Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Adana / Seyhan

Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 20
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Kontenjanı 30
Okulun Taban Puanı 348.3838
Güncel Yüzdelik Dilimi 20.12
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Bu Lise Sağlık Hizmetleri Alanında eğitim vermektedir.

Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz
 • Sağlık Hizmetleri Alanı
Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 348.3838 20.12
2019 369.9644 20.17
2018 298.9427 21.16
2017 419.6230 -
2016 403.9168 19.45
Okulumuz Adana Laboratuvar Sağlık Meslek Lisesi 1977-1978 öğretim yılında, Adana Sağlık Meslek Lisesi'nin bünyesinde, 3000m2 alanda 860m2 oturumu olan dört katlı betonarme bir binada yatılı (kız)öğrenci olarak Laboratuvar Teknisyenliği bölümü ile eğitim ve öğretime başlamıştır.

ALANLARIMIZ

 1. Sağlık Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Ebe Yardımcılığı Dalı
 2. Sağlık Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Hemşire Yardımcılığı Dalı
 3. Sağlık Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Sağlık Bakım Teknisyenliği Dalı
2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında Tıbbi Sekreterlik bölümleri açılmıştır. Ayrıca okulumuzdan tamamlama programı adı altında 1987-1988 ve 1990-1997 yıllarında Sağlık Memurluğu, Laboratuvar Teknisyenliği, Radyoloji ve Diş Protez bölümlerinden toplam 658 öğrenci mezun olmuştur.

Okulumuz kurulduğu yıldan beri sportif ve kültürel alandaki başarılı çalışmalarından dolayı birçok ödül almıştır. En son 2008-2009 eğitim öğretim yılında proje tabanlı beceri yarışmasında okulumuz sağlık alanında '' Flexcharger Laringesgop''isimli proje çalışması ile Adana birincisi, bölge birincisi ve Türkiye birincisi olmuştur. Bu başarıdan dolayı okulumuz MEB tarafından takdir belgesi ile ödüllendirilmiştir. Ayrıca 2008-2009 eğitim öğretim yılında Avrupa Birliği yarışmasında da okulumuz Adana ikincisi olmuştur.

Mezun öğrencilerimiz ülkemizin değişik yerleşim yerlerinde resmi ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarında sağlık personeli olarak görev yapmaktadır. OKULUMUZUN ŞUAN RESMİ ADI "FATİH SULTAN MEHMET MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ"DİR.

VİZYON Adana'da sağlık meslek liseleri arasında en fazla tercih edilen okul olmak ve devamlılığını sürdürebilmek, modern tıbbın uygulandığı alanlarda hizmet vermeye hazır sağlık elemanları yetiştirme. Türkiye'deki sağlık meslek liseleri arasında yüksek öğretim kurumlarına en fazla öğrenci yetiştiren okul olmak

MİSYON Türk Milli Eğitim Temel Kanunda Belirtilen Amaçlar Doğrultusunda, Atatürk İlke Ve İnkılâplarına Bağlı Sağlık Alanındaki Bilimsel Çalışmalara Açık, İnsan Sevgisi Dolu, Kendine Güvenen, Dürüst, Milli Değerlerine Bağlı Bireyler Olarak, Yükseköğretime Sağlık Kurum ve Kuruluşlarına İnsan Gücü Yetiştirmek İçin Varız.

 • Öğretmen Sayısı : 49
 • Öğrenci Sayısı : 701
 • Öğretim Şekli : NORMAL EĞİTİM
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00-17:35
 • Derslik Sayısı : 20
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Kütüphane : 1
 • Kantin : 1
 • Revir : 1
 • Bahçe : 1
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : ŞEHİR MERKEZİ
 • Ulaşım : DOLMUŞ VE OTOBÜSLER
 • Yerleşim Yeri Bilgisi : Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü Yeni Baraj Mah. Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi Karşısı Hacı Ömer Sabancı Bulv.68009 sok -01150 Seyhan/ADANA

Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: YENİ BARAJ MAH. ÇUKUROVA DR. AŞKIM TÜFEKÇİ DEVLET HASTANESİ KARŞISI HACI ÖMER SABANCI CAD. 68009 SOK. 01150 SEYHAN ADANA

Tel: 03222259566

Fax: 03222259675

web: http://fatihsmtal.meb.k12.tr

Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 20 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 20

Fatih Sultan Mehmet Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Çukurova Elektrik Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Sabancı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

İsmet İnönü Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Borsa İstanbul Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Heydar Aliyev Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://fatihsmtal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız