Seçim Filtreleri
Okul Türü
İl Seçimi
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
0472 711 20 03
0472 711 20 03
İstiklal Mah. Cumhuriyet Cad. No249
Ağrı / Eleşkirt
Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi

http://eleskirtaihl.meb.k12.tr
Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi resmi
Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Bilgi Ekle
Yorum Ekle
Listene Eke/Çıkar

Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Ağrı ili Eleşkirt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında sınavsız olarak öğrenci alacak.

Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi MEB tarafından açıklanan merkezi sınav başvuru kılavuzuna göre 2019 yılı için Sınavsız Yerleştirme ile öğrenci alacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 Ağrı / Eleşkirt
Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı
 
256.5782
2016 Ağrı / Eleşkirt
Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı
 
221.4096 76.5200
2015 Ağrı / Eleşkirt
Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı
 
208.5696 78.0700
Okulumuz 2010-2011 Eğitim Öğretim yılında Eleşkirt Çok Programlı Lisesi bünyesinde İMAM HATİP bölümü olarak açılmıştır daha sonra ayrılıp müstakil okul olup son yasal düzenlemelerle okulumuz ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ olarak eğitim öğretime devam etmektedir.

Vizyon Eğitime Farklı Bir Bakış Adresi Eleşkirt A.İ.H.L

Misyon Milli ve manevi değerlere bağlı, evrensel ve kültürel değerleri kazanma yolunda gelişim gösteren, bilgiyi edinme ve bilgiyi kullanma yöntemlerini iyi bilen, bilim ve teknolojinin tüm hedeflerine ulaşmak isteği taşıyan, yaparak yaşayarak öğrenen, araştırmak isteyen, okuyan, yorumlayan, düşündüklerini her ortamda ifade edebilen , değişen dünyada, yaşamı kolaylaştıracak deneyimleri kazanmış öğrenciler yetiştirerek iyi bir öğrenci, iyi bir insan ve iyi bir toplum oluşturan eğitim ve öğretim kurumudur.

Başarılar Bundan önceki eğitim öğretim yılında 507 öğrenciden bir üst öğrenime devam eden öğrenci sayısı 321 olmuş ve %65´lik bir başarı sağlanmıştır.

 • Öğretmen :19
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :504
 • Derslik :17
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Gündüzlü,Karma, Tamgün şeklindedir.
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler Kış saati uygulamasının olduğu aylarda giriş 7.20 çıkış ise 14.50 dir. Fakat yaz saati uygulamasının uygulandığı aylarda okula giriş 08.00 çıkış ise 15.40 olmaktadır.
 • Ulaşım İlçe merkezinde yer alan okulumuz il merkezine 34km uzaklıktadır
okul okul
Bu okulu eğitim ve öğretim açısından değerlendir misiniz?
Toplam 1 yorum yapıldı.
  yorum metın aras
  2018-01-15 15:36:10
  mukemel

Yorum Yap!

Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde okuyan veya mezun olmuş bir öğrenciyseniz veya Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde öğretmen veya idareci iseniz bu okula yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek öğrencilere yardımcı olabilirsiniz.“Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi” hakkında yorum yaparak velilere destek olun!

Lütfen onların doğru okul tercih etmelerinini sağlamak için “Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi” hakkında doğru bilgiler paylaşmaya özen gösteriniz.

Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili yorumları okumak ve yorum yapmak için "YORUM EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ" butonunu kullanınız
Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2018 , Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimi, Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi nerede?, Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi adresi, Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi başarıları, Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Ağrı, Eleşkirt Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi

Önemli: Ağrı Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

google+ google+ google+

)