Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0462 334 00 47
0462 334 00 57
Adres Pelitli Mah. Pelit Sok. No2
MEB logo Trabzon / Ortahisar
Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi

http://mcoktenaihl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Taban Puanı 444.3919
Yüzdelik Dilimi 5.16
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar
Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulanmaktadır.

Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi Trabzon ili Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2019 Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 444.3919 5.1600
2018 Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 372.6104 5.3500
2017 Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı
475.0348 7.5600

Okulumuz 2013-2014 Eğitim Öğretim yılnda Konaklar Mahallesi Ayfer Karakullukçu İlkokulu binasında Kurucu Müdür Hilmi MUTLU ve 242 öğrencisi ile Konaklar İmam Hatip Ortaokulu olarak eğitim öğretim faaliyetine başla­mıştır.

2014-2015 Eğitim öğretim yılnda Pelitli Belediye binasında 16 şubede 480 öğrenci ile eğitim öğretime devam eden okulumuz, 2015-2016 yılı itiba­riyle yapımı tamamlanan Pelitli Mahallesi´ndeki kendi okul binasına taşına­rak Mahmut Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu ismini almıştır.Aynı binada 2015-2016 eğitim öğretim yılında Konaklar Anadolu İmam Hatip Lisesi ilk öğrencilerini tavan 485, taban 380 puanla alarak eğitim öğretim faaliyetine başlamıştır.

Kurulduğu yıldan itibaren DPYB sınavlarında Türkiye genelinde en fazla sınav kazandıran öğrenciye sahip olan okulumuz bu başarısını 4 yıldır devam ettirmektedir.Ortaokul kısmında ilk mezunlarını 2015-2016 eğitim öğretim yılında veren okulumuz ilk yılında TEOG sonuçlarına göre il birincisi olmuştur. Aynı zamanda TEOG sınavlarında 500 tam puan alan öğrencisi ile Türkiye birincisi çıkaran okulumuz, Türkiye birincisi olan öğrencisini imam hatip lisesine kayıt yaptıran tek imam hatip lisesi olmuştur.

2016-2017 Eğitim Öğretim yılı itibariyle tamamı akıllı tahtayla donatıl­mış derslikleri, 220 kişilik konferans salonu, çok amaçlı spor sahası, 400 ki­şilik yemekhanesi,mescid ve şadırvanları ve en önemlisi azimli, gayretli, do­nanımlı 55 öğretmen ve çalışkan 1022 öğrencisiyle yoluna devam eden oku­lumuz, geleceğe emin adımlarla yürümektedir.

Vizyon Milli ve manevi değerleri doğru anlayıp özümseyebilen, teknolojinin sunduğu fırsatlardan yararlanabilen, akademik başarısıyla dikkat çekebilen ahlâki olgunluğa sahip, özgüveni yüksek ve her mesleğe inançlı örnek öğrenciler yetiştiren bir eğitim kurumu olmak.

Misyon Doğru dini bilgiler ve çağın gerektirdiği becerilerle donanmış bireyler yetiştiren, toplumun sağlıklı dini değerleri edinmesini sağlayan ve her türlü yükseköğretime öğrenci yetiştiren bir eğitim kurumudur.

 • Öğretmen :55
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :1022
 • Derslik :31
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Bahçe :1

Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarılarını, Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0462 334 00 47
Okulun Faxı: 0462 334 00 57
Okulun Adresi: Pelitli Mah. Pelit Sok. No2

Bu okula 2 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Trabzon Benzer Okullar

Yerlestirme

Taban
Puanı

Yüzdelik
Dilimi

Trabzon Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Hazırlık Merkezi Sınav 399.4452 12.98
Dursun Ali Kurt Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav 422.2732 8.63
Trabzon Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav 389.1374 15.28
Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav 444.3919 5.16

Önemli: Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2020 , Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimi, Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları, Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi nerede?, Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi üniversite başarısı, Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi formaları, Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi adresi, Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi başarıları

google+ google+ google+