Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi

Çorum / Merkez

Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi
 • Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Çorum
İlçesi Merkez
Başarı Puanı (OBP) 92.9568
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi Çorum ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Okulumuzun 1992 yılında Anadolu Lisesinin bünyesinde bir şube olarak eğitim ve öğretime başladı. Kurucu Müdürlüğünü o zaman Anadolu Lisesi Müdürü olan, Abdulkadir OZULU yaptı.  Bir yıl sonra, Çorum Valiliği il Özel İdaresi tarafından1984 yılında Sakarya İlkokulu olarak yaptırılan, şimdiki 23 Nisan İlköğretim okuluna taşındı.  Müdürlüğüne Hasan DEMİRBAŞ atandı. 1999-2000 Öğretim yılı Eylül ayında, şu anda Mehmetçik Lisesi olarak kullanılan binaya taşındı.   2002 yılı Ekim ayında kendi hizmet binamıza taşındık. Fen Lisesi karşısında, Spor salonu, 150 öğrencilik kız- erkek pansiyonu, 10 dairelik lojmanı ile çağdaş bir eğitim ve öğretim ortamı oluşturmaktadır. Okulumuzda KABİNET sistemi uygulanmakta olup, Öğretmenler kendilerine ait ve derslerinin amacına uygun olarak düzenlenmiş sınıflarda ders yapmaktadır. Okulumuz 1999 yılından itibaren Çorum da Üniversiteye öğrenci kazandırma da hep birinci olmuştur.    Bu oran %84 ile % 71 arasında değişmektedir.                   Sınav kazanarak gelen öğrencilerimiz, yine sınav kazanarak/seçilerek gelen öğretmenlerimiz tarafından eğitilmektedir. Okulumuzun Müdürlüğünü halen Ahmet GÖMEÇ yapmakta olup, bir Müdür başyardımcısı,  üç müdür yardımcısı bulunmaktadır. Her branşın öğretmeni vardır. Boş geçen dersimiz bulunmamaktadır. Okulumuz Toplam Kalite Yönetimi felsefesine göre yönetilmekte olup çalışan memnuniyeti ve her öğrenci öğrenebilir anlayışının örneklerini sunmaktadır. 

VİZYON
Türk milli Eğitiminin amaçları ışığında; dünü, bu günü ve geleceği bütünleştirerek öğretmen olmanın idealini ve değişimi yaşayarak özgün, etkili ve nitelikli bir okul toplumu oluşturmaktır.

MİSYON
Biz... Çorum Anadolu Öğretmen lisesini tercih eden çalışkan ve yetenekli öğrencilerin, özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirip tüm potansiyelini kullanmalarına fırsat tanıyarak, öğretmen yetiştiren yüksek öğrenim kurumlarına yönlendirip, başarılı olmalarını sağlamaktır.


BAŞARI DURUMU

 

Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Anadolu Öğretmen Lisesi Sokak Fen Lisesi Cad. Çepni Mah.

Tel: 3642251754

Fax: 3642241064

web: http://aolcorum.meb.k12.tr

Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 3

Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

İnönü Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Haydar Öztaş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Osmancık 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Mimar Sinan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://aolcorum.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız