Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi

Ağrı / Eleşkirt

Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
İl Ağrı
Okulun Taban Puanı 322.2710
Güncel Yüzdelik Dilimi 28.56
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Bu lisede Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulanmaktadır.
Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav ile öğrenci alan bir Proje Okuludur.

Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Ağrı ili Eleşkirt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz
Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 322.2710 28.56
2019 - -
2018 - -
2017 256.5782 -
2016 221.4096 76.52
Okulumuz 2010-2011 Eğitim Öğretim yılında Eleşkirt Çok Programlı Lisesi bünyesinde İMAM HATİP bölümü olarak açılmıştır daha sonra ayrılıp müstakil okul olup son yasal düzenlemelerle okulumuz ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ olarak eğitim öğretime devam etmektedir.

Vizyon Eğitime Farklı Bir Bakış Adresi Eleşkirt A.İ.H.L

Misyon Milli ve manevi değerlere bağlı, evrensel ve kültürel değerleri kazanma yolunda gelişim gösteren, bilgiyi edinme ve bilgiyi kullanma yöntemlerini iyi bilen, bilim ve teknolojinin tüm hedeflerine ulaşmak isteği taşıyan, yaparak yaşayarak öğrenen, araştırmak isteyen, okuyan, yorumlayan, düşündüklerini her ortamda ifade edebilen , değişen dünyada, yaşamı kolaylaştıracak deneyimleri kazanmış öğrenciler yetiştirerek iyi bir öğrenci, iyi bir insan ve iyi bir toplum oluşturan eğitim ve öğretim kurumudur.

Başarılar Bundan önceki eğitim öğretim yılında 507 öğrenciden bir üst öğrenime devam eden öğrenci sayısı 321 olmuş ve %65´lik bir başarı sağlanmıştır.

 • Öğretmen :19
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :504
 • Derslik :17
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Gündüzlü,Karma, Tamgün şeklindedir.
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler Kış saati uygulamasının olduğu aylarda giriş 7.20 çıkış ise 14.50 dir. Fakat yaz saati uygulamasının uygulandığı aylarda okula giriş 08.00 çıkış ise 15.40 olmaktadır.
 • Ulaşım İlçe merkezinde yer alan okulumuz il merkezine 34km uzaklıktadır
okul okul

Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: İstiklal Mah. Cumhuriyet Cad. No249

Tel: 0472 711 20 03

Fax: 0472 711 20 03

web: http://eleskirtaihl.meb.k12.tr

Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Ağrı Anadolu İmam-Hatip Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Patnos 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Nurettin Dolgun Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Fatımatü Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Nurettin Dolgun Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://eleskirtaihl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları okuyabilir, Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Eleşkirt Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız