Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0 274 225 56 19
0 274 225 56 18
Adres Zafertepe Mahallesi Taçmahal Caddesi No14 Merkez KÜTAHYA
MEB logo Kütahya / Merkez
Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi

http://kutahyasbl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 332.5316
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 5 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi Kütahya ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 332.5316 -
2017 Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 449.0773 16.8700
2016 Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı
418.9329 15.8200

Okul binamızda Sosyal Bilimler Lisesi'nin yanı sıra genel lise statüsünde Cumhuriyet Lisesi de faaliyet göstermektedir. Cumhuriyet Lisesi 1969 yılında Cumhuriyet Orta Okulu olarak açılmış daha sonra lise statüsüne geçmiştir. 1997 yılında kapanarak binasını Kütahya Fen Lisesi'ne devreden okul, 2006 yılında yeniden eğitim-öğretim hayatına başlamıştır. İkinci kez açılan Cumhuriyet Lisesi, okulun Sosyal Bilimler Lisesi'ne dönüştürülmesiyle beraber 2010 yılının haziran ayandan itibaren kademeli olarak kapanacaktır.

Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi Milli Eğitim Bakanı Sayın Nimet ÇUBUKÇU'nun olurlarıyla 2010 yılının Haziran ayında Türkiye'de kendi türünde 24. Sosyal Bilimler Lisesi olarak eğitim öğretim hayatına başlamıştır.

Vizyon Türkiye ve dünyaya yön verebilecek yönetici ve liderleri yetiştirmek

Misyon Türk sanat ve kültür birikimini anlayıp yorumlayabilen, mükemmeliyet derecesinde fikir üretip- proje yapabilen, kültürel- sosyal ve teknolojik gelişmeleri izleyebilen, üreten-Y.Dil bilen TÜRKİYE ve DÜNYA' ya faydası olacak DÜNYA LİDERLERİNİ yetiştirmek

Başarılar TÜBİTAK BÖLGE 1´LİĞİ, USOBO 2011-ALTIN MADALYA-2012 ALTIN MADALYA-2013 ALTIN MADALYA 2014 ALTIN MADALYA İL KOMPOZİSYON YAZMA YARIŞMALARINDA HER SEVİYEDE DERECELER,SPOR MÜSABAKALARINDA (FUTSAL-HENTBOL-VOLEYBOL-MASA TENİSİ-BASKETBOL-TENİS-BADMİNTON-OKÇULUK)ÇEŞİTLİ DERECELER.
  • Öğretmen :36
  • Öğrenci :500
  • Kütüphane :1
  • Fen Labaratuarı :2
  • Konferans Salonu :1
  • Spor Salonu :1
  • Öğretim Şekli :NORMAL ÖĞRETİM
  • Yemekhane :1
  • Saatler 08.35 - 15.45
Pansiyonumuz, erkek ve kız pansiyonu olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Erkek pansiyonu 120, kız pansiyonu 124 kişiliktir. Odalar 3´er ve 4´er kişiliktir.Her iki pansiyonda da yatakhanelerin yanı sıra etüt bölümleri ve dinlenme odaları bulunmaktadır.160 kişilik bir yemekhaneye sahip olan pansiyonumuzun temizlik, yemek ve güvenlik alanlarında toplam 6 personel çalışmaktadır. Pansiyonda öğrencilerimizin ders çalışmalarına yardımcı olması için bilgisayarlar ve kitaplıklar bulunmaktadır.

Pansiyonumuzda yemek hizmeti kendi personelimiz tarafından verilmekte olup, bu hizmetlerin sağlandığı mutfak, bulaşıkhane ve yemekhane gibi bölümler bulunmaktadır. Ayrıca yatılı öğrencilerimizin dinlenme, etüt vb. ihtiyaçların karşılanması adına pansiyonumuzda her gün 3 belletici öğretmen görev yapmaktadır.

Okulumuz 2012-2013 eğitim-öğretim yılı yaz tatilinde Valilik Oluru ile Zafertepe Mahallesi Taçmahal Caddesindeki Aysel Selahattin Erkasap Spor Lisesi'nin 24 derslikli binasına taşınmış ve halen iki okul aynı binada eğitim ve öğretimlerine devam etmektedir.

Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarılarını, Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0 274 225 56 19
Okulun Faxı: 0 274 225 56 18
Okulun Adresi: Zafertepe Mahallesi Taçmahal Caddesi No14 Merkez KÜTAHYA

Bu okula 32 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Kütahya Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2019 , Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi yüzdelik dilimi, Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi yorumları, Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi nerede?, Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi üniversite başarısı, Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi formaları, Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi adresi, Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi başarıları, Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi Kütahya, Merkez Kütahya Aysel - Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi

google+ google+ google+