Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi

Çorum / Merkez

Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 15
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 97.2140
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi Çorum ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "97.2140".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
97.2140
2021
96.9357
2020
95.8612
Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

1984-1985 Öğretim yılında Çorum ili Sakarya İlkokulunun binasında iki şube olarak eğitim-öğretime başlayan okulumuz Çorum Anadolu Lisesi, 1990-1991 yılında aynı binada ilk mezunlarını verdi.

Mezun olan öğrencilerin çoğunluğunun seçkin üniversitelere yerleşmeleri ve okulumuzun üstün başarısı yoğun ilgi topladı. Bu ilgiden dolayı artan öğrenci kayıt talebi mevcut binanın yetersiz kalmasına neden oldu. Bu ihtiyaçtan dolayı Fatih Caddesi üzerinde 23.000 dönümlük arsa üzerine Çorum Anadolu Lisesinin yapımına başlandı.

1992-1993 öğretim yılında eğitim- öğretime başladı. İlimizin en eski ve ilk Anadolu Lisesi olan okulumuzda 20 derslik, fizik, kimya, biyoloji Laboratuvarları, bilişim teknoloji sınıfı, 1 adet konferans salonu ve okul kantini mevcut olup, okulumuz normal eğitim-öğretime devam etmektedir.

Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi
Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi
 • Çorum
  İl
 • Merkez
  İlçe
Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi
Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi
 • Çorum
  İl
 • Merkez
  İlçe
Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi
Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi
 • Çorum
  İl
 • Merkez
  İlçe

Adres: Üçtutlar Mahallesi Fatih Caddesi No35 Merkez / ÇORUM

Tel: 0 364 2262240

Fax: 0 364 2275562

web: https://corumsatoal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi ile ilgili 15 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Mert Kabasakal ]

Benim obp puanım 96.1934 GELEBİLİRMİYİM acaba

2022-07-22 10:52
 
0
 
0
[Mert Kabasakal ]

BENİM OBP PUANIM 96.1092 ORAYA GELEBİLİRMİYİM

2022-07-22 10:00
 
0
 
0
[İsimsiz]

Benim obp puan 94 buraya gidebilir miyim?

2022-07-04 22:53
 
0
 
0
[Metehan]

OBP puanım 83 buraya gidebilir miyim?

2022-07-01 19:33
 
0
 
0
Reklam
[Duyuru]

2021 yılında Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme işlemleri sonucunda okulumuzu kazanan öğrencilerimizin ders seçim işlemleri için velileriyle beraber en geç 20 Ağustos 2021 Cuma gününe kadar okulumuza gelmesi gerekmektedir.

2021-08-15 15:39
 
0
 
0
[Melike]

Buraya yerleştim umarım güzeldir.

2021-07-29 14:45
 
0
 
0
[Sinem]

O kadar iyi bir okul ki bu sene oraya geldim okul çok iyi hocaları ve müdürü disiplinli tavsiye ederim

2021-07-27 09:41
 
0
 
0
[umut arayan bırı]

pansıyon bılgısı yazarmısınız

2021-06-17 11:48
 
0
 
0
[çallı]

yeni idare ve bu seneki 9lar ile okul iyice çöp oldu

2019-10-07 21:00
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 3

Haydar Öztaş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Osmancık 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Bahçelievler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi kaç puan 2023 97.2140
Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://corumsatoal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız