Ümraniye 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Ümraniye 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Ümraniye 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 54.0122
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Ümraniye 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ümraniye 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ümraniye 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ümraniye 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz adından da anlaşılacağı gibi cumhuriyetin 75. kuruluş yıl dönümünde, 1998-1999 eğitim ve öğretim döneminde hizmete girmiştir. Okulumuzun kendi binası hazır olmadığı için 1998-1999 öğretim yılında Ümraniye ilçesi Şehit Öğretmen Yasemin Tekin İ.Ö.O. binasında Muhasebe branşında olmak üzere öğretime başlamıştır. 1999-2000 eğitim-öğretim yılında; ilçemiz okulları; Atakent Lisesi ve Uzun Mehmet İ.Ö.O.'nun binalarının depremden zarar görmesi ve bu nedenle okulumuzun yeni binasına taşınmaları nedeni ile , anılan eğitim-öğretim yılında İstanbul Ticaret Odası İ.Ö.O. binasında eğitime devam etmek zorunda kalmıştır. 2000 Şubat ayında kendi binasına taşınmış ve Uzun Mehmet İ.Ö.O. ile kendi binasını bir süre daha paylaşmak zorunda kalmıştır.

2000-2001 eğitim-öğretim yılında ikili eğitime başlanmıştır. 2007 yılından itibaren Bilişim Teknolojileri alanı ve 2013 yılından itibaren de Büro Yönetimi ve Sekreterlik alanında eğitim verilmeye başlanmıştır.

ALANLARIMIZ:
 1. Bilişim Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Veri Tabanı Programcılığı Dalı
 2. Bilişim Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Web Programcılığı Dalı
 3. Büro Yönetimi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Ticaret Sekreterliği Dalı
 4. Büro Yönetimi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Yönetici Sekreterliği Dalı
 5. Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Operasyon Dalı
 6. Muhasebe ve Finansman Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Bilgisayarlı Muhasebe Dalı
 7. Pazarlama ve Perakende Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Emlak Komisyonculuğu Dalı
 8. Pazarlama ve Perakende Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Satış Elemanlığı Dalı
 9. Pazarlama ve Perakende Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Sigortacılık Dalı
VİZYON Okul olarak yakın ve uzak çevrede, bilgi, beceri, sosyal aktivite, sportif faaliyet, ahlâki değerler, eğitsel davranışlar açısından öncü; bilgi ve bilgi teknolojilerinin kullanıldığı, tüm topluma açık, değişimin öncüsü, örnek ve tercih edilen bir eğitim kurumu olmak.

MİSYON Türk Milli Eğitim Sistemi´nin amaçları doğrultusunda, bütün öğrencilerimizin bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini sağlamak, onların kendilerine güvenen, bilgiye ulaşıp kullanabilen, özgüvenli, becerili, sorumluluk alabilen, iletişim kurabilen, öğrenmeyi öğrenmiş, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilen, takım ruhu taşıyan, bilişim teknolojilerini kullanabilen, planlı programlı çalışabilen, becerileri doğrultusunda bir üst öğrenime hazırlanabilen, sosyal ve kültürel yönden gelişmiş bireyler olarak yetiştirmek ve topluma kazandırmak.

BAŞARILAR 2011 Fransa: 10 parmak klavye yarışmasında Dünya üçüncülüğü. 2012-Bursa: Ümit Genç ve -21 karate Türkiye şampiyonası 70 kiloda Türkiye birinciliği. 2012-Ümraniye: Tiyatro oyunları birinciliği
 • Öğretmen Sayısı : 76
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 4
 • Öğrenci Sayısı : 1857
 • Öğretim Şekli : Gündüz ve ikili eğitim
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : İkili Eğitim. 07:00 19:50
 • Derslik Sayısı : 21
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 6
 • Yabancı Dil : İngilizce
 • İnternet Bağlantısı : ADSL (4 Mbit)
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Kütüphane : 1
 • Kantin : 1
 • Bahçe : 1
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz ilçemiz merkezindedir. İl merkezine kuş uçuşu yaklaşık 8.5 km mesafededir.
 • Ulaşım : Kadıköy, Üsküdar, Bostancı, Dudullu, Beykoz´dan kalkan ve köprü geçişlerini kullanan bütün Ümraniye geçişli İETT ve Halk Otobüsleri ile okulumuza ulaşılabilir. Ayrıca Üsküdar, Kadıköy, Ataşehir ve Dudullu yönünden gelen mibüsler ile de okulumuza ulaşılabilir. Ayrıntılar için iletişim menüsündeki haritaya bakınız.
 • Yerleşim Yeri Bilgisi : Ümraniye son durak bölgesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Atlas Hastanesi´ne komşudur.
Adres

Mithatpaşa C. No43 34762 Ümraniye İSTANBUL

Telefon

0 216 521 5613

Fax

0 216 523 4052

web

http://75ctml.meb.k12.tr

Ümraniye 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ümraniye 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Ümraniye 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ümraniye 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ümraniye 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ümraniye 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ümraniye 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ümraniye 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız