Tevfik Serdar Anadolu Lisesi

Trabzon / Ortahisar

Tevfik Serdar Anadolu Lisesi
 • Tevfik Serdar Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Trabzon
İlçesi Ortahisar
OBP Puanı (*) 96.1915
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Tevfik Serdar Anadolu Lisesi Trabzon ili Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Tevfik Serdar Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Tevfik Serdar Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "96.1915". Tevfik Serdar Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Tevfik Serdar Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
1992-1993 eğitim öğretim yılında Kurtuluş Mahallesi Yuva Sokakta şimdiki Yunus Emre İlköğretim Okulunun 2 sınıfı ile bir idare odasında 2 şube (2*36=72) öğrenci ile öğretimine başlamıştır.

Başlangıçta 2. Anadolu Lisesi olarak isim alan okulumuz İl Danışma Kurulunun kararı ve Trabzon Valiliğinin oluru ile Yunus Emre Anadolu Lisesi adını almıştır.

Ad Verme Komisyonunun B.08.4 MEM 4.61.00.06 311/22964 sayı ve 04.09.2001 tarihli yazısına bağlı olarak Trabzon Valiliğinin oluru ile Yunus Emre Anadolu Lisesi olan okulumuzun adı Tevfik Serdar Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Tevfik Serdar Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Tevfik Serdar Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Tevfik Serdar Anadolu Lisesi
Tevfik Serdar Anadolu Lisesi
 • Trabzon
  İl
 • Ortahisar
  İlçe
Tevfik Serdar Anadolu Lisesi
Tevfik Serdar Anadolu Lisesi
 • Trabzon
  İl
 • Ortahisar
  İlçe
Tevfik Serdar Anadolu Lisesi
Tevfik Serdar Anadolu Lisesi
 • Trabzon
  İl
 • Ortahisar
  İlçe

Adres: 1 Nolu Erdoğdu Mah. Kayalık Türbe Sok.No 40 Ortahisar /Trabzon

Tel: 0462 229 45 01

Fax: 0462 229 89 87

web: https://tevfikserdar.meb.k12.tr

Tevfik Serdar Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Bu kadar]

Bu kadar yüksek görünen bir okulun bir eğitimcisi sırf fikirleri farklı diye not kırıyor ise gerçekten çok üzücü.

2021-11-26 18:41
 
0
 
0
[Teogcu]

Okulun pansiyonu yok başka pansiyonda kalabiliyormuyuz

2017-07-21 15:58
 
0
 
0
[liseci]

448puanım var beni o okula alırmısınız

2016-07-19 14:30
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 3

Tevfik Serdar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Affan Kitapçıoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Trabzon Gazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

17 Şubat Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

88.yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Akçaabat İbni Sina Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Tevfik Serdar Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Tevfik Serdar Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://tevfikserdar.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Tevfik Serdar Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Tevfik Serdar Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Tevfik Serdar Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Tevfik Serdar Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız