Mehmetçik Anadolu Lisesi

Çorum / Merkez

Mehmetçik Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 9
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 91.8660
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Mehmetçik Anadolu Lisesi Çorum ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mehmetçik Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Mehmetçik Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "91.8660".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
91.8660
2021
88.8691
2020
85.5398
Mehmetçik Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Mehmetçik Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Mehmetçik Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Mehmetçik Anadolu Lisesi , Çorum merkez Buharaevler semtinde bulunan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden boşalan 23 derslikli binanın tahsisi ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın 31.06.1999 gün ve 9861 sayılı onayı ile 1999-2000 ders yılında BUHARAEVLER LİSESİ olarak açılmış, 07.08.1999 tarih ve 1999/5 sayılı İl Milli Eğitim Komisyon kararı ile okulumuzun adı MEHMETÇİK LİSESİ olarak değiştirilmiştir. Okulumuz bu tarihten itibaren Ankara yolu ile Fen Lisesi arasında bulunan Kız öğrenci pansiyonu ile birlikte öğretime devam etmiştir.

Okulumuz, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 29/06/2010 tarih ve 5299 sayılı onayı ile, 2010-2011 öğretim yılından itibaren kademeli olarak Anadolu Lisesine dönüştürülerek adı, MEHMETÇİK ANADOLU LİSESİ olarak değiştirilmiştir. Genel lise olarak ilk mezunlarını 2001-2002 öğretim yılında veren okulumuz 2013-2014 öğretim yılında ise genel liselerin son mezunları ile Anadolu lisesinin ilk mezunlarını verecektir.

Okulumuz, Eylül 2010 tarihinde ise halen bulunduğu Ulukavak Mahallesi İkbalkent karşısı Fen Edebiyat Fakültesi yanında yeni yapılan kendi okul binasına taşınmıştır. Kız öğrenci pansiyonumuz da okulla aynı bahçedeki yeni binasına Mart 2010 tarihinde taşınmıştır.

Okul binamız 7042m2 alana, pansiyonumuz ise 11000m2 alana kurulmuş olup, bahçemizde ağaçlandırılmıştır.

Okulumuz 4 katlı olup doğalgazla ısıtılmaktadır. Eğitim - öğretim karma (kız-erkek) olup ayrıca kız pansiyonu mevcuttur. Okulumuz bünyesinde 32 Derslik, 1 fizik, 1 kimya, 1 biyoloji laboratuvarları ile 1 kütüphane, 1 konferans salonu, 1 beden eğitimi ve spor odası, 1 kantin ve 6 idari odadan oluşmaktadır. Tüm sınıflarımızda Etkileşimli tahta ile öğretim yapılmaktadır.

Her branşa ait ayrı derslikler ya da laboratuvar vardır. Okulumuza her yıl aynı sayıda (240 kişi) öğrenci alınırken 2013-2014 öğretim yılında 272 öğrenci alınacaktır. Sınıflar en fazla 30 öğrenciden oluşmaktadır. Fizik, kimya, biyoloji laboratuvarlarımız derslerin deneysel kapasitesini kaldırabilecek kapasitede olup araç-gereç ve malzeme eksiğimiz bulunmamaktadır.

Futbol, basketbol, voleybol sahaları ile masa tenisi sayesinde öğrencilerimiz arasında fikstüre bağlı çeşitli turnuvaların düzenlendiği okulumuz zengin sportif etkinliklere de sahiptir.

Okulumuz şimdiye kadar genel liseler kategorisinde ÖSYS'de ilde oldukça başarılı durumdadır. Bu başarıda öğrencilerimizin kendi gayretlerinin yanı sıra okulumuzda görevli tüm yönetici, öğretmen ve yardımcı personelimizin özverili çalışmaları da etkin rol oynamaktadır.

Okulumuz kız öğrenci pansiyonu 210 kişiliktir. Yemekler üç öğün olup; kahvaltı fix menü, öğle yemeği tüm öğrenci ve personele verilmektedir. Yemekler hizmet alımı yoluyla pansiyonumuzda hazırlanmaktadır. Pansiyonumuz 4 katlı olup, 58 odamızın 13'ü 2 kişilik, 46'sı ise 4 kişiliktir. Tüm odalarımızda banyo wc mevcuttur. Sıcak su 24 saat kullanılabilir durumdadır. Akşamları 2 saat etüt çalışması vardır.

Vizyon Okulumuz Mehmetçik Anadolu Lisesi; çağımız insanın ihtiyaç duyduğu bilimselliği yakalamış, geleceğinden endişesi olmayan, kendisine güvenen, milli değerlerine bağlı insan yetiştirmek üzere kurulmuş lider bir kurum olmaktır.

Misyon Okulumuz Mehmetçik Anadolu Lisesini; Türk Milli Eğitiminin belirlediği hedefler doğrultusunda, geleceğimiz olan gençliğin; bilgili, ilkeli ve ahlaklı bir nesil olması için eğitime hazır olarak devamını sağlamak.

Ulaşım Okulumuza; Her 15 Dakikada Saat Kulesi Otobüs Duraklarından Hareket Eden Ulukavak ve İkbalkent Halk Otobüslerine Binerek Gelebilirsiniz. Ayrıca Mimarsinan Mah. ve Otogar Önünden Her Yarım Saat te Bir Küçük San.Sit. Halk Otobüslerine Binerek Gelebilirsiniz.

Saatler : 08:30 - 11:50 / 13:30 - 16:40

Mehmetçik Anadolu Lisesi ilk mezunları, 2014 ÖSYS yerleştirmelerinde büyük başarı elde etti. 164 son sınıf öğrencimizden 86'sı yerleştirildi.

2015 Yılında Tercih yapan öğrencilerimizden 64´ü lisans, 24´ü ön lissans, 1´i açıköğretim, 1 öğrencimiz de uzaktan öğretim programına yerleşmiştir.

Mehmetçik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mehmetçik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Ulukavak Mahallesi Çiftlikçayırı Cad. No47 ÇORUM

Tel: 03642267701

Fax: 03642274973

web: http://corummehmetcikanadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Mehmetçik Anadolu Lisesi ile ilgili 9 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Puanım 89.5 giremedim]

3. Tercihe bakıcam inşAllah gelir.

2022-08-03 23:48
 
0
 
0
[Berkay şahin]

Puanım 87 girebilirmiyim

2022-06-30 22:36
 
0
 
0
[Metehan]

Benim 83,6666 OBP puanım var. Buraya girmeye yeter mi?

2022-06-30 19:18
 
0
 
0
[Muzaffer.kara ]

Okulumuz öğrencim vesilesiyle idareci , öğrencimin öğretmenleri ile olan iletişim bilgilendirme neticesinde öğretmenlerimizin öğrencilerimizin geleceğe olan bakış acılarına hitab ederken hep hayata dolu dolu olmaları için harcadıkları özverilerini yaşayarak gormemizdem dolayı kendilerine teşekkür ederiz.

2022-01-07 17:19
 
0
 
0
Reklam
[Boşver]

Ben kararsız kaldım ama hocaları iyiymiş disiplinli yetiştiriyorlarmış ama tek sıkıntı okul ortamı kimseye takmassanız bir şey demezler dil üzerine kurulmuş güzel bir okul projeleri var hocaları severseniz onlarda sizi sever sayısalı çok iyi bende kararsız kalmıştım gidip gitmemek arasında ortalamam yetiyodu ama gitmedim ama siz gidin tavsiye ederim özellikle dil okuyacak arkadaşlar için

2021-10-03 09:55
 
0
 
0
[Boşver]

okul güzel mi? lütfen cevap verin

2021-09-06 20:51
 
0
 
0
[Enes kulaksız ]

Kuzenim gitti bin pişman ortamı hocalar fln

2020-07-19 22:29
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Bilge Kağan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Bahçelievler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Haydar Öztaş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Mehmetçik Anadolu Lisesi kaç puan 2023 91.8660
Mehmetçik Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Mehmetçik Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Mehmetçik Anadolu Lisesi Yatılı mı? Sadece Kız Pansiyonu Var
Mehmetçik Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Mehmetçik Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mehmetçik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Mehmetçik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://corummehmetcikanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mehmetçik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mehmetçik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Mehmetçik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mehmetçik Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız