Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi

Trabzon / Ortahisar
Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 423.9613
Güncel Yüzdelik Dilimi 4.31
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi Trabzon ili Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 423.9613 4.31
2019 444.3919 5.16
2018 372.6104 5.35
2017 475.0348 7.56
2016 445.6444 9.59
Okulumuz 2013-2014 Eğitim Öğretim yılnda Konaklar Mahallesi Ayfer Karakullukçu İlkokulu binasında Kurucu Müdür Hilmi MUTLU ve 242 öğrencisi ile Konaklar İmam Hatip Ortaokulu olarak eğitim öğretim faaliyetine başla­mıştır.

2014-2015 Eğitim öğretim yılnda Pelitli Belediye binasında 16 şubede 480 öğrenci ile eğitim öğretime devam eden okulumuz, 2015-2016 yılı itiba­riyle yapımı tamamlanan Pelitli Mahallesi´ndeki kendi okul binasına taşına­rak Mahmut Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu ismini almıştır.Aynı binada 2015-2016 eğitim öğretim yılında Konaklar Anadolu İmam Hatip Lisesi ilk öğrencilerini tavan 485, taban 380 puanla alarak eğitim öğretim faaliyetine başlamıştır.

Kurulduğu yıldan itibaren DPYB sınavlarında Türkiye genelinde en fazla sınav kazandıran öğrenciye sahip olan okulumuz bu başarısını 4 yıldır devam ettirmektedir.Ortaokul kısmında ilk mezunlarını 2015-2016 eğitim öğretim yılında veren okulumuz ilk yılında TEOG sonuçlarına göre il birincisi olmuştur. Aynı zamanda TEOG sınavlarında 500 tam puan alan öğrencisi ile Türkiye birincisi çıkaran okulumuz, Türkiye birincisi olan öğrencisini imam hatip lisesine kayıt yaptıran tek imam hatip lisesi olmuştur.

2016-2017 Eğitim Öğretim yılı itibariyle tamamı akıllı tahtayla donatıl­mış derslikleri, 220 kişilik konferans salonu, çok amaçlı spor sahası, 400 ki­şilik yemekhanesi,mescid ve şadırvanları ve en önemlisi azimli, gayretli, do­nanımlı 55 öğretmen ve çalışkan 1022 öğrencisiyle yoluna devam eden oku­lumuz, geleceğe emin adımlarla yürümektedir.

Vizyon Milli ve manevi değerleri doğru anlayıp özümseyebilen, teknolojinin sunduğu fırsatlardan yararlanabilen, akademik başarısıyla dikkat çekebilen ahlâki olgunluğa sahip, özgüveni yüksek ve her mesleğe inançlı örnek öğrenciler yetiştiren bir eğitim kurumu olmak.

Misyon Doğru dini bilgiler ve çağın gerektirdiği becerilerle donanmış bireyler yetiştiren, toplumun sağlıklı dini değerleri edinmesini sağlayan ve her türlü yükseköğretime öğrenci yetiştiren bir eğitim kurumudur.

 • Öğretmen :55
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :1022
 • Derslik :31
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Bahçe :1

Adres: Pelitli Mah. Pelit Sok. No2

Tel: 0462 334 00 47

Fax: 0462 334 00 57

web: http://mcoktenaihl.meb.k12.tr

Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 3
Trabzon Merkez Fen Lisesi

Trabzon Merkez Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2
Trabzon Yomra Fen Lisesi

Trabzon Yomra Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4
Akçaabat Fen Lisesi

Akçaabat Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3
Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi

Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5
Kanuni Anadolu Lisesi

Kanuni Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4
Beşikdüzü İmkb Fen Lisesi

Beşikdüzü İmkb Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları okuyabilir, Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Trabzon Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız