Mehmet Ali Lahur Anadolu Lisesi

İzmir / Karşıyaka

Mehmet Ali Lahur Anadolu Lisesi
 • Mehmet Ali Lahur Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İzmir
İlçesi Karşıyaka
Başarı Puanı (OBP) 25.0578
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Mehmet Ali Lahur Anadolu Lisesi İzmir ili Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mehmet Ali Lahur Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı için 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Mehmet Ali Lahur Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Mehmet Ali Lahur Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Şimdi okulun bulunduğu yerdeki büyük arsayı Milli Eğitim Bakanlığına bağışlayan hayırsever işadamı Mehmet Ali Lahur bağışlanan arsa üzerinde bir imam hatip lisesi, bir ticaret lisesi ve bir ilkokul yapılması konusunda gerekli rızayı göstermişti. İnşaatı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan okulun arsasını Mehmet Ali Lahur Bağışlamış ve okul onun adını alarak 1990 yılında Ticaret Meslek Lisesi olarak eğitim ve öğretime başlamıştır.

Okulun yeri, ulaşım kolaylığı ve şehrin yeni gelişen bölgelerine yakınlığı, bu arada üniversiteye girişlerin zorlaşarak üniversiteye giremeyen lise mezunlarının işsiz kalmasının etkisi ile meslek okullarına artan rağbet sebebiyle okul sürekli olarak talep görmeye başlamış ve giriş kaydı yılara göre değişiklik göstererek sınav ya da ön kayda bağlanmıştır.

Okulda tam gün tam yıl projesi kapsamında açık lise uygulaması başlatılmış böylelikle cumartesi ve pazar günleri de okul eğitim ve öğretime başlamıştır. 2001?2002 öğretim yılında Anadolu Meslek Lisesi de açılarak okulun adı Ticaret Meslek Lisesi ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesi olarak eğitim ve öğretime devam etmiştir.

Okulda 16 derslik, 5 bilgisayar laboratuvarı, 1 fen bilgisi laboratuvarı(derslik olarak kullanılmaktadır), çok amaçlı salon, kantin, kütüphane, idari odalar, arşiv, fotokopi, depo alanları mevcuttur. Okul doğalgaz ile ısınan sisteme sahiptir. Hem şehir suyu ve hem de yeraltı suyundan faydalanmaktadır. Etrafı duvar ve çitle kapalı olup, tek girişi vardır. Girişte güvenlik kontrolü yapılmaktadır.

2002 yılında METEB projesi kapsamında Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksek Okulu'na bağlı olarak iktisadi ve idari programlara bağlı olarak 2 yıllık Meslek Yüksek Okulu muhasebe bölümü açılmıştır.

2014 yılında meslek liselerinin tek çatı altında toplanmasıyla Mehmet Ali Lahur Anadolu Lisesi olarak eğitim ve öğretime devam etmektedir.

 • Derslik :17
 • Atölye-İşlik :2
 • Spor Salonu :1
 • Mesleki Uygulama Labaratuvarı :3
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Revir:1
 • Saatler 8:30 - 16:30
 • Isınma Kalorifer
 • Bağlantı Fatih Projesi Fiber İnternet
 • Yabancı Dil ingilizce Almanca Çince
 • Ulaşım Okulumuzun yakınından Çiğli, Menemen istikametine giden toplu ulaşım araçları sıklıkla geçmektedir. Ayrıca öğrenciler için servis mevcuttur.
 • Servis Bilgisi
 • Yerleşim Yeri Okulumuz merkezi konumda olup Anadolu Caddesi üzerinde, Karşıyaka Devlet Hastanesi arkasındadır.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Karşıyaka Hükümet Konağı´na olan uzaklığı yaklaşık 4 km.dir. İzmir Hükümet Konağı´na olan uzaklığı 20 km.dir.

Mehmet Ali Lahur Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mehmet Ali Lahur Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: İMBATLI MAH. 1595 SK. MEHMET ALİ LAHUR ANADOLU LİSESİ BLOK NO 200 İÇ KAPI NO 201 KARŞIYAKA / İZMİR

Tel: 02323660166

Fax: 02323667777

web: https://malilahurtml.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 19

Buca 85.yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

Karabağlar Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Dr.güngör Özbek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mehmet Ali Lahur Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Mehmet Ali Lahur Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://malilahurtml.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mehmet Ali Lahur Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mehmet Ali Lahur Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Mehmet Ali Lahur Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mehmet Ali Lahur Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız