Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi

Kütahya / Merkez

Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı -
Okulun Taban Puanı 405.3139
Güncel Yüzdelik Dilimi 11.77
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 5 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi Kütahya ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 405.3139 11.77
2018 332.5316 12.48
2017 449.0773 16.87
Okul binamızda Sosyal Bilimler Lisesi'nin yanı sıra genel lise statüsünde Cumhuriyet Lisesi de faaliyet göstermektedir. Cumhuriyet Lisesi 1969 yılında Cumhuriyet Orta Okulu olarak açılmış daha sonra lise statüsüne geçmiştir. 1997 yılında kapanarak binasını Kütahya Fen Lisesi'ne devreden okul, 2006 yılında yeniden eğitim-öğretim hayatına başlamıştır. İkinci kez açılan Cumhuriyet Lisesi, okulun Sosyal Bilimler Lisesi'ne dönüştürülmesiyle beraber 2010 yılının haziran ayandan itibaren kademeli olarak kapanacaktır.

Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi Milli Eğitim Bakanı Sayın Nimet ÇUBUKÇU'nun olurlarıyla 2010 yılının Haziran ayında Türkiye'de kendi türünde 24. Sosyal Bilimler Lisesi olarak eğitim öğretim hayatına başlamıştır.

Vizyon Türkiye ve dünyaya yön verebilecek yönetici ve liderleri yetiştirmek

Misyon Türk sanat ve kültür birikimini anlayıp yorumlayabilen, mükemmeliyet derecesinde fikir üretip- proje yapabilen, kültürel- sosyal ve teknolojik gelişmeleri izleyebilen, üreten-Y.Dil bilen TÜRKİYE ve DÜNYA' ya faydası olacak DÜNYA LİDERLERİNİ yetiştirmek

Başarılar TÜBİTAK BÖLGE 1´LİĞİ, USOBO 2011-ALTIN MADALYA-2012 ALTIN MADALYA-2013 ALTIN MADALYA 2014 ALTIN MADALYA İL KOMPOZİSYON YAZMA YARIŞMALARINDA HER SEVİYEDE DERECELER,SPOR MÜSABAKALARINDA (FUTSAL-HENTBOL-VOLEYBOL-MASA TENİSİ-BASKETBOL-TENİS-BADMİNTON-OKÇULUK)ÇEŞİTLİ DERECELER.
 • Öğretmen :36
 • Öğrenci :500
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :NORMAL ÖĞRETİM
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08.35 - 15.45
Pansiyonumuz, erkek ve kız pansiyonu olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Erkek pansiyonu 120, kız pansiyonu 124 kişiliktir. Odalar 3´er ve 4´er kişiliktir.Her iki pansiyonda da yatakhanelerin yanı sıra etüt bölümleri ve dinlenme odaları bulunmaktadır.160 kişilik bir yemekhaneye sahip olan pansiyonumuzun temizlik, yemek ve güvenlik alanlarında toplam 6 personel çalışmaktadır. Pansiyonda öğrencilerimizin ders çalışmalarına yardımcı olması için bilgisayarlar ve kitaplıklar bulunmaktadır.

Pansiyonumuzda yemek hizmeti kendi personelimiz tarafından verilmekte olup, bu hizmetlerin sağlandığı mutfak, bulaşıkhane ve yemekhane gibi bölümler bulunmaktadır. Ayrıca yatılı öğrencilerimizin dinlenme, etüt vb. ihtiyaçların karşılanması adına pansiyonumuzda her gün 3 belletici öğretmen görev yapmaktadır.

Okulumuz 2012-2013 eğitim-öğretim yılı yaz tatilinde Valilik Oluru ile Zafertepe Mahallesi Taçmahal Caddesindeki Aysel Selahattin Erkasap Spor Lisesi'nin 24 derslikli binasına taşınmış ve halen iki okul aynı binada eğitim ve öğretimlerine devam etmektedir.
 • Tel 0 274 225 56 19
 • Fax 0 274 225 56 18
Zafertepe Mahallesi Taçmahal Caddesi No14 Merkez KÜTAHYA
  http://kutahyasbl.meb.k12.tr
Bu okula 33 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2020 , Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi yüzdelik dilimi, Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi yorumları

Ayrıca Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi üniversite başarısı, Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi formaları, Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum