Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
04622302318
04622296451
Adres Fatih Cad. Fatih Mah. 61040 Ortahısar TRABZON
MEB logo Trabzon / Ortahisar
Ortahisar Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi

http://fsmal61.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Ortahisar Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi Trabzon ili Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Ortahisar Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ortahisar Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ortahisar Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Ortahisar Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ortahisar Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Ortahisar Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Ortahisar Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi Taban Puanı 403.6653 -
2016 Ortahisar Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi Taban Puanı
361.0310 30.5800

Bilimde sanatta sporda kültürde farklılıkları fark edildiği, farkındalığın önemsendiği, samimi sıcak, ilişkilerin pekiştiği, iletişime açık, mutluluk ve mükemmeliyeti arama çabası ile aile sıcaklığında yoğurulan liderlik hedefinde bir lisedir burası.....

TARİHÇE Okulumuz 1924 yılında Tabakhane semtindeki binada Kız Ortaokulu olarak öğretime başlamıştır. 1942-1943 Eğitim-Öğretim yılında o dönemdeki Kurtuluş İlkokulu'na geçerek karma öğretime başlamıştır. Daha sonra Uzun Sokak semtindeki Nemlioğlu Binası'na (Şimdiki Öğretmenevi) taşınmıştır. 1973-1974 öğretim yılında, Fatih Mahallesi'nde yeni yapılan binaya, Cumhuriyetin 50. yılı münasebetiyle, "Trabzon Kız Ortaokulu" adı ile nakledildi, 1976-1977 öğretim yılında da 50. Yıl Ortaokulu'na "Fatih Ortaokulu" adı verildi. 1977 yılı Kasım ayında da liseye olan ihtiyaç göz önünde bulundurulup, Fatih Ortaokulu liseye dönüştürülerek "Fatih Lisesi" adını almıştır.

1986-1987 Eğitim-Öğretim yılından itibaren ortaokul bölümüne öğrenci kaydı yapılmamış ve 1989-1990 öğretim yılından itibaren ortaokul kısmı kaldırılarak sadece lise kısmı kalmıştır. Fatih Lisesi, 20 Eylül 1992 tarihinde Tanjant yolu yanında yapılan bugünkü yeni binasına taşınmış ve açılışı dönemin Milli Eğitim Bakanı Köksal TOPTAN tarafından yapılmıştır.

Okulda 1992-1993 Eğitim-Öğretim yılında Yabancı Dil Ağırlıklı Lise kısmı açılmış, daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu okullar kapatıldığından 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılında son mezunlarını vermiştir.

Fatih Lisesi, Milli Eğitimi Geliştirme Projesi (MEGEP) ve Müfredat Laboratuvar Okulu (MLO) kapsamında yer alan okullardan birisidir. 2004-2005 Eğitim-Öğretim yılında ise MEGEP projesini uygulayan pilot okullardan biri olmuştur. Okulda MEGEP tarafından donatılan Bilgi Teknolojisi sınıfı bulunmaktadır. Öğrenciler boş zamanlarında teknoloji sınıfını kullanarak faydalanmaktadır.

Fatih Lisesi 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılından itibaren liselerin, Anadolu Liselerine dönüştürülmesi nedeniyle "Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi" olarak Eğitim-Öğretimine devam etmektedir.

FATİH SULTAN MEHMET ANADOLU LİSESİ OLARAK MİSYONUMUZ Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, çağdaş, sorumluluklarını bilen, mücadeleci, üretken, toplumsal ilişkilerinde başarılı, bilgili, becerili, öz güven sahibi, çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kurabilen, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilen, Çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek becerilere sahip, bilgi, teknoloji ve iletişim toplumu olma hedeflerimizi gerçekleştirmek için; bilgiye hızla ulaşabilen, fiziksel ve ruhsal sağlığı dengeli, pratik problem çözme yetisine sahip, çalışkan, Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarının bilincinde olan nesiller yetiştirmektir.

FATİH SULTAN MEHMET ANADOLU LİSESİ OLARAK VİZYONUMUZ Kendini sürekli yenileyen, okuyan, inceleyen, araştıran analiz ve sentezler yapabilen, bütün öğrencilerin akla ve bilime dayalı eğitim ortamında hayata ve bir üst öğrenime hazırlandığı; dünü bugüne, bugünü yarına bağlayan köprülerin kurulduğu; paydaşlarla birlikte çevrede etkin ve nitelikli bir model okul olmaktır. Beyaz bayrağa sahip olan okulumuz 2014-2015 Eğitim Öğretim yılından itibaren Emniyet müdürlüğünce yapılan anketlerde Trabzon ili genelinde EN GÜVENLİ OKUL seçilmektedir

2016-2017 dereceleri şöyledir
okul
okul
okul
 • Öğretmen :65
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :800
 • Derslik :28
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :24
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :TEKLİ
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:00-15:30
 • Yabancı Dil1. YABANCI DİL : İNGİLİZCE 2. YABANCI DİL : ALMANCA
 • Pansiyon Bilgileri Yok
 • Ulaşım BELEDİYE OTOBÜSLERİ, ŞEHİR İÇİ DOLMUŞ HATLARI
 • Servis Bilgisi ÖĞRENCİ SERVİSLERİ
 • Yerleşim Yeri FATİH MAHALLESİ-FATİH CADDESİ ÜZERİ

Ortahisar Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Ortahisar Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Ortahisar Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Ortahisar Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Ortahisar Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 04622302318
Okulun Faxı: 04622296451
Okulun Adresi: Fatih Cad. Fatih Mah. 61040 Ortahısar TRABZON

Bu okula 4 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Trabzon Ortahisar Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ortahisar Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Ortahisar Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Ortahisar Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Ortahisar Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Ortahisar Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi yorumları, Ortahisar Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Ortahisar Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi nerede?, Ortahisar Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Ortahisar Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi formaları, Ortahisar Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi adresi, Ortahisar Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi başarıları, Ortahisar Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi Trabzon, Ortahisar Ortahisar Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi

google+ google+ google+