İSOV - Dinçkök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İSOV - Dinçkök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • İSOV - Dinçkök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 6
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 287.3418
Güncel Yüzdelik Dilimi 50.64
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

İSOV - Dinçkök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İSOV - Dinçkök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. İSOV - Dinçkök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

İSOV - Dinçkök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda İSOV - Dinçkök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. İSOV - Dinçkök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

 • Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı
 • Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı
 • Yenilenebilir Enerjisi Teknolojileri Alanı
İSOV - Dinçkök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 287.3418 50.64
2018 236.0618 48.37
2017 336.2934 -
2016 301.7223 48.79
2015 301.7845 44.34
İSOV Mesleki Eğitim Kompleksi'nin amacı, İSOV-Dinçkök Anadolu Teknik Lisesi'nde ve İSOV-Vehbi Koç Eğitmen Eğitim Merkezi'nde, Türkiye'nin en büyük Sanayi Odası olan İSO'nun 48 komitesinin oluşturduğu 14 ayrı meslek grubundan olan tüm sanayicilerin temsili ve katkılarıyla, çalışan ara elemanlara, yetişmekte olan gençlere ve Türkiye'nin her tarafındaki Meslek Lisesi eğitmenlerine en son teknolojiyi gösterebilecek imkanları sunmaktır.
okul

Yaklaşık 13 bin metrekarelik kapalı alanı kapsayan İSOV Eğitim Kompleksi toplam dört bloktan oluşmaktadır.

İSOV- Dinçkök Anadolu Teknik Lisesi 16 adet derslik, 10 adet Endüstriyel Otomasyon ve Elektrik Elektronik Teknolojisi Atölyesi, 1 fizik, 1 kimya, 1 biyoloji ve 2 bilişim laboratuarı, revir, kütüphane, bilgisayar, müzik, hobi salonlarında toplam 700 öğrenciye eğitim verebilecek kapasitededir. 2009-2010 eğitim ve öğretim döneminde toplam öğrenci mevcudu 550 olup, 52 öğretmen ve 4 idarecisiyle faaliyetlerine devam etmektedir.

İSOV- Vehbi Koç Yaşamboyu Eğitim Merkezi İSOV-Vehbi Koç Yaşamboyu Eğitim Merkezinde de yurt çapındaki eğitmenlerin ve çalışan ara elemanların eğitimine destek olunması hedeflenmektedir. Yaşam Boyu Eğitim binası 9 adet dersliğiyle yaklaşık 500 öğrenciye eğitim verilebilecek kapasiteye sahiptir.

ALANLARIMIZ
 1. Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Endüstriyel Bakım Onarım Dalı
 2. Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Endüstriyel Kontrol Dalı
 3. Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Mekatronik Dalı
 4. Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Güneş Enerjisi Sistemleri Dalı
İSOV- Sabri Ülker Spor Salonu Uluslararası standartlarda, en modern cihazlarla desteklenmiş, 1770 m2 alana sahip, 650 kişilik oturma kapasitesi ile sporun bütün dallarına ev sahipliği yapabilecek bir spor salonudur.

İSOV- Sakıp Sabancı Konferans Salonu Her türlü kültürel etkinlikler, konferans, konser, tiyatro, açık oturum gibi faaliyetlerin yapılabileceği modern konsepti ile 550 kişilik oturma kapasitesine sahiptir. Konferans Salonunun devamında yer alan ve tamamen ayrı kullanıma sahip kokteyl ve yemek servisi yapılabilecek özellikte Fuaye de 400 kişilik oturma kapasitesi ile her türlü ihtiyacı karşılayacak şekilde planlanmıştır.

İSOV Dinçkök Teknik ve Endüstri Meslek LisesiİSOV Dinçkök Teknik ve Endüstri Meslek LisesiİSOV Dinçkök Teknik ve Endüstri Meslek LisesiİSOV- Vehbi Koç Yaşamboyu Eğitim MerkeziİSOV Dinçkök Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi SınıflarıİSOV- Sabri Ülker Spor SalonuİSOV- Sakıp Sabancı Konferans Salonu ve Fuar AlanıİSOV- Sakıp Sabancı Konferans Salonu ve Fuar Alanı
Adres

Zeytinoğlu Caddesi Necati Cumalı Sokak No24/1 Akatlar Beşiktaş İSTANBUL

Telefon

02123514918

Fax

02123514907

web

http://isovdinckok.meb.k12.tr

İSOV - Dinçkök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İSOV - Dinçkök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan İSOV - Dinçkök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve İSOV - Dinçkök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İSOV - Dinçkök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İSOV - Dinçkök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, İSOV - Dinçkök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız