Seçim Filtreleri
Okul Türü
İl Seçimi
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
0212 522 58 54
0212 526 11 49
Babı Ali Cad. No13 Fatih/İstanbul
İstanbul / Fatih
Cağaloğlu Anadolu Lisesi

http://cagalogluanadolulisesi.meb.k12.tr
Cağaloğlu Anadolu Lisesi resmi
Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 180
Taban Puanı 495.0807
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız
Eğitim Süresi 5 Yıl
Y.Dil Almanca
Bilgi Ekle
Yorum Ekle
Listene Eke/Çıkar

Cağaloğlu Anadolu Lisesi İstanbul ili Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Cağaloğlu Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında Merkezi Sınav Puanı ile 180 öğrenci alacak. Cağaloğlu Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf Merkezi Sınavına girmeniz ve iyi bir 8.sınıf merkezi sınav puanına sahip olmanız gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nin TEOG sınav sistemine ait son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Cağaloğlu Anadolu Lisesi merkezi sınav puanı ve yüzdelik dilimi açıklandığında bu sayfamızda duyuracağız.

8. Sınıf Liselere Geçiş Merkezi Sınavı bu yıl ilk defa yapılacağından Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nin 2018-2019 eğitim öğretim yılında kaç puanla veya yüzdelik dilimle öğrenci alacağı henüz belli değil. Aşağıdaki tabloda yer alan taban puanlar Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nin TEOG sınav sistemine ait son üç yılın taban puanlarıdır.2018-2019 eğitim öğretim yılı için kullanılacak Cağaloğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi 2018 merkezi sınav sistemi tercih ve yerleştirme işlemleri sonunda tercih robotumuza aktarılacak.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2017 İstanbul / Fatih
Cağaloğlu Anadolu Lisesi Taban Puanı
 
495.0807
2016 İstanbul / Fatih
Cağaloğlu Anadolu Lisesi Taban Puanı
 
491.5494 0.5700
2015 İstanbul / Fatih
Cağaloğlu Anadolu Lisesi Taban Puanı
 
491.9943 0.5600
Osmanlı Maarif tarihinde Avrupai mektep planında yapılan binada açılan ilk modern kurum

Osmanlı İmparatorluğu; son dönemlerinde, ekonomi ve teknoloji alanlarında olduğu gibi eğitim alanında da Avrupa'yı örnek alarak modern bir eğitim kurumu oluşturmayı düşünmüş ve bu düşünce ilk olarak II. Mahmut döneminde hayata geçirilmeye çalışılmıştır. II Mahmut döneminde hayata geçirilemeyen bu proje, Abdülmecid'in Vakıf Gureba, Bezm-i Alem Camii gibi birçok hayırlı iş yapan annesi Bezm-i Alem Valide Sultan'ın çabalarıyla gerçekleştirilmiştir.

Okul binası, Esma Sultan Sarayı'nın arsasına inşa edilmiş ve 7 Cemaziyelülevvel 1266 (22 Mart 1850) tarihinde hizmete girmiştir. Başta ismi Valide Mektebi olan okul, daha sonra Darül Maarif adını almıştır. Açılışa Sultan Abdülmecid, oğlu Murat Efendi (V. Murat), kızı Fatma Sultan, annesi Bezm-i Alem Valide Sultan, Sadrazam Mustafa Reşit Paşa ve Maarif Nazırı Kemal Efendi katılmışlardır.

Ayrıca yeni maarif nizamına uygun ders kitapları yazmakla görevli Encümen-i Daniş (Bilim Kurulu) üyeleri, ünlü dilbilimci Redhouse ve tarihçi Hammer da açılışta hazır bulunmuşlardır. Sadrazam Mustafa Paşa'nın nutkuyla öğrenime başlayan okula, Sultan Abdülmecid de çocukları Murat Efendi ve Fatma Sultan'ı sembolik olarak kaydettirmiştir. Sultan Abdülmecid okulun açılmasında büyük emeği geçen Mektepler Nazırı Kemal Efendi'yi "Aferin Kemal Efendi, iki dünyamıza da hayırlı olacak kadın ve erkek ilim tebaamızın yetişmesindegayretinizden ötürü size teşekkür ederim. Halkın çocuklarını nasıl terbiye ediyorsanız, benim çocuklarımı da himmetinizle öyle terbiye edin." diyerek tebrik etmiştir.

Böylece Sultan Abdülmecid, 546 cilt kitap ve bir tanesi hâlâ okulumuzda sergilenen iki adet saat hediye ederek okulumuzu "Osmanlı İmparatorluğu'nun ilk sivil lisesi" olarak hizmete açmıştır.

Okulun binası da dönemin modern Osmanlı mimarisinin özelliklerini yansıtması açısından çok önemlidir. Okulun arka cephesinde bulunan "dor" stilindeki kolonlardan oluşan anıtsal kapıda bir kitabe vardır. Sultan Abdülmecid'in tuğrasının olduğu bu kitabede 1266 yılına tarih düşülmüş iki mısralık bir şiir de bulunmaktadır. İyon ve Korentiyen sütun düzeni ile Neo-Historisist mimari stilinde inşa edilen bina, 1933 yılında İstanbul Kız Lisesi adıyla eğitime devam etmiştir. 1983 yılından itibaren ise "İstanbul Cağaloğlu Anadolu Lisesi" adıyla hizmet vermektedir.

VİZYON Donanımlı sınıf ve laboratuarlarıyla girişken, sorgulayıcı, yaratıcı bireyler yetiştiren, üniversite başarısını ve yabancı dil bilgisini en üst düzeye çıkarmış seçkin okullardan biri olarak çağdaş eğitim dünyasında yer edinmektir.

MİSYON Öğrencilerin ilgi, istek ve yeteneklerine değer verilen, çağdaş teknolojinin gerektirdiği tüm eğitim ve öğretim araçlarının kullanıldığı, bilimsel düşüncenin hâkim olduğu, Cumhuriyet ilkelerine bağlı, vatanını milletini seven öğrenciler yetiştirmektir.

BAŞARILAR
okul
 • Öğretmen :62R
 • Öğrenci :914
 • Derslik :32
 • Müzik Sınıfı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Hazırlık Sınıfı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tam Gün
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08.15-15.00
Pansiyonumuz Okulumuzun C blok binasında yer alan 226 kişilik kontenjana sahip kız öğrenci pansiyonu mevcuttur. Pansiyonumuzda 173 öğrenci yatılı olarak kalmaktadır. Toplamda 21 odası bulunan pansiyonumuzda odaların çoğunluğu 10'ar kişiliktir. Ayrıca Etüt salonları, belletmen odaları ve dinlenme odaları da mevcuttur.

Yemekhanemiz Pansiyon binamızda yer alan yemekhanemiz gündüzlü ve yatılı öğrencilerimizin hizmetindedir. Üç öğün yemek verilmekte olup sabah kahvaltısı açık büfe olarak en az 8, öğle ve akşam yemekleri de en az 4 çeşit yemekten oluşmaktadır. Yemekhanemizde aynı anda 300 kişiye hizmet verilebilmektedir.

okul okul
11-04-201711-04-201711-04-201711-04-201709-04-2017
Bu okulu eğitim ve öğretim açısından değerlendir misiniz?
Toplam 203 yorum yapıldı.
  yorum Sınavyaklaştı
  2018-04-10 19:58:32
  Yüzde 90 civarında bir Alman dil diploma başarısı müthiş! Tr de kazandığın bölümü de Almanya ‘da okuma seçeneği beni etkiledi böyle bir alternatifin olmasını kim istemez?
  yorum Profil
  2018-04-10 16:23:12
  CALın DSDII başarısı geçen yıl yüzde 90 a yakındı.bu da tercihe göre Almanya da okumak için fazlasıyla yeterlidir.alman zümresi çok kuvvetlidir. Hem Alman hükümetinin yolladığı Alman hocalar hem de deneyimli Almanca hocaları vardır. Öğrencinin tercihine göre kazandığın bölümü de dilersen ücretsiz olarak Alman devlet üniversitelerinde okursun. Bu şekilde Teknik ve mühendislik konusunda 1 numaralı Alman üniversitelerinden kabul alan mezunları var. Yurt içinde de vurgulanması gereken önemli bir üniversite başarısı vardır gençlerin. Hedefi olarak gençler tercih eder.
  Almanca zordur azimle çalışırsın ve başarırsın bu şekilde motivedir bir CAL öğrencisi.
  Bu arada tanıdığım CAL mezunu Heidelberg tıp da okuyor. Okulun mezununun yurtiçi yanında yurtdışı tercihinin de olabilmesi ayrıcalığıdır.
  yorum Cal´da okumuyorum
  2018-04-10 11:36:07
  Merhaba,okulun Alman üniversiteleri ile anlaşması falan yok.Abitur ya da Matura diploması vermiyor çünkü.Dil diplomasını Goethe kurslarına devam edip kendin de alabilirsin.Cağaloğlunda okuyup almanyadan kabul alman için önce kendi ülkendeki sınav sistemiyle okuyacağın bölüme yerleşmelisin.Okul bu noktada kabul alman için sana bir ayrıcalık sağlamıyor.Almanca konusunda da mezunlar genellikle B1-B2 ile mezun oluyor.Oysa ki Alman üniversiteleri C1 istiyor.Cağaloğlu mezunu olup C1 olan az sayıda öğrenci var.C1düzeyine Alman,Avusturya Liseleri başta olmak üzere İEL gibi okulların mezunları gelebiliyor.Bu okulun mezunları genellikle Türk üniversitelerine gider.Almanya´da aşağıda bahsedilen üniversitelerde okuyup mezun olabilmek için çok sağlam bir Almanca gereklidir ve çok ama çok çalışmadan mezun olmak zordur.Okul güzel bir okuldur ama abartıldığı kadar ayrıcalığı yoktur.
  yorum Gürel
  2018-04-07 12:25:22
  Öğrencilerin ulusal başarılarının yanında CAL´dan aldığı Almanca diploması ile akademik olarak başarılı öğrencileri Avrupa´nın en iyi ve iddialı tıp fakultesi olan Heidelberg Tıp a kabul alan ve okuyan ayrıca Avrupa´nın en iyi mühendislik fakultesi olan Aachen ve Munich Teknik üniversitelerine de burslu yolladığı mezunları bulunuyor.
  yorum Bahar
  2018-03-09 11:16:31
  Başta fen lisesi düşünüyordum araştırınca anladım ki yabancı dil önemli özellikle de Almanca.cağaloğlu anadoluyu bu yüzden istiyorum hem Dil diploması da veriyor üniversite sınav başarıları da çok çok iyi bir okul.dereceleri var üniv sınavında.tercihe bağlı bazı mezunlar yurtdışından da Alman teknikten kabul alıyormuş
  yorum Target
  2018-03-07 10:07:51
  Rehber hocam hedef belirlememi istedi,hedefinin net olması önemli.
  Almanca hazırlık okumaya karar verdim o doğrultuda hazırlanıyorum ve Cağaloğlu Lisesini çok istiyorum.
  yorum Batı
  2018-03-01 20:10:49
  Almancayı en iyi şekilde öğreneceğiniz köklü lise,2 diploma ile mezun ediyor.almanya devleti ile anlaşması var Alman hocaları var. 2. dil olarak da İngilizce veriliyor.öğrenciler yurtiçi ve yurtdışı üniversite girişlerinde derece yapıp iyi yerlere giriyor.öğrencileri hep başarılı bir lise olmuş
  yorum Cevaben
  2018-02-20 17:00:50
  Sevgili aday öğrenci Cağaloğlu Lisesi en yüksek puanla öğrenci alan liselerden. Fen lisesi puanını alıp Cağaloğlunu tercih eden çok öğrenci var. Kuvvetli Almanca ve Alman dil diplomasından dolayı. Yurtdışında devlet üniversitesinde okuyabilirsin.
  dönemimdeki arkadaşlarımın ortaokul notları çoğunlukla 100! 100 değilse de 100 e yakın.
  Ekseri 1Din tek yanlışlı çocuklar.
  180 öğrenci alıyor. 6 tane hazırlık sınıfı var. Son giren öğrenci puanı seni yanıltmasın bu puanla girebilen sadece birkaç kişi var. Puanlar çok yüksek .Zaten son 2 nakilde okulda kontenjan boşluğu da oluşmadı.Daha çok öğrenci çok yüksek puanla giriyor. Puanla konuşmak zor her sene değişiyor ama yüzdelik olarak yüzde 0,2 lik dilimi tutturursan Cağaloğluna girebilirsin.iyi çalışmalar
  yorum drakulayainanmayansivrisinek
  2018-02-20 09:08:01
  BU OKULA GIRENLERIN ORTAOKDA DERS NOTLARI NASILDI ? BU SENE KAC PUANLA GIRDINIZ?
  BENDE BU SENE SINAVA GIRECEGIM UMARIM BURAYI KAZANIRIM
  yorum CALFest
  2018-02-10 11:52:09
  Cağaloğlu Lisesi öğrencilerinin 9 Şubat 2018de düzenlenen CAL Fest etkinliğinde birçok yetenekli Cağaloğlu Liseli müzik grubu sahne alıp performanslarını sergilediler. Renkli ve eğlenceli bir müzik festivali oldu.
  yorum CALFEST zamanı kapıyı çaldı
  2018-02-08 13:08:19
  CALFest18 geri sayıma devammmm.
  9 Şubat 2018 de Cağaloğlunun muhteşem müzik festivali CALFest için büyük gün:)
  yorum Alphann
  2018-01-20 19:17:18
  Dönemimden birçok arkadaşımın toplamda 1Din yanlışı ile girdiği akademik olarak başarılı aynı zamanda renkli okul
  yorum Olgaç Erdem
  2018-01-19 12:27:28
  Evet almanca hazırlığı olan 3 okuldan birisi
  Hedefimdeki okul umarım puanım tutar puanı en yüksek anadolu liselerinden
  yorum Selam
  2018-01-19 06:58:14
  tıpkı İstanbul Lisesi ve Kabataş Almanca gibi Almanca hazırlığı var
  Almanca dil diploması verir.
  En yüksek puanla girilen Anadolu liselerindendir. Almanya Avusyurya da okuyan mezunu çoktur.Türkiye de sınava giren mezunları ise listelerde dereceye girmiştir.
  yorum Bilinçligenç
  2018-01-19 01:58:05
  Türkiye de Almanca hazırlığı olan 3 resmi lise vardır.bunlardan birisi Cağaloğlu Lisesidir. Almancayı ilk dil olarak verir dil diploması ile mezun olursunuz bunun yanında da İngilizce öğrenirsiniz.cal öğrencileri için Cağaloğlu Lisesi bilinçli bir tercihtir. Bu dil diploması size Avrupada ücretsiz lisans öğrenimi kapısını açar.
  yorum Adımadım
  2018-01-19 01:00:54
  üniversite başarılarını çok iyi bildiğim okul. Okula girmek kolay değil
  en üst dilimden öğrenci alıyor.Fen lisesini seçebilecek puanı alıp CAL a gelen çok büyük bir öğrenci yüzdesi var.
  Bahsedildiği gibi listelerde üniversite sınav başarısı İEL,GS gibi okulların önünde...
  Çok önemli bir mezun grubu Avrupa’da mühendislik eğitimine kabul alıyor.
  Geleneğinden vazgeçmeyen öğrenci ve mezunları ile Cağaloğlu farkını ortaya koyuyor.
  okulu geleneği, Almanca eğitimi, parlak başarısı ve sosyal zekası kuvvetli bir mezun olmak için seçen çok.
  yorum Caner
  2018-01-18 13:31:12
  Cagaloglu iyi bir lise, ama KEL, Galatasaray, IEL bir kategori, digerler, Cagaloglu, KAL, hüseyin avni sözen, pertevniyal vs. bir alt kategoride.
  yorum Gençlik
  2018-01-17 20:49:52
  Bu okulların en büyük dinamiği öğrencileri onlar CAL ın parlak başarısının mimarı
  Okulu dereceye taşıyan gençleri kutlarım
  yorum +aydın+
  2018-01-15 10:25:34
  Köklü ve geleneği olan bir lise. Başarılı, hırslı, bilinçli öğrencileri ve seçkin mezunları ile dikkati çekiyor.
  yorum Doğanhızlı
  2018-01-12 16:11:20
  Haklısın Caner iş tercih dönemine gelince öğrenci okulun üniversite başarısına,sosyalliğine, yabancı dil imkanlarına ve kendi hedefine bakıyor.İel,kel,cal zaman zaman benzer haberlerle yıpratılmaya çalışılsa da her yıl üst dilimden öğrencileri almaya devam ediyor.
  yorum Mavi
  2018-01-12 14:41:37
  Başarı listelerine merak ettim baktım üniversite sınavında okul anadolu liseleri içinde 2. olmuş tebrikler. Ben de yeni öğrendim. Bu arada
  CAL da sınav haftası bitince kutlama amaçlı mangal yapılıyormuş
  yorum caner
  2018-01-12 14:15:39
  köklü ve geleneği olan okullarımızla ilgili yıllardır buna benzer haberler çıksa da bu durum öğrencilerin kafalarında tespit ettikleri ve hedef olarak belirledikleri okullarda bir değişiklik yapmıyor. öğrenci yine İEL,Cağaloğlu,Kabataş,Ataturk Fen gibi okullara yerleşmek istiyor, özgürce fikrini de ifade ediyor.
  kendini ifade edemeyen bir toplum daha tehlikeli olurdu.
  yorum Sevinç
  2018-01-12 13:36:22
  CAL akademik başarıları olan bir lise.
  Üniversite girişlerinde birçok okulun da önüne geçmiş köklü okullardan
  Aynı zamanda algıları açık birey olarak yetişiyor gençler. konuşabilen ve kendini ifade edebilen gençleri ve velileri var.
  geçtiğimiz yıl İstanbul erkek ve kabataş da basına yansıyan olayları unuttunuz heralde?
  yorum Halim
  2018-01-12 10:43:49
  Evet ikinci olmustur. Birinci Kabatas Erkek !
  yorum Mangal
  2018-01-12 10:31:21
  Ögrenciler bahcede sucuk mangal yapiyormus, dogru mu bu?
  yorum Rasim
  2018-01-12 01:42:24
  Para verseler müdürü yüzünden kalmayacağım lise. 2010/13 lsonunda başarılarıyla herkesi büyüleyen lise, şimdi isyan çıkarıyor. Müdürü de hakaret ediyır. Sonumuz hayrolsun.
  yorum Deniz
  2018-01-10 16:25:14
  Takibe aldığım ilerde girmeyi istediğim hedefimdeki lise
  yorum SunayTuna
  2018-01-09 19:40:04
  YGS başarı listesine göre Cağaloğlu anadolu Lisesi, İstanbul Erkek ve Galatasaray Lisesinin de önünde 2. lise olmuştur.
  Hayat başarısı yüksek mezunları vardır.

  Puanı fen lisesini tuttuğu halde akademik hedeflerine daha uygun bir okul olduğundan Cağaloğlunu seçen genç sayısı çoktur. Almanca hazırlığının olması ve lise hayatı boyunca Alman hocalarla Almanca eğitimine önem verilmesi okulu ayrıcalıklı kılar. Ülkemizde akademik eksikliği tamamlamak özel dersle bir dereceye kadar mümkünken okul dışında kurslarla, özel derslerle dil eksikliği tamamlamak çok daha zordur. Yabancı dili konuşamadan kalırsınız elinizdeki sertifika ile.
  c1 Alman dil diplomasını da Almanca hazırlığı olan resmi liseler dışında hiçbir kurs ya da sertifika programı veremez. Cağaloğlu anadolu Lisesi 2 diploma ile mezun eder sizi. Bu kadar çok tercih edilmesinin nedeni de budur.
  yorum Mezun
  2018-01-09 15:43:39
  Alman devleti ile işbirliği içinde olan, Alman hocaların gelip ders verdiği ve Alman dil diploması ile mezun eden sadece 3 devlet okulu vardır. Bunlardan birisi de Cağaloğlu Lisesidir. Diğer okullardan alacağınız en fazla B1 sertifikasıdır.onun da kullanımı sürelidir.akademik anlamı olan C1 ömür boyu geçerliliği olan Alman dil diplomasıdır.
  Bu okulları değerli kılan öğrenci potansiyelidir. Cağaloğlu lisesi bahsedilen tüm okulların öğrenci potansiyeli iyi olduğundan sonuç akademik başarıya da yansır.
  yorum
  2018-01-09 10:32:28
  i.dis mebin en başarılı liseler istatistiklerinde Cağaloğlu Lisesi dereceye giren bir okul
  yorum
  2018-01-09 10:29:32
  i.dis MEB in en başarılı anadolu lise sıralamasına bakmanı öneririm.CAL dereceleri olan bir okul
  yorum i.dis
  2018-01-05 22:17:59
  Atatürk Fen-Galatasaray-Kabataş arasında ezilen lise.
  Bir de en iyi 2. liseyiz diyorlar. Hiç gülesim yoktu. Verilen diplomanın aynısı istenirse ücrestiz ek dersle AFL ve Çapa gibi Fen Liselerinde de alınabiliyor. Yine bir senenizi feda edeceksiniz ki bu diplomalar yüzünden?? AFL´ye gelirseniz daha iyi bir geleceğinizin olacağı teminatını verebilirim.
  yorum Selam
  2018-01-03 10:31:39
  CALFEST 19 Ocak 2018 de:)
  CAL renkli etkinlikleri ile ayrıCALıklı
  yorum Calfest
  2018-01-01 22:50:52
  19 Ocak 2017 de CALFEST var. Cağaloğlu Anadolu’nun bu güzel müzik festivalini kaçırmayın
  yorum Ümit Evin
  2018-01-01 15:27:02
  Cağaloğlunu kazanmak zor okumak daha da zor.
  Zehir gibi öğrenciler var öğrenci kalitesi fen lisesinden farksız.
  Üstüne 2 tane de yabancı dil öğreniyorsun
  Almanca hazırlığının olması çok avantajlı.
  yorum Can oğuz
  2017-12-31 09:00:06
  Cağaloğlu Üniversite giriş sıralamasında en başarılı 2. okul olmuş.CAL ın zeki ve azimli öğrencileri hep başarılı olur yolları açık olsun
  yorum Rumuz1
  2017-12-29 07:52:23
  Ben de Cağaloğlu öğrencisiyim. Son sınıf öğrencileri geçen hafta hem yazılı hem sözlü olarak Alman dil diploması sınavına girdiler.bu diplomanın hayat boyu geçerliliği var.CAL dan 2 diploma ile mezun olunuyor.
  okulu seçen öğrenciler çok zeki bazen kıyaslayınca kendinizi diğer öğrenciler arasında yetersiz miyim acaba diye bir his kaplıyor.öğrenciler başarılı olmak için çalışıyor, pes etmemeyi, hedeflerine bağlı kalmayı, bir amaç için çabalamayı görüyor CAL da.
  Okul tarihi 1800 lerden kalma bu yüzden tamir ve bakımlar izne tabii ama en uygun şekilde restore edilmiş ve ihtiyaçlar karşılanıyor. sosyal aktivlteler soruluyor.CAL ın en büyük değeri aktiviteleri zaten.kuluplerimiz çeşitli ve de aktif.bilim,sanat,spor,edebiyat vs gibi ana temalı çok sayıda kulup var. Ama çaba şart, kendini göstermek için bu kuluplere de girmen gerek.
  CAL hem akademik bir okul, hem Almanca ve İngilizceye önem veren bir okul hem de aktif bir okul.sınava gireceklere başarılar
  yorum Naz
  2017-12-28 08:37:30
  Cağaloğlu bir veli ve öğrenci bilinçli yapılmış bir tercih.
  cağaloğlu köklü geçmişinin yanında tercih eden veli ve öğrencilerin çeşitliliği, başarma hırsı ve azmi ile de önemli bir değer.mezunları ulusal ve uluslarası saygın üniversitelerde okuyor mesleki olarak da kendilerini yetiştiriyor.
  Almancanın değerli bir enstüman olduğunu fark edenler var cağaloğlunda
  yorum Zerrintemel
  2017-12-27 18:54:14
  İki yabancı dili çok iyi konuşmak istiyorsan tabi ki Cağaloğlu...
  Fen lisesi gibi süper alt yapısı olan zeki öğrenciler ve Alman hocalar artısı. Boğaziçi mühendislik, tıp fakultesi ve Alman üniversitelerinde hem sosyal hem de mühendislik fakulteleri lisans için mezunların gittiği okullar.
  yorum Çağatay
  2017-12-27 08:26:30
  Alman dil diploması ile mezun eden kadrosunda Alman hocaların bulunduğu, akademik başarıları çok iyi olan okul. Mezunlar genelde tıp fakültesi ya da mühendislik tercih eder, sosyal bilim tercih eden de vardır. Yurt içi ilk 1000 ve Alman üniversitelerine öğrenci yollar.
  Öğrenci alt yapısı çok iyidir. Hayatta başarı amacı olan aynı zamanda sosyal öğrencileri bir araya toplamış nadir okullardandır. CALfest,bilim şenlikleri, festival ve sosyal kulupleri okula renk katar.
  Okula giriş için üst dilimde olmak gerek. Yüzde 0,2 leri genelde alır.
  yorum Hasan Salih
  2017-12-26 21:49:26
  Cağaloğlu çok köklü bir okul olmasına ilaveten bir süredir akademik başarı olarak da Türkiye´nin en iyi 2. okuludur. Okulun tek kötü sayılabilecek tarafı ise kendilerini okulun sahibi zanneden eski vesayetçi kafaların idare ve müdüre köstek olmasıdır. Gerek İstanbul´un en müstesna mekanlarından birinde olması gerek eğlenceli sosyal faaliyetleri güzel bir lise hayatının teminatıdır. Hak eden herkesi güzel okuluma beklerim.
  yorum Soru
  2017-12-25 09:12:35
  Üniversite girişinde çok başarılı bu okula girmek istiyorum.
  Almanca eğitimi nasıl yabancı hoca var mı
  Sosyal kulupler nasıl ben sosyal bir okulda iyi okumak istiyorum.
  yorum Sorusor
  2017-12-24 17:03:02
  CAL Hazırlık sınıfındayım sorularınıza cevap verebilirim.
  yorum Lisetercihim
  2017-12-20 21:34:08
  En çok tercih edilen liselerşn başında CAL var.almanca nitelikli eğitim süper.puanını çok yükseltmiş girenlere tebrikler
  yorum Almanya eğitimi
  2017-12-20 11:33:39
  Öğrencisınav yurtdışında okumak isteyen öğrenciyi doğru zamanda okul bilgilendirip yönlendiriyor. Örneğin CAL da DAAD Alman Akademik Değişim Servisince konferanslar düzenleniyor.

  http://cagalogluanadolulisesi.meb.k12.tr/icerikler/okulumuzda-daad-bilgilendirme-konferansi-duzenlendi_4086776.html
  yorum Koray
  2017-12-17 23:51:37
  Öğrencisınav Cağaloğlu Anadolu Lisesi MEB lise diplomasının yanında başarılı öğrencilerine Alman dil diploması da veriyor. C1 seviyesindeki bu diplomanın akademik bir anlamı var. Ünİversite sınavında kazandığın bölümü Almanya da okuyabiliyorsun. Bu diploma dil okullarının verdiği sertifikalardan bağımsız olarak süresiz ömür boyu geçerliliği olan bir belge. Alman üniversitelerine kabul için bu diploma şart.
  Liseye girişte de ilk 0,2-0,3 yüzde dilimi tutturman gerek. Bu senin için güvenli aralık.
  Bunun üstünde bir yüzde alırsan Cağaloğluna girmen zorlaşır hatta imkansız hale gelebilir.
  yorum Öğrencisınav
  2017-12-16 10:39:19
  Bu okulu kazanmak için nasıl çalışmalıyım?
  Yurtdışında okumak istiyorum. Cağaloğlunda 2 diploma varmış anlatırsanız sevinirim.
  yorum Barış özkan uğur
  2017-12-15 21:25:15
  Öğrenci kalitesi bu okulun en büyük değeri. Motivasyonu yüksek gençler hırslarıyla geleceklerine yön veriyorlar birbirlerini motive ediyorlar.klup çalışmaları harika
  yorum Yasemin doğancı
  2017-12-15 16:22:03
  Defny yoruma katılırım:
  Almanya daki devlet üniversitelerine ücretsiz devam eden çok sayıda CAL mezunu var. Bu CAL ın en büyük avantajı. Ortalama yüzde 0,2 dilimden aldığı öğrenciler de üniversite sınavında ilk 1000 e girerek üstün bir başarı yakalıyor.
  Tamamı hem akademik hem de sosyal gelişime önem veren aileler çocuklarının her konuda en büyük destekçisi.
  yorum Defny
  2017-12-15 15:25:38
  Okulun yurt içi ve yurt dışı başarıları çok iyi.
  Hayat başarısı yüksek aklı başında öğrenciler yetişiyor.
  Aklı başında veliler iletişim ve işbirliği kuvvetli. Kesinlikle Almanca
  Kesinlikle CAL...
  yorum Bircallı tavsiyesi
  2017-12-06 17:22:45
  Dostum Cağaloğlunu istemek yetmiyor lise giriş sınavına çok çok iyi hazırlanmak en fazla tek yanlış yapmak ve kazanınca da Cağaloğlundan hakkıyla mezun olmak olmak için de aşırı sıkı çalışman gerekiyor. CAL da hem Almancana hem İngilizcene hem de branş derslerine önem verip sosyal kluplerde de aktif katılımcı olman gerekli.
  Cağaloğlulu olmak hiç kolay değil. Hakkıyla mezun olmak için seni
  çok çok zor bir o kadar da eğlenceli bir 5 yıl bekliyor ama Cağaloğlu etiketi herşeye değer.
  yorum Soner durak
  2017-12-06 09:28:31
  Cağaloğlu Anadolu benim de istediğim okul Almanca’yı iyi öğrenmek benim için önemli.
  Başarılarını kanıtlamış sosyal bir okul.zeki ve hedefi olan öğrencilerle okumak istiyorum.okul geZisinde bunu fark ettim.umarım CAL olur.çalışırken motivasyonum Cağaloğlu.
  yorum Bahar Laçin
  2017-11-26 19:10:55
  Cağaloğlu en yüksek puanlı liselerden.
  Almanca hazırlığının olmasından dolayı daha çok tercih ediliyor.Akademik başarısı da süper. Geçen yıl üniversite giriş sıralamasınsa 2. olmuş 👏
  Kesinlikle Almanca çünkü Avrupa da lisans ve yüksek lisans eğitimi için yol kesinlikle CALdan geçiyor.
  yorum Tam isabet
  2017-11-26 13:57:01
  Okula bayıldım
  Hedefimde Cağaloğlu var
  Bu sene orayı kazanmak için çalışacağım
  yorum Serhan Güney
  2017-11-21 12:20:17
  Cağaloğlu daima zirvedeydi. Akademik okul olmasının yanında Almanca´yı iyi öğretip sosyal yönden de renkli mezunları ile tabi ki CAĞALOĞLU!
  yorum Tebrikler CAL
  2017-11-20 14:02:47
  Türkiye´nin en başarılı liseleri
  Tebrikler Cağaloğlu Anadolu Lisesi öğrencileri...
  CAL yine listebaşı okullar arasında iddiasını sürdürüyor

  http://www.haberturk.com/turkiyenin-en-basarili-liseleri-1720590

  KEL,CAL,İEL,A.A.L, HASAL... şeklinde liste
  yorum GençCAL
  2017-11-15 08:34:16
  Hem Almanca hem İngilizce´yi mükemmel seviyede öğrenip, fark yaratmak isteyen öğrencilerin tercih ettiği okul.

  Cağaloğlu Anadolu Lisesi, Türkiye´nin en yüksek puanla öğrenci alıp en çok tercih edilen okullarındadır.
  CAL 1850´deki açılış gününden bugüne hep önem verilen bir okul olmuştur.
  Yüksek başarıdaki öğrencilerini alan CAL, onları büyük bir özveri ile sınavlara ve hayata hazırlayıp yine çok büyük bir başarı ile onları üniversitelere yollamaktadır.
  İyi fiziki şartlar, yetkin öğretmenler ve algıları açık öğrenciler sayesinde CAL bu hedeflerine ulaşabilmektedir.
  yorum Sedat Sürmene
  2017-11-11 22:56:25
  Taner bey, Özel-devlet kıyaslamanız yerinde olmuş.ben de köklü devlet liselerinden çok daha başarılı ve ´algıları açık´´ bireyler yetiştiği fikrinizi destekliyorum.iş ve özel hayatımda bunun doğruluğunu defalarca onaylayacak örnekler var.
  yorum Taner
  2017-11-10 06:38:54
  Özel okuldan çok daha iyi yetiştirdiğine katılıyorum.
  Neden mi çünkü
  1. Kendi seviyesindeki gençlerle okuyor
  2. Farkındalığı çok yüksek etrafındaki tehdit ve fırsatların farkında
  3. Başarma hırsı üst düzeyde biliyor ki hayatta başarılı olmaktan başka bir şansı yok.
  4. Lise öğrencisinin karakter gelişimi büyük oranda tamamlanmıştır. Onu farklı fikirler ile etkilemeye çalıştığınızda tavrını orta koyar.
  Özellikle de İEL, KEL, CAL, AFL, HASAL, KAL, HPAL gibi değerli liselerimizde bilinç düzeyi çok yüksek gençler ve aileleri var.
  Kısaca akademik eksiklik her zaman tamamlanır ancak toplumda esas yara açan farkındalığı düşük, algıları azalmış bireylerin yetişmesidir.
  Özel okullara karşı köklü okullarımızı desteklemeye devam... Onlardan vazgeçmedik vazgeçmiyoruz!
  yorum Yıldız Ahu Güzel
  2017-11-09 12:24:24
  Özel okuldan çok daha iyi yetişiyor CAL öğrencisi. Akademik olarak kuvvetli, yorumları yerinde, farkındalığı da yüksektir. Takip eden değil örnek alınandır CAL öğrenci ve mezunu
  yorum Eser Caner
  2017-11-09 07:05:23
  CAL hem büyükşehirlerden hem de Anadolu´dan en parlak öğrencilerin tercih ettiği adeta bir Türkiye mozağidir.
  CAL mezunları çalışkan ve sosyal liderler olarak her ortamda parlar.
  yorum Bartu
  2017-11-08 11:55:53
  CAL Mezunları hep başarılıydı şimdi de başarılı. Öğrencileri zeki ve parlak. Zaten çok iyi öğrenciler tercih ediyor. Okul tarihi olduğu için sürekli yenilenmesi gerekiyor.Aydınlık ve algıları yüksek öğrencileri ile CAL farkı açıyor.
  yorum CALTAVSİYEM
  2017-11-08 10:09:09
  Hazırlıkta Almanca okutan birkaç liseden birisi.Alman dil diploması da çok değerli.diğer dersler fen lisesi gibi.zaten zeki öğrenciler kapasiteleri yerinde.harika okul
  yorum ŞAİR
  2017-11-08 09:14:58
  Arkadaşım CAL daydı ben de bu sene girdim.memnunum hocalar iyi anlatıyor özellikle Almanca iyi öğreniyoruz.sosyalliği de hoşuma gitti kuluplere katıldım bazen okul çıkışı faaliyetler oluyor katılıyorum.üniversiteden danışman hocalar geliyor seminer vermeye.Kendini iyi yetiştireceğin uygun bir ortam var.
  yorum Ulaşıma cevaben
  2017-11-07 15:55:53
  Ulaşımı sormuş bir arkadaş.özellikle anadolu yakasından gelmek çok kolay.marmaray durağına 3-4 dakika yürüme uzaklığında. Tramvay durağı ise 50 metre ileride.bazıları da servisi tercih ediyor.istanbul erkeğin anadolu yakası servisine binebilirsin.
  yorum Fatihli
  2017-11-07 14:50:26
  CAL bisiklet takımını,orkestra müzikfestivalini,türkçe ve almanca münazara ekibini ben de duydum.galatasaray üniversitesinden münazara ekolü çalıştırıyormuş takımı
  CAL Alman şirketlerinden kariyer desteği alıyor
  yorum GündüzVural1
  2017-11-07 13:53:13
  Aynen ben de Almanca yanında başarılı üniversite sonuçları nedeniyle Cağaloğlu\´nu hedefledim.Başta fen lisesiydi okulu gezince ve araştırınca fikrimi değiştirdim.
  yorum Mantık
  2017-11-07 10:43:54
  Bana da Almanca´yı çok iyi öğrenebileceğim CAL da okumak daha mantıklı geliyor,o yüzden istiyorum Cağaloğlunu İngilizceyi hallediyorsun zaten.Cağaloğlu 2 diploma veriyor.
  yorum Bahar
  2017-11-07 08:11:34
  Fen Lisesinden çok daha iyi.1.yabancı dil Almanca Alman hocalarla öğretiyor.2. Dil İngilizce.Müzik,sanat,bilim,sporla ilgili çok fazla kulüp ve festivali var.parlak,zeki öğrencilerle bir aradasın.en üst dilimden seçmişler okulu.CAL ismi yeter!
  yorum doğanbulut
  2017-11-07 07:20:07
  Arkadaşım CAL da okulun bisiklet takımı var.geçen seçmeleri vardı.Orkestra başarılı
  yorum Tibet Taner
  2017-11-06 23:15:19
  CAL öğrencisi algısı açık bir birey olarak yetişir.
  sosyal ve akademik zekası ile Fen Lisesine fark atar:) çok daha iyidir.
  yorum Ulaşım
  2017-11-06 22:51:08
  CAL hakkında çok iyi yorumlar alıyorum
  Anadolu yakası ulaşımı nasıl?
  yorum Hayal
  2017-11-05 22:00:57
  Benim de idealim Cağaloğlu Anadolu
  okulla konuştum baya yüksek puanı
  Arkadaşlarımın çoğu Cağaloğlu’nu istiyor
  Daha da yükselecek gibi puanı bu yıl
  yorum Huzur
  2017-11-05 21:33:59
  CAL diploması en değerli liselerimizdendir
  Alman Dil Diploması: İstanbul (Erkek) Lisesi, Cağaloğlu Anadolu Lisesi, Kabataş Erkek Lisesi nde vardır.

  http://www.egitimajansi.com/haber/en-degerli-lise-diplomalari-hem-burs-hem-yurtdisi-kapisi-haberi-52904h.html

  ALMAN DİL DİPLOMASI: Almanya ve Almanca konu- şulan diğer ülkelerin üniversitelerinde okuyabilmek için gereken dil yeterliliğinizi Alman Dil Diploması (DSD) ile ispatladığınız zaman hazırlık okumadan eğitiminize başlayabilirsiniz. Alman Dil Diploması B2 ve C1 düzeyinde Almanca dil bilgisini belgeliyor. Öğrenciler 9. sınıfta B1 ve 11. sınıfta C1 seviyesinde yapılan sınavlara katılıyor. Alman Dil Diploması süresiz olarak geçerliliğini korur ve tekrarlanması gerekmez.
  yorum Almanca
  2017-11-05 21:21:10
  YABANCI ÖОRETMEN VAR MI?

  Evet. Federal Almanya Cumhuriyet ile imzaladıkları anlaşma gereği Cağaloğlu Anadolu Lisesi´nde Alman öğretmenler görev yapıyor. Okulda 8 Alman öğretmen bulunuyor.

  CAОALOОLU ANADOLU LİSESİ DİPLOMASININ ÖZELLİĞžİ NEDİR?

  Hazırlık sınıfının sonunda A2­(DSD­A2), 10.sınıfın sonunda da B1­(DSD­Stufe I) sınavına giren öğrencilerin dil becerisine, derslerdeki etkinliğine ve öğretmenlerin kanaatine göre, 12.sınıfta C1­(DSD­Stufe II) sınavına girmeye hak kazanır. Deutsches Sprachdiplom Stufe II (C1 seviyesi) süresiz geçerliği olan ve Almancanın en yüksek seviyesini belirten, uluslararası geçerliliğe sahip dil diploması olup, YGS ve LYS sonucu okumaya hak kazandığınız herhangi bir bölümü Almanya´da hazırlık olmadan okuma hakkı verir. Ayrıca Deutsches Sprachdiplom StufeII sınavında başarılı olan öğrencilere, DAAD tarafından eğitimlerini Almanya’da sürdürmeleri için Alman devleti tarafından geri ödemesiz yükseköğrenim bursu veriliyor.

  ALMAN OKULLARLA İŞžBİRLİĞžİ VAR MI?

  Evet var. Dersler dışında okul birden fazla kardeş okullarla her yıl birden fazla bir haftalık değişim programları yapmakta, PaSch ve tiyatro projelerine katılmaktadır. Almanca Kulübü de dersler dışında Alman dili ve kültürüyle ilgili etkinliklerini sürdürmektedir.

  Kaynak:http://www.pervinkaplan.com/detay/cagaloglu-anadolu-dan-alman-dil-diplomasi/276
  yorum Tanpınar
  2017-11-05 21:08:51

  Haklısın Sarça
  CAL Fen Lisesinden çok daha iyidir. Hem akademik dersleri hem Alman dil diploması artıdır. CAL kültür veren sayılı okullardandır. Fen lisesinde dil eksiğini hayatın boyunca yaşarsın.
  CAL mezunları yüksek puanla tıp fakültesine ve mühendisliğe girer. Fen lisesinde sadece ders odaklı yetişirsin
  CAL da ise sosyal zekan da gelişir.
  yorum Sarpça
  2017-11-04 20:30:01
  Bir fen lisesi gibi olmayan okul.
  yorum ocean
  2017-11-04 20:28:26
  Yurt dışında okuyan mezunların gittiği üniversiteleri nereden öğrenebilirim?
  yorum HedefCAL cevap
  2017-11-03 20:54:16
  Benim de hayalim CAL\´da okumak. Almanca büyük avantaj tabii puanı tutana:)
  yorum HedefCAL
  2017-11-01 13:51:59
  Almancayı çok iyi öğreten okul. Alman dil diploman ile Avrupa da okuyabilirsin. Benim de hedefim CAL.
  yorum Serhan8
  2017-11-01 07:10:14
  Ben de bu okulu Almanca´dan dolayı çok istiyorum.
  Mühendislik okumak istiyorum. Türkiye ya da Avrupa dayi bir üniversitede. Cağaloğlu puanı çok yüksek.
  yorum Aydın Meriç
  2017-10-31 08:46:50
  Cağaloğlu Anadolu´nun tarihi binası süper öğrencilerle de konuştum mezunlarla da harika,
  çok istiyorum CAL ı. Puanı çok yüksek çok iyi hazırlanmak gerekli.
  yorum Yeşim Atalay
  2017-10-30 23:33:59
  Hazırlıkta 1. Yabancı dil olarak Almanca okumak büyük fark yaratır. Alman dil diploması ile Alman üniversitelerine girebilirsin.Puanın yetiyorsa tabi ki CAL!
  yorum Güneş Kırımlı
  2017-10-27 10:08:06
  CAL´da Alman hocalar süper
  LYS de dereceli öğrencileri var
  yorum Çağatay Öncü
  2017-10-27 08:01:29
  CAL´da parlak öğrenciler bir arada. Özgüvenli, sağlam, başarılı, hırslı gençleri ile toplumda seçilir CAL öğrencisi ve mezunu.
  CAL velileri de bir harika. Çocuğunun arkasında dimdik durur. CAL velisi ile de özeldir.
  yorum Müge
  2017-10-23 15:41:20
  CALKulüp seçmelerimiz tamamlandı, çalışmalarımız başladı. Festival hazırlıklarımız da devam ediyor...
  yorum Çiğdem Akad
  2017-10-23 07:52:12
  CAL üst düzey Almancası ve öğrencilerinin LYS de gösterdiği üstün performansdan dolayı tercih edilen bir okul.
  CAL öğrencilerini Almanya, Avusturya ve İsviçre gibi Almanca konuşulan ülkelerde üniversite eğitimi için de yolluyor.
  yorum Calmezunu
  2017-10-19 15:47:12
  Cağaloğlu Anadolu öğrencisi
  Şunu bil ki en iyi okullardan bir tanesindesin
  Okurken değerini bil mezun olunca Callı olmanın gururu yeter
  yorum CAL Tanıtım
  2017-10-19 08:30:38
  8. Sınıf aday öğrencilerine okulumuzu tanıtıyoruz. CAL kültür ve ruhunu yakından görüyorlar.
  Okul tanıtımlarımız çok güzel geçiyor. Okulumuzu tercih etmeyi düşünen gençlerimize başarılar
  yorum Mezunmühendis
  2017-10-16 00:06:19
  CAL mezunu olmak büyük başarı. Gururla taşırsın bu etiketi. Akademik Diploman ve dil diploman da Avrupadaki birçok üniversitenin kapısını aralar.
  yorum Fatih
  2017-10-07 13:20:21
  Almanca´yı çok iyi öğreten başarılı okul.Yabancı ve Türk hocaları çok iyi.
  yorum Callı
  2017-10-01 21:04:20
  Cağaloğlu tüm velileri ile kocaman bir aile.Yatılı evlatlarımızı gönül rahatlığı ile emanet edebilirsiniz.Okul aile birliği her ay anne keki günü ile gurbetteki evlatlarınıza anne mutfağının sıcaklığını getirir, siz yetişene kadar rahatsızlanan, parası kaybolan, özlem çeken evladınızı sahiplenir. CAL lı olmak bambaşka.
  yorum CALRUHU
  2017-09-29 09:19:59
  CAL RUHU mezunlarımızdan devraldığımız bir hazine, kardeşlerimize de aşılayıp sonsuza dek yaşatacağımız bir mirastır.
  yorum Akademik
  2017-09-29 09:00:35
  Cağaloğlu akademik iddiasında haksız değil.Türkiye ortaokullarından derece ile mezun olmuş gençler iyi bir Almanca ve devamında çok iyi bir üniversiteye girebilmek için CAL ı tercih ediyor.CAL ın 2017 Üniversite başarıları müthiş.Mezunlarının önemli bir kısmı ilk binlerde alan fakültelere girmiş.Bir kısmı da Almanya ve Avusturya´ya gitmiş.
  yorum Merve
  2017-09-28 07:40:33
  Ülkemizin en başarılı ve iddialı gençlerinin bir araya geldiği okul.Akademik, dil eğitimi ve sosyal yönü kuvvetlidir.
  yorum CAL da yurtdışı gezileri
  2017-09-26 14:20:59

  Cağaloğlu Anadolu Lisesi´nde , yıl içinde Almanya´da işbirliği içinde bulunulan Gymnasiumlar ile pek çok değişim programı gerçekleştirilir.1 haftalığına Almanya´daki Gymnasium öğrencisiyle değişim yapan öğrenciler, bu sırada Almancalarını geliştirme ve Alman kültürünü tanıma fırsatı bulurlar.Kısa bir süre sonra Alman öğrenci de İstanbul´a gelir ve Türk öğrenci ona İstanbul´u gezdirir.

  Değişim yapılan şehirler :

  Augsburg
  Berlin
  Dortmund
  Köln
  Monheim
  Nürnberg
  Wiesbaden
  Ayrıca her öğretim yılının sonunda Almanya´ya düzenlenen 2 hafta veya 1 aylık geziler sayesinde öğrenciler yabancı dillerini önemli derecede geliştirme fırsatı bulurlar.

  Buna ek olarak daha çok İngilizce´yi geliştirmeye yönelik uluslararası bir proje olan Erasmus+ da her iki dönemde bir uygulanmaktadır.
  yorum CAL´da Almanca Eğitimi Hazırlık ve
  2017-09-26 07:01:13
  Almanca dersleri, Alman Bölüm Başkanlığı CAL-Deutsche Abteilung’un koordinasyonuyla merkezi Köln’de bulunan Bundesverwaltungsamt tarafından görevlendirilmiş 9 Alman öğretmence yürütülmektedir. Buna ek olarak Türk Almanca öğretmenleri de okulda mevcuttur. Hazırlık sınıfında 12 saat Almanca-I ve 8 saat Almanca-II olmak üzere toplam 20 saat Almanca dersi verilir. İlerleyen yıllarda Almanca ders saatleri azalır. Öğrenciler hazırlık sınıfının sonunda A2-(DSD-A2, 10.sınıfın sonunda da B1-(DSD-Stufe I) sınavına girerler. B1 sınavları sonucuna, öğrencinin dil becerisine, derslerdeki etkinliğine ve öğretmenlerin kanaatine göre sayılı öğrenci 12.sınıfta C1-(DSD-Stufe II) sınavına girmeye hak kazanırlar. Bu öğrenciler 11.sınıftan itibaren Almanca derslerini özel C1 sınıflarında alırlar. Bununla birlikte 10.sınıfta Almanca-II dersleri 2 saate inerek Seçmeli Almanca statüsü kazanır ve bu derslerde 10.sınıfta Alman Edebiyatı, 11.sınıfta ise Almanca konuşulan ülkeler (Almanya, İsviçre ve Avusturya) hakkında yakın tarih, basit coğrafya ve genel kültür bilgileri verilir.

  Deutsches Sprachdiplom Stufe II (C1 seviyesi) süresiz geçerliği olan ve Almancanın en yüksek seviyesini belirten, uluslararası geçerliliğe sahip dil diploması olup, YGS ve LYS sonucu okumaya hak kazandığınız herhangi bir bölümü Almanya´da hazırlık olmadan okuma hakkı verir. Deutsches Sprachdiplom Stufe I (B1 seviyesi) ise yine süresiz geçerliliği olan ve Almancanın orta seviyesini belirten, uluslararası geçerliliğe sahip bir dil diploması olup, YGS ve LYS sonucu okumaya hak kazandığınız herhangi bir bölümü Almanya´da hazırlık sınıfına kayıt yaptırmak şartıyla okuma hakkı verir.

  Ayrıca Deutsches Sprachdiplom Stufe II sınavında başarılı olan öğrencilere, DAAD tarafından kriterleri belirlenen şartları yerine getirdikleri takdirde eğitimlerini Almanya’da sürdürmeleri için Alman devleti tarafından geri ödemesiz yükseköğrenim bursu verilmektedir. Ayrıca DAAD dışında Almanya´daki vakıflar ve benzeri
  yorum 2017 LYS AYRINTILI LİSTE
  2017-09-25 07:26:52
  http://cagalogluanadolulisesi.meb.k12.tr/meb_iys_dosyalar/34/08/159690/dosyalar/2017_09/15150428_2017_YSYS_YERLEYENLER.xlsx
  yorum Yorum...
  2017-09-24 16:01:43
  Tüm CAL mezunları çok başarılı. 2017 mezunlarının yarısı Türkiye´nin en yüksek puanla öğrenci alan gözde üniversiteleri Boğaziçi,ODTÜ, İTÜ mühendislik fakultelerine, Cerrahpaşa, Çapa ve Marmara Tıp Fakültelerine yerleşmiş.
  yorum Çağdaş bilimin öğretildiği kurum
  2017-09-24 14:51:13
  Cağaloğlu Anadolu Lisesi Yatılısı olduğundan tüm Türkiye´ye hitap eden fırsat eşitliğinin olduğu her görüşe değer verilen zeki ve kendine güvenli gençlere sahip çıkan dinamik, aydın, çağdaş, bilimin,sporun, sanatın olduğu öğrencisi, veli ve öğretmeni ile ayrıcalıklı gözbebeği lisemizdir.
  yorum Dora
  2017-09-24 00:11:54
  Türkiye´nin en iyi liselerinden biridir. Almanca hazırlık sınıfı vardır. Tüm Türkiye´nin en yüksek puanlı dereceli gençleri Cağaloğlu´nda okur.
  yorum Deniz
  2017-09-21 08:19:23
  Almanca hazırlık sınıfında minimum 20 saat derslere hem Türk, hem de anadili Almanca olan hocalar giriyor. Almancayı iyi öğreten bir okul
  yorum Sayan
  2017-09-20 16:47:11
  Türkiye´nin en gözde okullarından
  yorum Öğrencal
  2017-09-19 08:38:47
  CAL öğrencilerinin yeni dönem öğrencilerini karşılaması coşkulu oldu.Dereceli LYS mezunun hazırlığa başlayan kardeşine yaptığı teslim güzeldi.
  yorum .
  2017-09-16 13:20:31
  eğitimin yanında kültür veren sayılı okullardan biri
  yorum Duygu
  2017-09-15 15:31:32
  Cal da çok iyi almanca öğrenirsiniz.branş ders hocaları da süper.çalışırsanız iyi bir üniversiteye girersiniz.çok iyi yere giren mezunları var tıp ve mühendisliğe ağırlıklı yerleştiriyor.öğrenciler iddialı
  yorum Ali uyar
  2017-09-15 15:26:51
  Veli ve öğrenci profili kalitedir.almanya ile öğrenci değişim programları uygulanır.alman hocalar dil dersine girer.çok iyi okul
  yorum Mavi
  2017-09-13 11:01:20
  Parlak öğrencilerin olduğu sosyal okul
  yorum Bora
  2017-09-12 09:03:07
  CAL köklü,sosyal ve akademik çizgisi olan bir okul. İstanbul Erkeğin yanında, 160 senelik eğitim geçmişi ile eski İstanbul Kız Lisesi. daha sonra İstanbul Erkek ve İstanbul Kız Liseleri karma eğitime geçtiler.
  Ayrıca çok iyi de Almanca veriyor.dil diploması ayrıcalık.
  başarı geleneğini sürdürüyor.
  çok iyi hocalar geldi.
  dileyene haftasonu kursu var.
  Yatılı imkanı var.
  Ulaşımı çok rahat.
  Marmaray ve tramvay okulun yan sokağından geçiyor.
  Bu sene ağırlıklı olarak en fazla 0,3 yüzdelik dilimden öğrenci aldı. 0,5 den ise 2-3 kişiyi. 2. 3. Nakillerde öğrenci almadı puan da düşürmedi.
  yorum Misafir
  2017-09-12 08:49:45
  Bunlar akademik okullar.kıyaslamak doğru değil.çok başarılı mezunları var.CAL ın farkı Almanca dil diplomasıdır.
  yorum mutsuz
  2017-09-11 22:24:48
  www,
  sende mi hasallısın eğer öyle isen ayrıntılı bilgi almak isterim :)
  yorum Www
  2017-09-11 22:07:27
  HASAL daha iyi emn ol. Çizgisi bambaşka.....
  yorum Öğrencix izmir
  2017-09-11 17:21:17
  Hedefine bağlı.CAL ın artısı Almanca dil diplomasıdır.bu diplomanın da sertifikadan farklı olarak süresiz geçerliliği vardır.Almanya,Avusturya,İsviçre´de üniversiteyi ücretsiz okuyabilirsin.CAL ın da HASAL ında LYS deki başarısı oldukça yüksektir.Her ikisi de tıp ve mühendislik fakultelerine öğrenci yollar.
  yorum 222223333
  2017-09-11 16:40:04
  HASAL mı daha iyi CAL mı ?
  yorum Mutsuz
  2017-09-11 11:12:08
  Mert
  Sana hangi okul geldi?
  yorum Mert
  2017-09-10 22:00:00
  ...
  Hangi okul oldu senin?sana da başarılar
  yorum vasiyet
  2017-09-10 21:52:59
  yaptığım yorum eleştiriye açık yanlış da doğru da bulabilirsiniz sonuçta insan eleştiriler sayesinde kendini geliştirir:)
  yorum yeni öğrenci
  2017-09-10 21:41:23
  bu gibi konuları tartışmayalım herkesin düşüncesi kendine.
  yorum Rumuz yerli
  2017-09-10 21:29:55
  Değerlendirmenizin yabancı özel okullar ve azınlık okullarına uygun olduğunu ifade etmek isterim.CAL için bu değerlendirme geçerli değildir.
  Mezun kardeş doğru yazmış CAL ın öncelikli hedefi beyin göçü değildir.

  yorum vasiyet
  2017-09-10 21:04:28
  Mezun ben sadece düşüncelerimi paylaştım,sana göre yanlışta olsa benim düşüncem bu.Sonuçta ülkemizde düşünce özgürlüğü var.
  yorum Mezun
  2017-09-10 20:24:49
  Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım.CAL Türkiye ve dünyadaki seçkin üniversitelere öğrenci yollayan çok itibarlı bir lisedir.Mezunları da yurt içinde ve dışında çok önemli kariyerlere sahiptirler.CAL ın öğrencilerinin ya da eğitim sisteminin öncelikli hedefi mezunlarını yurt dışına yollamaya teşvik değil en iyi eğitimi alıp yurtlarında kariyerlerinin zirvesine taşımaktır.CAL mezunları da bu gururu ömür boyu taşırlar.
  yorum Ali
  2017-09-10 20:06:49
  ...
  olgun davranışından dolayı seni tebrik ediyorum.
  Sana da eğitim hayatında başarılar.her okulun kendince bir artısı oluyor.kılpayı kaçtığına göre sen de belli ki iyi bir puan yapmışsın ve çok iyi bir okuldasın.umarım gönlündeki üniversiteye girer ve mesleğe sahip olursun.
  yorum vasiyet
  2017-09-10 19:09:16
  Osmanlı döneminde açılmış güçlü bir okulun doğrusu şimdiki hali beni üzüyor,Osmanlı din ve milli şuur üzerineydi bu okulda bunların üzerine düşünerek öğrencilerini yetiştirmeli,amacı öğrencilerini farklı ülkelere değil kendi vatanımıza faydalı bireyler haline getirmeli,benim diyeceklerim bu kadar,söylediklerim önemsensin yada önemsenmesin ben kendi fikrimi açıkça söyledim...
  yorum mutsuz
  2017-09-10 17:01:45
  ...
  sen hangi liseye gittin hasala mı?
  yorum ...
  2017-09-10 16:42:46
  Çok istediğim hatta aşırı derecede çok istediğim bütün nakil ce tercih denemelerime rağmen 1.5 puanla gelmeyen okul... Burada okuyacak arkadaşlara başarılar diliyorum. İnşallah herkes çok mutlu olur ve emeğinin karşılığını er ya da geç alır...
  yorum yavuz 159
  2017-09-08 15:34:19
  Arkadaşa katılıyorum CAL mezunu olmanın ayrıcalığını her zaman yaşarsınız. En başta ALmanca için.
  Son sene olsa da müdür okula çok kaliteli hocalar kazandırdı. Özellikle İrfan ÇAl´a değinmeden geçemiycem ygs kursunda tanıştık hocamızla iyiki tanımışız. Müthiş ya. Tercih edecek arkadaşlar CALLI olmak ayrıcaklıktır.
  yorum Tuna halim
  2017-09-06 18:52:09
  Disiplinsiz ve düzensiz bir ortamda başarı olmaz.Cal da disiplin, düzen ve türkiyenin en kaliteli hocaları var.öğrenciler de çok başarı odaklı.muhendislik ve tıp eğitimi almak isteyenler çoğunlukta.cal boğaziçi,itu,odtu,cerrahpaşa,çapa ve burslu vakıf universitelerine öğrenci yolluyor.başarılarını ve sosyal aktivitilerini de sosyal medyada da paylaşmış.
  yorum Aydın
  2017-09-06 11:52:30
  Cağaloğlu Anadolu Lisesi ne yeni gelen hocaların tamamı çok çok iyi ve başarılı. Ders anlatımları süper. CAL da dileyene haftasonu kursları da var. başarılı olup iyi bir yerlere gelmek isteyenlere çok uygun bir ortam var.
  yorum konum
  2017-09-05 20:12:05
  okulun yeri çok güzel tam şehrin göbeği
  yorum EYLÜL
  2017-09-05 19:27:16
  CAL Mezunu olmak bir ayrıcalıktır. Sene başında çok olumsuz şeyler yaşandı özellikle öğretmen değişikliği anlamında. basına yansıyan haberlerin çoğu taraflı ve yanlış. Bizimde ön yargılarımız vardı fizikçi dışında çok kalliteli hocalar geldi branşında. Murat güzel matematik hocamız çok iyidir.
  Sayısaldım ama mesela YGS için coğrafya kursu oldu okulumuzda İrfan Hoca branşında Türkiye´nin sayılı diyeceğim hocalarından biriymiş. Harika bir dersi var iyiki tanışmışız. Almanca zümresi çok iyidir.
  CAL mezunu olmanın onurunu ömürboyu yaşarsınız.
  yorum Öğrenci Cal
  2017-09-04 14:25:26
  Cağaloğlu iddiası olan bir okul
  Mezunlar yüksek oranda tıp fakultesini tercih ediyor
  yorum Yorum
  2017-09-04 10:41:08
  Bu iş sistemli yapılıyor.özel okullar iyi öğrencileri kaçırmak istemiyor ve sistemli bir şekilde çok iyi okulları yıpratmaya çalışıyor.amaç özel okulların cal,iel,kel,hasal,afl,gs deki iyi öğrencileri kapma telaşı.bir grup çok iyi öğrenci burslu gerideki öğrencilerle aralarında uçurum var.kazanan grup zaten liseye çok iyi puanla girenler oluyor.neyseki sağduyulu veliler ve öğrenciler bu oyuna itibar etmiyor.yüksek puanlı devlet ve fen liseleri hep çok başarılı sınavlarda
  yorum Burak
  2017-09-04 09:38:53
  Senem toplumca bazen pireyi deve yapıyoruz.kulaktan dolma bilgilerle araştırmadan fikir sahibiyiz ya en kötüsü o.iyi anadolu liseleri her zaman talep görür ve mezunları kalitedir.cal başarılı mezunları ile en güzel cevabı verdi zaten
  yorum Senem
  2017-09-04 07:24:44
  Spekilasyon yapıldı ama hiçbiri amacına ulaşmamış görünüyor.Yalan haber iş yapmaz.LYS sonuçları müthiş.Bu sene de TEOG puanı acaip yüksek ve 0,2-0,3 civarındaki yüzdelikle aldı.Ciddi iyi öğrenciler tercih etmiş.Cağaloğlu zirveyi zorluyor.
  yorum Cal 11li
  2017-09-03 19:15:39
  CAL da efsane hocalarımız vardı sevgi ve saygıyla uğurladık onları eğitimde devamlılık esastır CAL yeni efsaneler oluşturmaya devam ediyor.
  yorum Cağaloğlu Ahmet
  2017-09-03 17:11:23
  Tayfur CAL159 yazdıklarına aynen katılıyorum.CAL´daki hocalarımız sosyal ve akademik anlamda çok değerliler.Herbiri bizim başarılı ve özgüvenli yetişmemizi destekler.Zaten CAL da müthiş bir dostluk ve bağlılık var.CAL mezunları ve öğrencileri hayat boyu birbirini kollar.Yoldaştır candostudur
  yorum Ceylan
  2017-09-02 15:02:18
  Arkadaşlar CAL gayet güzel ve başarılı bir okul. Şehir efsanesi kıvamındaki abartılı yorumlara takılmayın. Kültürlü sosyal ve akademik anlamda kuvvetli bir şekilde yetişirsiniz CAL da. Okulu okul yapan öğrencileridir. CAL ın öğrenci ve veli profili çok sağlamdır.
  yorum Tayfur CAL 159
  2017-09-01 18:52:31
  Arkadaşlar CAldan bu sene mezun oldum. Okulla ilgili çok spekülasyon yayıldı basında idare hocalar çok kötü diye. Bunlara inanmayın. İçlerinde yetersiz olanlar olabilir ama çok iyi hocalar var. BEn tmdeydim Matematik hocamıız çok iyiydi.
  Hele coğrafyaya İRFAN ÇAL diye bi hoca geldi bu adamı tanımlayacak kelime bulamıyorum. Öğrencilik hayatımda böyle bi öğretmeni ilk defa gördüm müthiş bişey çizdiği şekillere hayran kalırsınız.
  CAL a gelin kesinlikle memnun kalırsınız.
  yorum Sarp Akçay
  2017-09-01 14:01:52
  Sevgili Mutsuz,
  Proje okul olması kötü bir okul olduğu anlamına gelmiyor. Bu konuda yanılgıya düşmeyin. Aksine CAL da HASAL da proje okul olmalarının nimetlerinden fazlasıyla yararlanıyorlar. Her iki okul da liste başında okullar olduğundan LYS başarılarını arttırarak devam ettirmek zorundalar. Bu okullarda hocalar İEL, Kabataş, HASAL, AFL,CAL,KAL arasında değişir. Her müdür en iyi öğretmeni almak amacındadır. Başarı grafiklerini arttırmak için herbir branş hocası özenle seçilir. Özellikle son sınıflara CAL da çok önem verilir. Son sınıflara yöneticiler ayrı bir özen gösterir.
  CAL da çok sayıda sosyal aktivite yoğun bir şekilde devam ediyor. Medyada duyduklarınızdan etkilenmeyin ve de inanmayın. Her okulla ilgili yanıltıcı ve taraflı haberler olabilir.Müzik festivalleri, bahar festivalleri, Almanya ile öğrenci değişim kampları,Konfeti şenlikleri, olimpiyat çalışmaları, CALMUN, G20 zirveleri ile öğrenciler sosyalleşmeye devam
  ediyorlar.
  HASAL çok iyi bir okul. İçiniz rahat olsun. İyi bir eğitim alırsınız HASAL da ve LYS de de iyi hazırlanırsanız başarılı olursunuz.
  HASAL da Almanca anlamında alacağınız iyi hazırlanırsanız B2 sertifikasıdır. HASAL ın ilk amacı yabancı dil değildir. Bunu net olarak söyleyebilirim. İngilizce düzeyindeki serfikayı bilmiyorum.
  CAL ise farklı olarak 2 diploma verir.
  MEB diploması ve Almanca dil diploması. Tüm Almanca sınavlar Alman hükümetince İEL, Kabataş Almanca ve CAL ortaklaşa yapılır.
  İEL bir zamanlar sadece erkek lisesiydi biliyordunuz. CAL ise İstanbul Erkek çizgisinde kızlar için bir okuldu. Daha sonra her ikisi de karma eğitime geçtiler.
  HASAL çok güzel bir okul. Okulunuzu sevmek, kabullenmek ve içinizi çok daha ferahlatmak için diğer bir okulu bu kadar sorgulamaya gerek yok. Okulunuzu ve arkadaşlarınızı sevin ve dil eksiğiniz varsa gidermeye çalışın. İngilizceniz varsa Hazırlık sınıfı 2. bir dil öğrenmeniz için iyi bir dönem.
  yorum mutsuz
  2017-09-01 11:41:00
  bildiğim kadarıyla hasal sürekli yatırım yapılan bir okul ama cal proje olduktan sonra öğretmen kadrosu kötüleşmiş ve festivalleri iptal edilmeye başlanmış bundan dolayı hasal orayı geçecek diyolar bi de hasal ingilizce hazırlık okunan bi okul değil mi? nasıl almanca sertifika veriyor? ingilizce sertifika vermesi gerekmez mi? yanıtlarsanız sevinirim
  yorum Sarp Akçay
  2017-08-31 22:12:30
  HASAL da alacağınız süreli Almanca Sertifikası. CAL ise yıllardır Almanca´nın en üst seviyesi olan C1 seviyesinde Avrupa´nın tanıdığı süresiz geçerliliği olan Alman Dil Diploması ile mezun veriyor.
  Almanca konusunda kesinlikle CAL önde mukayese edilemez. Ayrıca sosyal aktivitelerin çeşitliliği yönünden de CAL çok iyi.
  LYS başarıları ise İEL, KEL,CAL, HASAL, KAL hepsi çok iyi. Bu okullarda hırslı çok başarılı öğrenciler var LYS ye iyi hazırlanan kazanıyor.
  yorum Yıldız
  2017-08-31 21:54:34
  Cağaloğlu Anadolu Lisesi en üst seviyeden Almanca dil diploması veriyor. Üstelik de 160 senelik kültürü olan tarihi bir okul. Çok sayıda doktor ve mühendis mezunu var. TEOG da çok yüksek puanlı öğrenciyi alıyor. Tarihi CAL kültürü ile okumak bir ayrıCALık. HASAL ile kıyaslanacak bir okul değil.
  yorum Cevap
  2017-08-31 21:25:05
  Hasal daha iyi daha yükselen ve yatırım olan bir okul ve geleceği gerçekten parlak ve üniversiteye yerleşmeler daha iyi Almanya ile iş birliği içerisinde yakın zamanda diploma vermesi bile söz konusu . Ve gerçekten güzel bir okul tek eksiği pansiyon bulımdurmaması kesinlikle düşünmelisin
  yorum Yakamoz
  2017-08-31 20:47:29
  CAL ile HASAL ı karşılaştırmak çok büyük bir hata olur. İkisi de iyi okullar ancak CAL sunduğu C1 Almanca dil diploması ile Almanca eğitim almak isteyenler ve yurt dışında okumak isteyenlere önemli bir alternatif sunuyor. CAL da Alman hükümetince görevlendirilen Alman hocalardan iyi bir seviyede Almanca öğrenerek mezun olursunuz. Ayrıca CAL da alacağınız Almanca dil diploması ile Almanya, Avustura, isviçre de yüksek öğretiminize devam edebilirsiniz.
  Hem CAL hem de HASAL üst dilimden yüksek puanlı, çalışma motivasyonları yüksek hırslı öğrencileri TEOG ile aldığından LYS başarıları her ikisinin de çok iyi. CAL da bir düşüş değil aksine Almanca eğitim almak isteyen öğrencilerce tercih edilen yıldızı parlayan bir okul imajı var.
  yorum mutsuz
  2017-08-31 18:37:09
  cal ile hasalı karşılaştırır mısınız? hasal yükselişte cal isedüşüşte diyolar hatta hasal 1-2 yıl içinde cal geçecek diyolar galiba hasalın üniversite başarısı da galiba daha iyiymiş:)
  yorum Cağaloğlu Anadolu Lisesi
  2017-08-29 11:46:03
  CAОALOОLU ANADOLU LİSESİ DİPLOMASININ ÖZELLİĞžİ NEDİR?
  Hazırlık sınıfının sonunda A2­(DSD­A2), 10.sınıfın sonunda da B1­(DSD­Stufe I) sınavına giren öğrencilerin dil becerisine, derslerdeki etkinliğine ve öğretmenlerin kanaatine göre, 12.sınıfta C1­(DSD­Stufe II) sınavına girmeye hak kazanır. Deutsches Sprachdiplom Stufe II (C1 seviyesi) süresiz geçerliği olan ve Almancanın en yüksek seviyesini belirten, uluslararası geçerliliğe sahip dil diploması olup, YGS ve LYS sonucu okumaya hak kazandığınız herhangi bir bölümü Almanya\´da hazırlık olmadan okuma hakkı verir. Ayrıca Deutsches Sprachdiplom StufeII sınavında başarılı olan öğrencilere, DAAD tarafından eğitimlerini Almanya’da sürdürmeleri için Alman devleti tarafından geri ödemesiz yükseköğrenim bursu verilir.
  ALMAN OKULLARLA İŞžBİRLİĞžİ VAR MI?
  Evet var. Dersler dışında okul birden fazla kardeş okullarla her yıl birden fazla bir haftalık değişim programları yapmakta, PaSch ve tiyatro projelerine katılmaktadır. Almanca Kulübü de dersler dışında Alman dili ve kültürüyle ilgili etkinliklerini sürdürmektedir.
  yorum Mühendis
  2017-08-26 00:58:42
  Arkadaşlar ben bu okulun eski mezunlarındanım. Şu anda mühendis olarak çalışıyorum ve bu okulun üzerimde çok büyük emeği olmuştur. Okulun bana verdiği özgüven ve almanca eğitimi sayesinde Almanya´da yüksek lisans yapma fırsatı buldum. Ardından Türkiye´ye döndüm ve sevdiğim bir işte oldukça yüksek maaşla çalışmaktayım. Okulun süresinin 5 sene olması olması sizi yanıltmasın. İleride o 1 seneyi fazlasıyla çıkarırsanız. Hepinize başarılar dilerim
  yorum Hanzade
  2017-08-25 19:16:25
  CAL resmi sitesindeki bilgiye göre

  2017 ÖSYS YERLEŞTİRME SONUÇLARIMIZ
  2016 YILINA GÖRE 2017 YILINDA ÜLKEMİZİN SEÇKİN ÜNİVERSİTELERİNE DAHA FAZLA ÖĞRENCİ GÖNDEREREK BAŞARI ÇITAMIZI DAHA DA YÜKSELTTİK.

  BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ

  (2016 YILINDA 20 ÖĞRENCİ)

  (2017 YILINDA 24 ÖĞRENCİ)  ORTADOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

  (2016 YILINDA 3 ÖĞRENCİ)

  (2017 YILINDA 7 ÖĞRENCİ)  HER YIL OLDUĞU GİBİ BU YIL DA ÖĞRENCİLERİMİZİN BÜYÜK BİR BÖLÜMÜ TIP FAKÜLTELERİNİ TERCİH ETMİŞ VE KAZANMIŞTIR.  OKULUMUZDA EN YÜKSEK PUANA SAHİP 10 ÖĞRECİDEN 7 ÖĞRENCİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİNİ (ELEKTRİK-ELEKTRONİK, BİLGİSAYAR, ENDÜSTRİ, MAKİNE),

  3 ÖĞRENCİ İSE TIP FAKÜLTESİNİ TERCİH ETMİŞTİR.  GEÇEN YILLARA GÖRE 2017 YILINDA EN ÇOK ARTIŞ GÖSTEREN BÖLÜMLER MÜHENDİSLİK ALANINDADIR.  ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ

  (2016 YILINDA 8 ÖĞRENCİ)

  (2017 YILINDA 11 ÖĞRENCİ)  BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ

  (2016 YILINDA 2 ÖĞRENCİ)

  (2017 YILINDA 7 ÖĞRENCİ)  MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ

  (2016 YILINDA 4 ÖĞRENCİ)

  (2017 YILINDA 7 ÖĞRENCİ)  2017 MEZUNLARIMIZI ÜSTÜN BAŞARILARINDAN DOLAYI KUTLUYOR VE OKULUMUZA YAŞATTIKLARI GURURDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

  2017 YERLEŞTİRME SONUÇ DOSYASI İÇİN dosyalar/2017_08/23140412_YS.pdf


  yorum isimsiz
  2017-08-24 17:25:58
  merhaba bu seneki üniversite başarısı hakkında bilgi sahibi olan var mı
  yorum Cansu Demir
  2017-08-24 17:14:30
  Bu sene okulun çok sayıda yatılı öğrencisi var.İl dışından Tekirdağ, Eskişehir, Çanakkale, Diyarbakır, Adana, Yalova, Edirne gibi illerdeki başarılı, yüksek puanlı öğrenciler Cağaloğlu Anadolu Lisesini tercih etmişler. Hazırlık sınıfında pırıl pırıl, dinamik, girişken çok başarılı ve özgüveni yüksek öğrenciler var. Gençlerimize tebrikler...

Yorum Yap!

Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nde okuyan veya mezun olmuş bir öğrenciyseniz veya Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nde öğretmen veya idareci iseniz bu okula yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek öğrencilere yardımcı olabilirsiniz.“Cağaloğlu Anadolu Lisesi” hakkında yorum yaparak velilere destek olun!

Lütfen onların doğru okul tercih etmelerinini sağlamak için “Cağaloğlu Anadolu Lisesi” hakkında doğru bilgiler paylaşmaya özen gösteriniz.

Cağaloğlu Anadolu Lisesi ile ilgili yorumları okumak ve yorum yapmak için "YORUM EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ" butonunu kullanınız
Cağaloğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2018 , Cağaloğlu Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Cağaloğlu Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Cağaloğlu Anadolu Lisesi nerede?, Cağaloğlu Anadolu Lisesi adresi, Cağaloğlu Anadolu Lisesi başarıları, Cağaloğlu Anadolu Lisesi İstanbul, Fatih Cağaloğlu Anadolu Lisesi

Önemli: İstanbul Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

google+ google+ google+

)