S:1

İngiltere ve Fransanın 1854te, Rusyaya karşı Osmanlı Devletinin yanında yer aldıkları savaş aşağıdakilerden hangisidir?

İngiltere ve Fransanın 1854te, Rusyaya karşı Osmanlı Devletinin yanında yer aldıkları savaş aşağıdakilerden hangisidir? sorunun cevabı "Kırım Savaşı" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdakilerden hangisinde uzlaşıya gerek yoktur? * Ziggurat adı verilen tapınakları yaptılar.* Tekerleği ve çivi yazısını icat etiler.* Urgakina adında ilk yazılı kanunları yaptılar.Yukarıda özellikleri verilen uygarlık aşağıdakilerden hangisidir? 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanununa göre meyhane, kahvehane, kıraathane, bar, elektronik oyun merkezleri gibi umuma açık yerlerin, özel eğitime muhtaç bireylerin devam ettikleri öğretim kurumları ve okul binalarından kapıdan kapıya en az kaç metre uzaklıkta bulunması zorunludur? Aşağıdakilerden hangisi Avrupada feodalitenin kurulmasına ortam hazırlayan etkenlerden biridir ? Araç içinde bulunmayan kara yolu üzerinde hareketli ya da hareketsiz olan insanlara ne denir? "Sana gül verdim . Haydi, gül." Cümlelerinde gül kelimesi hangi anlam grubundadır? Yaşadığı mahallenin krokisini çizmek isteyen Azranın aşağıdakilerden hangisine sahip olması işini kolaylaştırır? Aşağıdaki cümlelerin hangisinin yüklemindeki fiil gelecek zaman ikinci çokluk kişisiyle çekimlenmiştir? Bir karton yumurta 30 tanedir. Beyaz yumurtaların sayısı sarı yumurtaların sayısının 5 katı olduğuna göre, kaç beyaz yumurta vardır? "Sallanma" kelimesinin ingilizcesi hangisidir? Tatilde annem ve babamla birlikte İzmire gideceğiz.Yukarıdaki cümlede kaç sözcük vardır? Aşağıdakilerden hangisi fosil yakıtların özelliği değildir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde nasıl sorusunun cevabı vardır? Vatanımız, Türk milletinin eski ve yüksek tarihi ve topraklarının derinliklerinde varlıklarını koruyan eserleri ile yaşadığı bugünkü siyasi sınırlarımız içindeki yurttur. Vatan hiçbir kayıt ve şart altında ayrılık kabul etmez bir kütledir.Mustafa Kemal bu ifadesi ile aşağıdakilerden hangisinin önemini vurgulamıştır? Bugünün içinde kararıp kalmak istemiyorsak, yeniden başlamanın müziğine kulak vermeliyiz her sabah. Yarını, doğacak günün ilk ışıklarını hayal etmeliyiz. Hayal kurmayı unuttuk mu, yaşamın anlamsızlığı gelir kuşatır her yanımızı. Oysa umutlar, günün ışıklarını bekleyen salkımlar gibi bekliyor bizi. diyen biri için aşağıdakilerden hangisi söylenemez? Aşağıda Yüce Allahın isimlerinden hangisinin anlamı yanlış verilmiştir? Harita üzerinde numaralandırılarak verilen yerlerden hangisinde bağıl nem oranı yıl boyunca diğerlerinden daha fazladır? Aşağıdakilerden hangisi insanları birbirinden farklı kılan özeliklerden biri değildir? Bağımsızlık kelimesinin zıt - karşıt anlamlısı nedir? En büyük ve en küçük geniş açının farkı aşağıdakilerden hangisidir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir