Söke Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi

Aydın / Söke
Söke Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi
 • Söke Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Aydın
Başarı Puanı (OBP) 88.0100
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku

Söke Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi Aydın ili Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Söke Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Söke Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Söke Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Söke Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Söke Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Okulumuzda 27 derslik; fizik, kimya, ve biyoloji laboratuarları; müzik ve resim sınıfları, kütüphane-bilişim teknolojileri sınıfı, 2 rehberlik ve psikolojik danışma servisi, yönetim odaları, öğretmen dinlenme ve çalışma odaları, spor odası ve toplantı salonu ve okul kantini vardır.Okul bahçemizde ise 1 basketbol, 1 kort tenisi ve 1 minik futbol sahası bulunmaktadır.

Okulumuzda 600 öğrenci eğitim öğretimden faydalanırken 51 öğretmende görev yapmaktadır.Öğrencilerimizin ulaşımı servis ve halk otobüsleri ile yapılmaktadır.Okulumuzdaki akademik başarıyı arttırmak için çeşitli derslerden yıl içinde yetiştirme kursları açılmakta ve bu açılan kurslar başarımızı her geçen gün daha da olumlu etkilemektedir.Okulumuz adını çeşitli sportif ve kültürel çalışmalar ve yarışmalardaki başarıları ile duyurmaktadır.Tiyatro, şiir dinletisi, düzenli olarak çıkarılan okul dergisi , basketbol ve masa tenisi takımlarımızın çalışmaları öğrencilerimizin motivasyonunu arttırmakta ve özgüven kazanmalarında yardımcı olmaktadır.Öğrencilerimizin kendilerini rahatlıkla ifade edebilmeleri için şiir,yazı ve resim çalışmaları okul panolarında, yerel ve ulusal basında sık sık yer almaktadır.

VİZYON Kendi değerleri ,ülke ve dünya değerleri ile örtüşen bireyler yetiştirmek.

MİSYON Çağdaş ,öğrenmeyi öğrenen kaliteli bireyler yetiştirmek için varız.

BAŞARILAR 1-Masa Tenisi takımımız, Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa organize ettiği Masa Tenisi Turnuvasında İl üçüncüsü olmuştur. 2-Onur Can ÖMERÜLFARUKOĞLU İl düzeyinde yapılan Masa Tenisi Turnuvasında Birinci olmuştur. 3-İlçemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen kompozisyon yarışmasında Edanur ÖZKAN (11-B) birinci , Ezgi TEKÇELİ (11-B) ise üçüncü olmuştur. 4-İlçemizde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Haftası Nedeniyle düzenlenen Fedakarlık konulu video yarışmasında Sümeyra DİKİCİ (9/C) ikinci kompozisyon dalında Hüsamettin AKBABABLI ise üçüncü olmuşlardır.
 • Öğretmen Sayısı : 50
 • Öğrenci Sayısı : 573
 • Öğretim Şekli : Normal Öğretim
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : Başlama Saati: 08:00 Bitiş Saati: 15:10
 • Derslik Sayısı : 27
 • Atölye-İşlik Sayısı : 1
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Kütüphane : 1
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İlçe merkezdedir.
 • Ulaşım : Şehiriçi dolmuşlarla sağlanmaktadır.

Adres: Konak Mah. Faik Kocagöz Sokak No9 9200 Söke / AYDIN

Tel: 0 256 518 99 38

Fax: 0 256 518 95 67

web: http://scal.meb.k12.tr

Söke Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 5

Nazilli Menderes Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Didim Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Söke Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Mehmet Tuncer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Adnan Menderes Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Söke Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Söke Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Söke Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Söke Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Söke Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Söke Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Söke Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız