Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi

İstanbul / Küçükçekmece

Sor
Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
220
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 71.8243
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi İstanbul ili Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "71.8243".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
71.8243
2022
76.7264
2021
77.6072
2020
68.4974
Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi 1998 yılına kadar Söğütlüçeşme Lisesi olarak başka bir binada faaliyet göstermiştir. Kadriye Moroğlu Lisesinin inşaatına 1993 yılında başlanmış 1998 yılında bitirilmiştir.

Okulun yapımında İ.Ü.Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr. Erdoğan MOROĞLU nun büyük emeği ve desteği olmuştur. Sayın Erdoğan Moroğlu okulumuza fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarları yaptırarak eğitimi daha kaliteli hale getirmiştir. Ayrıca 1999 yılında okul bahçesine çok amaçlı bir spor salonu yaptırmıştır. Yapılan bu spor salonu ilçemizin önemli spor faaliyetlerinin yapıldığı bir merkez haline gelmiştir. 1999 - 2000 öğretim yılından itibaren okulumuzda Yabancı dil ağırlıklı lise bölümü açılmıştır. 2005-2006 öğretim yılından itibaren yabancı dil ağırlıklı liseye öğrenci kaydı yapılmamıştır. Bağışçımız Prof.Dr. Erdoğan MOROĞLU tarafından 2009-2010 eğitim-öğretim yılında eğitimdeki kaliteyi arttırmak bakımından önemli sayılabilecek bir adım atarak  okulumuza Sosyal Bilimler Laboratuvarı kazandırmıştır. 2010-2011 eğitim-öğretim yılında yine bağışçımızın katkılarıyla okulumuza  tam donanımlı bir konferans salonu yaptırılmıştır.

Okul Tanıtım Videosunu İzleyin
Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu

Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi
Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Küçükçekmece
  İlçe
Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi
Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Küçükçekmece
  İlçe
Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi
Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Küçükçekmece
  İlçe
Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi
Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Küçükçekmece
  İlçe
Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi
Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Küçükçekmece
  İlçe
Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi
Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Küçükçekmece
  İlçe

Adres: Kanarya Mah.Bozdoğan Cad No94 Küçükçekmece/İstanbul

Tel: 02126963793

Fax: 02125489898

web: http://kadriyemoroglu.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 220 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[ACİL CEVAP]

Merhaba ben borsa İstanbul kız meslek lisesine düstüm ortalamam 79 sizce buraya geleyim mi eğer gelme diyorsanız önerdiğiniz meslek ya da anadolu lisesi var mı acil cevap çünkü nakil alcam eve uzak kalıyor borsa acil cevap lütfeeeennnnnn

2023-09-12 18:15
[Ben.p]

Ya ben Sefaköy e ikametkahımı aldırıcam ortalalmam 85,3 lerde bana meslek lisesi çıktı okulun ikinci haftasında değiştireceğim
sizce gelebilecekmiyim?

2023-08-31 23:37
[Gsldksisksjeepdbeod]

Ben kayıt için geç kaldım son tarih 18 Ağustos Diyo napıcammmm pazartesi gidicem ama hemen

2023-08-26 13:26
[Yusuf]

Okula nakil aldırdım mecburiyetten okul anlatıldığı gibi sıkıntılı mi

2023-08-06 12:55
Reklam
[dgukjmfgyhkm]

sınıflarda ortalama kaç kişi oluyor ve okul anlatılıdğı gibi sıkıntılı mı?

2023-08-06 00:23
[Selam]

Arkadaşlar gecen sene ismet aktardaydım ve bu okulun obpsi 71 benim ise 77 2 kontejan var buyuk ihtimalle gelcem de bana okulu tanıtırmısınız

2023-08-05 19:45
[Selamm]

9-M ??

2023-08-04 16:14
[Selamm]

9 A ??

2023-08-01 14:56
[elif-]

9/K da olan

2023-07-28 14:51
BENZER OKULLAR
Yorum 65

Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 41

Durusu Hüseyin Ökten Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 80

Harezmi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Firuzan - Kemal Demironaran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 544

Halil Bekmezci Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi kaç puan 2024 71.8243
Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://kadriyemoroglu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız