Kırıkkale Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi

Kırıkkale / Merkez

Kırıkkale Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi
 • Kırıkkale Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kırıkkale
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 92.7952
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kırıkkale Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi Kırıkkale ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kırıkkale Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Kırıkkale Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "92.7952". Kırıkkale Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Kırıkkale Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz 2003 - 2004 Eğitim - Öğretim yılında Etiler Mahallesi'ndeki yeni binasına taşınmış olup, 2005 - 2006 Eğitim - Öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı kararı ile Anadolu Lisesi'ne dönüştürülmüştür.

2009 - 2010 Eğitim - Öğretim yılında Osmangazi Mahallesi Doğu Bulvarı 1740. Sokak No: 42 adresindeki yeni binasına taşınan okulumuz halen Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi olarak eğitim ve öğretime devam etmektedir.

2020 yılında okulumuzdan mezun olan 138 öğrencinin tamamı tyt sınavında başarılı olmuş bu öğrencilerimizden 35´i çeşitli üniversitelerin lisans bölümlerine, 3 öğrencimiz ön lisans proğramlarına, 1 öğrencimiz konservatuara yerleşmiştir. 2020 yks sonuçlarına göre yüksek öğretime yerleşme oranı %28.5 olarak gerçekleşmiştir.

Kırıkkale Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kırıkkale Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Osmangazi Mh. 1740 Sokak NO 38 71400 Kırıkkale Türkiye

Tel: 03182440702

Fax: 03182440701

web: https://kkybal.meb.k12.tr

Kırıkkale Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Mordekay]

Obp puanım 88 ve kayıt alanımda acaba gelirmi

2021-07-14 21:59
 
0
 
0
[BERKAY]

Obp 91 adres tutuyor bu liseye girebilirmiyim bilgilendirirseniz çok teşekkür ederim

2021-07-10 22:33
 
0
 
0
[öğretmen]

okulunuzdan gidip bilgi alabilirsiniz

2021-07-04 13:28
 
0
 
0
[ibrahim]

bu lıseye sınavsız kaayıt yapıla bılecek benım sızden ogrenmek ıstedıgım su ben kırıkkale sanayı mahallesınde oturmaktayım cocugumu bu lıseye kayıt yaptıra bılırmıyım adrese dayalı sıstem ne dır tam bılmıyorum benım ıkamet ettıgım adreste yanı sanayı mahallesınde bır tane lıse var guzel sanatlar lısesı bu lıseye salmak ıstemıyorum olursa yıldırım beyazıt lısesı olsun yardımcı olurmusunuz

2018-06-27 18:00
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 4

Kırıkkale Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Kırıkkale Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Atatürk Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Delice Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kırıkkale Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kırıkkale Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://kkybal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kırıkkale Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kırıkkale Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kırıkkale Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kırıkkale Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız