Foça Reha Midilli Anadolu Lisesi

Foça Reha Midilli Anadolu Lisesi
 • Foça Reha Midilli Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 83.1061
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Foça Reha Midilli Anadolu Lisesi İzmir ili Foça İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Foça Reha Midilli Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Foça Reha Midilli Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Foça Reha Midilli Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Reha Midilli Anadolu Lisesi 18 Eylül 2005 tarihinde, kendi binası olmadığı için Cemil Midilli Lisesi bünyesinde iki şube ve 58 öğrenci ile eğitim-öğretime başlamıştır.
18 Kasım 2005 tarihinde okul binasının temel atma töreni yapılmıştır. Yeni binamız 15 Eylül 2006 tarihinde geçici kabulünün yapılıp teslim edilmesiyle 18 Eylül 2006 tarihinde eğitim-öğretime başlamış,22 Şubat 2007 yılında dönemin İzmir valisi Sayın Oğuz Kaan Köksal tarafından resmi açılışı yapılmıştır.
Okulumuz çevre ilçe ve belde halklarının da ilgisini çekmekte olup yalnız Foça´nın değil çevre ilçelerinde sayılı, tercih edilen okullarından biri olma yolunda ilerlemektedir. 
VİZYON
Reha Midilli Anadolu Lisesi´ni okul paydaşlarımızın(yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, mezunlarımız ve velilerimizin) güç birliği ile 4 yıl içinde; orta öğretim giriş sınavlarında öncelikli tercih edilen, ülkemizin en iyi üniversitelerine her yıl artan sayıyla öğrenci yerleştiren, sosyal-kültürel etkinliklerle adından söz ettiren, Avrupa Birliği normlarına eşdeğer eğitim veren en güçlü eğitim kurumlarından yapmaktır.
MİSYON
Atatürkçü düşünce sistemini davranış haline getirmiş, çağdaş, demokratik, lider özelliklerine sahip; okulduğu okula bağlılık duygusunu geliştirmiş, laik barışçıl ve çevreci gençler yetiştirmektir. Bu çerçeveden hareketle biz öğrencilerimizin öğrenmelerini sağlamak; onların bilgili, yetenekli ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine zemin hazırlamak ve onlara 21. Yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.
Başarıları:
Adres

Atatürk Mahallesi 172/5 Sokak 35687 Foça İzmir

Telefon

0232 812 61 00

Fax

0232 812 69 64

web

http://rehamidillianadolulisesi.meb.k12.tr

Foça Reha Midilli Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Foça Reha Midilli Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Foça Reha Midilli Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Foça Reha Midilli Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Foça Reha Midilli Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Foça Reha Midilli Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Foça Reha Midilli Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Foça Reha Midilli Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız