Bakırköy Nüket Ercan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İstanbul / Bakırköy

Bakırköy Nüket Ercan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 19
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 72.5592
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Bakırköy Nüket Ercan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bakırköy Nüket Ercan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Bakırköy Nüket Ercan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "72.5592".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
72.5592
2021
0.0000
2020
0.0000
Bakırköy Nüket Ercan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Bakırköy Nüket Ercan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Bakırköy Nüket Ercan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz Bakırköy İlçesi'nin en nezih semtlerinden biri olan Yeşilköy'de tarihi binasıyla eğitim öğretime hizmet vermektedir.

Okul binamız, 1930 yılında Mimar Yahya Bey tarafından inşa edilmiştir. 1933 yılında 4. Okul olarak açılmış, daha sonra bulunduğu semt nedeniyle Yeşilköy İlköğretim Okulu adını almıştır. Okula, yaptığı yararlı çalışmalardan dolayı Okul Müdürü Sayın Arif Şenel' in ismi verilmiş, 1970 yılından itibaren Arif Şenel İlköğretim Okulu olarak eğitim-öğretime devam etmiştir. 2008 yılında öğrencileri, yakında bulunan Hamdullah Suphi Tanrı Över İlköğretim Okuluna nakledilerek kapatılmış ve tarihi binası Adalet Meslek Lisesine tahsis edilmiştir.

Okulumuz, 2009-2010 Öğretim yılından itibaren Yeşilköy'deki tarihi binasında Bakırköy Nüket Ercan Ticaret Meslek Lisesi adıyla ve en son meslek liselerinin isim çeşitliliğini azaltmak amacıyla 2013-2014 eğitim öğretim yılında Bakırköy Nüket Ercan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adalet alanında eğitim-öğretime devam etmektedir. Okul Tanıtım Videosunu İzleyin

Hangi Alanı Seçmeliyim?

Bakırköy Nüket Ercan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bakırköy Nüket Ercan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Şevketiye Mah. Gazievrenos Cad. Anafartalar Sok. No11 Yeşilköy Bakırköy/İSTANBUL

Tel: 0212 662 22 55

Fax: 0212 574 02 55

web: http://nuketercantml.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Bakırköy Nüket Ercan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 19 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[buraya gelecek ]

servisi var mi?

2022-07-30 00:52
 
0
 
0
[buraya gelecek]

ilk tercihlerde adresimden dolayı bu okulu seçemedim ikincide nakil aldırabilir miyim acaba?

2022-07-05 16:34
 
0
 
0
[Buraya gelecek ]

Bu okul 12 sınıfta sizi üniversite sınavına hazırlıyor mu

2022-06-30 11:30
 
0
 
0
[Öğrenci]

Okul tarihi binada olduğu için çok hoş duruyor. Öğrenci sayısı az ve bahçesi öğrenci sayısına göre çok büyük bir bahçe. Okulun tüm çevresi ve iç taraflarının ağaçlarla kaplı olması çok hoş. Öğretmenler öğrenci azlığından dolayı çok rahat şekilde öğrencilerle ilgileniyor ve öğrencilere çok arkadaşça davranıyor. Adalet alanına kurulu okulda sadece zabıt katipliği bölümü mevcut. Disiplin konusunda çok ciddi bir okul ve kavga gibi durumlar çok az oluyor. Kantin fiyatları bence çok pahalı. Okulda siyah renkli normal kazak ve sweat olarak 2 üst forma mevcut (pantolon yok). Okulda bir servis firması olmadığı için öğrenciler kendi ulaşımıyla okula geliyor. Yeşilköy´ den kalkan toplu taşıma araçları tam okulun önündeki durakta duruyor. Yeşilköy´ e doğru gelenlerse 1 arka sokaktaki durakta duruyor. Marmaray istasyonuna yaklaşık 5-10 dakikalık bir yürüyüş mesafesi var. Okulda 2 adet 9, 3 adet 10, 3 adet 11 ve 2 adet 12. sınıf, yani 10 sınıf var. Dersler 08:20´ de başlıyor ve 16:00´ da (9 ders) bitiyor. Bazı sınıflarda ek olarak 1 ders daha olup 16:50´ de bitiyor. Şahsımca çok beğendiğim bir okul gelmenizi öneririm.

2021-12-28 18:41
 
0
 
0
Reklam
[sorulara cevap]

okul gayet güzel. küçük, az öğrencili ve güzel çevresi var. her sınıfta dolaplar var ilk ders telefonlar bırakılıyor çıkışta alınıyor. sınıf mevcutları 20-30 kişilik. kantin dışarda. bahçe küçük fakat yeterli. tuvaletler normal her okulda olduğu gibi. öğretmenler az olduğu için neredeyse her sene aynı hocalar giriyor. okul çok disiplinli. itiraf sayfası açana adli işlemler uygulanıyor o derece. okul formaları siyah lakos siyah pantolon. sweet yok:( serbest gelmeye kızılıyor fakat formanın üstüne bişey giymek sorun olmuyor. öğrenciler ideal. sürekli kavga olmuyor çok nadir oluyor. sigarası içkisi yok. sadece çıkışta okul dışında içenler var. kantin biraz pahalı. okul puanı ile okula girilmiyor. sadece lgs puanı. teknik ve meslek programı olarak sınıflar ikiye ayrılıyor. teknik programda 11. sınıfta sadece 40 gün staj yapılıyor. meslek programında ise 12. sınıfta ve haftanın üç günü staj yapılıyor. teknik programında olanların seviyesi daha yüksek meslektekilerin tekniğe geçiş yapması için 9. sınıfta 70 puanı geçmiş olması gerekiyor. 9 lardan 2 sınıf 10 lardan 3 sınıf 11 ve 12 lerden 2 sınıf var. yakından gelip gidiyorsanız öneririm fakat uzaktan geliyorsanız ve erken kalkıp o kadar yolu gidebileceğinizden emin değilseniz önermem. ümraniyeden okula gelenler var. ben bahçelievlerden geliyorum. dolmuş ve marmaraya binerek iki vesayet yapıyorum. beni zorluyor. ona göre düşünebilirsiniz. sorusu olanlara cevap veririm.

2021-09-29 13:27
 
0
 
0
[kkklllllkkk]

bana burası çıktı umarım güzel bir okuldur

2021-08-05 18:01
 
0
 
0
[ttttt]

Arkadaşlar obp puanı ile gidilmiyor. Sadece LGS puanı ile gidiliyor. Ve benimde bir sorum olacak sizce bu okul nasıl? Yani öğrencileri öğretmenleri vs..

2021-08-04 12:43
 
0
 
0
[ŤÚŔĶĨ&]

Liseyi önerir misiniz yoksa ona göre tercihlere yazacağım .

2021-07-02 13:44
 
0
 
0
[Ttttt]

Obp puanıkaç cvp verirseniz sevinirim

2021-02-21 23:10
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 9

30 Ağustos Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Halide Edip Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Nesrin Uçmaklıoğlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Katip Mustafa Çelebi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 25

75. Yıl Cumhuriyet Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Bakırköy Nüket Ercan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kaç puan 2023 72.5592
Bakırköy Nüket Ercan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Bakırköy Nüket Ercan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Bakırköy Nüket Ercan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Bakırköy Nüket Ercan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Bakırköy Nüket Ercan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bakırköy Nüket Ercan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Bakırköy Nüket Ercan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://nuketercantml.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bakırköy Nüket Ercan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bakırköy Nüket Ercan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Bakırköy Nüket Ercan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bakırköy Nüket Ercan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız