslik : 29
  • Fen Labaratuarı: 2
  • BT Sınıfı : 1
  • Ulaşım : Şehir merkezinden 13/B Özel Halk Otobüsleri ve Belediye Otobüsleri ile.
  • Yerleşim Yeri : Serinevler mahallesi.Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzeri. Yeni Numune Eğitim Ve Araştırma Hastahanesi Yüreğir Yerleşkesi Doğusu.
  • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : İl merkezine 4 KM İlçe Merkezine 2 KM
VİZYON : Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi olarak, bilim,kültür,sanat,spor ve edebiyatta emsalleri arasında parmakla gösterilecek zihinsel, fiziksel ve ruhsal yönden sağlıklı bireyler yetiştiren bir eğitim kurumu olmak.

MİSYON : Sosyal ve güçlü bir insan modeli oluşturmak için eğitimde kaliteyi arttırmak ve bu bağlamda öğrenci merkezli bir eğitimin çıtasını yükseltmek.

BAŞARILAR :

Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 03223289686
Okulun Faxı: 03223289687
Okulun Adresi: SERİNEVLER MH. MUSTAFA KEMAL PAŞA BL. YÜREĞİR ADANA

Bu okula 2 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Adana Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi yorumları, Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi nerede?, Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi formaları, Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi adresi, Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi başarıları, Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi Adana, Yüreğir Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi

google+ google+ google+