Madenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Madenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Madenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 14
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 55.6983
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Madenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Madenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Madenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Madenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz ilk olarak 2012-2013 yılında Eğitim ve öğretime açılmıştır, 75. YIL CUMHURİYET LİSESİ ve ÜMRANİYE CUMHURİYET ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ ile birlikte aynı binayı kullanmıştır.

2013-2014 yılında ise 75.YIL CUMHURİYET LİSESİ ile aynı binayı kullanarak eğitim ve öğretime devam etmiştir.

2014-2015 eğitim öğretim yılında okulumuz Ümraniye Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin 11. Ve 12. Sınıfları ile eğitim ve öğretime devam etmiştir.

2015-2016 eğitim öğretim yılında ise okulumuz Madenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak eğitim öğretim vermektedir.

Okulumuz 2012-2013 yılından itibaren Ticaret Meslek Lisesi olarak Bilişim Teknolojileri Alanı ve Muhasebe ve Finansman Alanı olarak iki alanda Mesleki Eğitim vermekte iken 2014-2015 Eğitim- Öğretim yılından itibaren Perakende ve Pazarlama Alanında da eğitim vermeye başlamıştır.

Okulumuzun MEB'de yeniden yapılandırma çerçevesinde ismi ve statüsü yeniden belirlenmiş ve okulumuz 2014-2015 eğitim öğretim yılından itibaren Madenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ismini almıştır.

ALANLARIMIZ
 1. Bilişim Teknolojileri Alanı
 2. Muhasebe ve Finansman Alanı
 3. Perakende ve Pazarlama Alanı
VİZYON : İstiyoruz ki; Eğitim ve bilimin en üst değer kabul edildiği çağımızda,okulumuz elde ettiği başarılarla çevresinde öncelikli tercih edilen daima örnek gösterilen bir eğitim kurumu olsun! İstiyoruz ki; Okulumuz,eğitimle kazandırdığı birikimlerle öğrencilerimizin,bir üst öğrenimlerinde zorlanmadan başarılı olabilmelerini,her ortamda mutluluğu yakalayabilmelerini,düşüncelerini rahatlıkla ifade edebilmelerini sağlayacak nitelikte özgün eğitim sunan bir eğitim kurumu haline gelsin.

MİSYON : Biz... Bütün öğrencilerin kendilerini sevgi ve güvende hissedebilecekleri bir eğitim ortamı oluşturarak;öğrencilerimizin bilgili,becerikli ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak,bilgiyi sorgulayan araştıran,uygulayan,çağımızda değişen;eğitimdeki,teknolojideki ve kültürdeki gelişmelere yanıt verecek becerilere sahip bireyler yetiştirmek için varız.

 • Öğretmen : 53
 • Öğrenci : 1050
 • Derslik : 30
 • BT Sınıfı : 5
 • Konferans Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Tekli, eğitim uygulanmaktadır. Okulumuzda BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ - MUHASEBE ve FİNANSMAN,PAZARLAMA ve PERAKENDE ALANLARI vardır.
 • Saatler : 07.40--14.50
 • Bağlantı : ADSL (8 Mbit)
 • Isınma : Dogalgaz Kaloriferli
 • Ulaşım : Şile Yolu Madenler durağından geçen tüm toplu taşıma araçlar
Adres

Madenler mah. Şehit Ünal Kalafat Cad. No20 Ümraniye/İSTANBUL

Telefon

0216 526 19 10

Fax

0216 526 00 27

web

http://madenlertml.meb.k12.tr

Madenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 14 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Madenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Madenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Madenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Madenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Madenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Madenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Madenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız