Varto Şehit Serdar Akın Anadolu Lisesi

Muş / Varto

Varto Şehit Serdar Akın Anadolu Lisesi
 • Varto Şehit Serdar Akın Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Muş
İlçesi Varto
Başarı Puanı (OBP) 78.2947
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Varto Şehit Serdar Akın Anadolu Lisesi Muş ili Varto İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Varto Şehit Serdar Akın Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı için 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Varto Şehit Serdar Akın Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Varto Şehit Serdar Akın Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Varto Anadolu Lisesi, Varto Çok Programlı Lisesi bünyesinde Eğitim öğretim faaliyetine geçmiştir. 2012-2013 eğitim öğretim yılında 9. Sınıflarda 3 şube açılarak 90 öğrenci kontenjanı belirlenmiş ve belirlenen öğrenci sayısı ile eğitim öğretimine başlamıştır. 2013-2014 eğitim öğretim yılında okulumuzun bulunduğu binanın depreme dayanıksızlığı sebebiyle binanın yıkılması kararı alınmıştır.

2013-2014 Eğitim Öğretim yılının başından itibaren Varto Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Binasının 4. Katında 9 derslik okulumuza tahsis edilmiş olup toplamda 261 öğrenci ile eğitim öğretim faaliyetlerimiz devam etmeye etmektedir.

Vizyon İnteraktif eğitimini esas alan Varto Anadolu Lisesi' nin vizyonu, bilim ve teknolojiden sanat ve spora kadar uzanan geniş bir yelpazede özgün araştırmaları, üst düzey eğitimi, yaratıcı faaliyetleri ve topluma hizmeti ile Varto ve Muş' ta saygın ve lider bir okul olmaktır.

Misyon Varto Anadolu Lisesi olarak misyonumuz, Vartolu gençlerimize mümkün olan en yüksek standartlarda, eşit erişim hakkı tanıyarak, Atatürk İlke ve İnkılâpları çerçevesinde; kaliteli, ailelerine, topluma ve ülkelerine karşı sorumlu, geleceğe hazır, kültürlü gençler yetiştirmek için onların eğitim ve gelişimini sağlamaktır.

 • Öğretmen :26
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :370
 • Derslik :14
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :normal
 • Saatler 08:00 - 15:20

Varto Şehit Serdar Akın Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Varto Şehit Serdar Akın Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: kültür mahallesi meslek lise caddesi VARTO/MUŞ

Tel: 0436 711 43 10

Fax: 0436 711 43 10

web: http://vartoal.meb.k12.tr/

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Alparslan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Varto Şehit Serdar Akın Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Bulanık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Erentürk Öz Şeker Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Hasköy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Malazgirt Süphan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Varto Şehit Serdar Akın Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Varto Şehit Serdar Akın Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://vartoal.meb.k12.tr/), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Varto Şehit Serdar Akın Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Varto Şehit Serdar Akın Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Varto Şehit Serdar Akın Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Varto Şehit Serdar Akın Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız