Osmancık 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi

Çorum / Osmancık

Osmancık 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 3
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 89.8451
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Osmancık 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Çorum ili Osmancık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Osmancık 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Osmancık 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "89.8451".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
89.8451
2021
87.7022
2020
89.5265
Osmancık 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Osmancık 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Osmancık 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Osmancık 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Osmancık 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Osmancık 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Osmancık 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Osmancık 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Osmancık 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Osmancık 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Osmancık 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[LİSEYE GEÇMİŞ ]

Bu sene kacla alacak fikri olan varmı

2022-06-26 00:32
 
0
 
0
[ÖĞRENCİ]

KAÇ ORTALAMA İLE ALIYOR ACABA.LÜTFEN BİLGİLENDİRİN

2020-07-19 12:55
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Mehmetçik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Sungurlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Şehit Nedim Tuğaltay Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

İnönü Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Osmancık 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi kaç puan 2023 89.8451
Osmancık 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Osmancık 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Osmancık 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Yatılı mı? Kız ve Erkek Pansiyonu Var.
Osmancık 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Osmancık 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Osmancık 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz