Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi

Adana / Yüreğir

Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 11
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 74.2008
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi Adana ili Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "74.2008".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
74.2008
2020
57.9549
Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi olarak dönüştürülmüş ve bu alanda eğitim-öğretime devam etmektedir.

Okulumuzda 49 öğretmen görev yapmaktadır. 434ü kız 378i erkek olmak üzere toplam 812 öğrenci öğrenim görmektedir. Okulumuzda fizik, kimya, biyoloji ve bilgisayar laboratuarları, 100 kişi kapasiteli çok amaçlı salon, slayt gösteri salonu ve okul kütüphanesi mevcuttur.

Bilgi ve teknoloji devrini yaşadığımız bu dönemde ülkemizin geleceği olan gençlerimizi her yönüyle yetiştirmeyi amaç edindik. Bu amaç doğrultusunda çalışmalarımız, Atatürkün göstermiş olduğu hedefler ve Türk Milli Eğitiminin temel amaçları doğrultusundan hareketle Öğrenci-Veli-Öğretmen ilişkisinin önemini her zaman dikkate alarak üstlenmiş olduğumuz misyonla öğrencilerimizi muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmak hedefimizdir.
 • Öğretmen : 42
 • Öğrenci : 715
 • Derslik : 29
 • Fen Labaratuarı: 2
 • BT Sınıfı : 1
 • Ulaşım : Şehir merkezinden 13/B Özel Halk Otobüsleri ve Belediye Otobüsleri ile.
 • Yerleşim Yeri : Serinevler mahallesi.Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzeri. Yeni Numune Eğitim Ve Araştırma Hastahanesi Yüreğir Yerleşkesi Doğusu.
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : İl merkezine 4 KM İlçe Merkezine 2 KM
VİZYON : Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi olarak, bilim,kültür,sanat,spor ve edebiyatta emsalleri arasında parmakla gösterilecek zihinsel, fiziksel ve ruhsal yönden sağlıklı bireyler yetiştiren bir eğitim kurumu olmak.

MİSYON : Sosyal ve güçlü bir insan modeli oluşturmak için eğitimde kaliteyi arttırmak ve bu bağlamda öğrenci merkezli bir eğitimin çıtasını yükseltmek.

BAŞARILAR :

Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: SERİNEVLER MH. MUSTAFA KEMAL PAŞA BL. YÜREĞİR ADANA

Tel: 03223289686

Fax: 03223289687

web: http://enverkurttepelianadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi ile ilgili 11 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Adanademir]

70 ortalamam bu okula gelmem şansım varmı acil cevap

2022-06-11 20:48
 
0
 
0
[.....]

Çok güzel bir okul değil tavsiye etmem.

2021-12-23 15:45
 
0
 
0
[.... ]

Okulda suriyeli var mı?

2021-10-03 11:34
 
0
 
0
[Rumuz]

sağlık lisesi mi ve okul taşıtı var mı servis

2021-07-04 18:35
 
0
 
0
Reklam
[yıldız ]

Bu okulun ortalaması kaç ALLAH aşkına biri bilgi versin iyi bir okul mu eğitimi nasıl

2020-06-26 19:04
 
0
 
0
[Can Gazi]

Bu okula hangi dolmuş gidiyor Allah için ya çarşıdan oraya hangi dolmuş gidiyor ????

2018-10-01 07:19
 
0
 
0
[demirsporlu]

okul cok harişka bi okul herkese tavsiye ederim

2018-02-11 18:37
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Sabancı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Kiremithane Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 38

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://enverkurttepelianadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız