Buca Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi

İzmir / Buca

Buca Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi
 • Buca Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 11
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İzmir
İlçesi Buca
OBP Puanı (*) 95.3373
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Buca Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi İzmir ili Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Buca Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Buca Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "95.3373". Buca Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Buca Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Buca Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Buca Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: DUMLUPINAR MAH. 75 SK. NO 1 BUCA / İZMİR

Tel: 0 232 420 47 70

Fax:

web: https://bucamehmetakifinanal.meb.k12.tr

Buca Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi ile ilgili 11 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[ssssssssss]

ortalamam 94 okulu 1 puanla kaçırdım , buraya nakil yaptırmak istiyorum okulun puanının düşme ihtimali var mı?

2021-10-12 17:30
 
0
 
0
[qweqwe]

Selamlar acaba bu okulun sınıf büyüklükleri iyi bir akran ortamı ve ders saatleri hakkında bir bilgisi olan var mı ?

2021-09-20 18:32
 
0
 
0
[Spencer]

Okul geçen sene açıldı ve okula bu sene yeni öğretmenler gelicek bu öğretmenlerin çoğu Mehmet Akif Ersoy sosyal bilimler ve Buca tırnaklı fenden olucak zaten sosyal bilimler ve tırnaklı fen lisesiyle aynı yerde aynı bahçede yani o yüzden zeki öğrenciler olucak size kimse sataşmaz zaten geçen sene açıldığı için okul binasında 11 ve 12. Sınıflar yok sınıflara baktım ve geniş yani o yüzden güzel okul formaları da gayet iyi benim puanım 92 maalesef gidiceğimi düşünmüyorum bu sene 94 le kapatmayı düşünüyorlarmış karar değiştirmezlerse

2021-07-08 21:21
 
0
 
0
[bilinmeyen]

ikinci dili var mı?

2021-07-08 17:10
 
0
 
0
[Aleyna]

bu okul geçen sene açıldı ilk öğrencilerindenim pişman oldum görünce küçücük eski bir bina labaratuvarı yok sınıflar sıkış tıkış sıralardan haraket edecek yer yok şirinyer ertuğrul gazi AL kontejyan açığı bekliyorum ben kurtulmak için

2021-06-23 17:39
 
0
 
0
[Mahmut]

Bu okul ile ilgili web sitesinde bir bilgi yok. Bu okul nasıl bir okul? Bilgisi olan var mı? ( Ne zaman kuruldu, üniversite sınavlarında başarısı )

2021-06-17 08:31
 
0
 
0
[ece47]

benim ortalamam 87 beni alırlar mı cevap verirseniz sevinirim

2021-06-08 13:34
 
0
 
0
[can .......]

be bu okula kayıt oldummmmmm

2020-11-21 20:37
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 14

Naci Şensoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 31

Buca 85.yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Karabağlar Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Emlakbank Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Buca Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Buca Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://bucamehmetakifinanal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Buca Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Buca Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Buca Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Buca Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız