Nişantaşı Anadolu Lisesi

İstanbul / Şişli

Nişantaşı Anadolu Lisesi
 • Nişantaşı Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 281
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 423.3349
Yüzdelik Dilimi 2.98
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Nişantaşı Anadolu Lisesi bir Proje Okuludur.

Nişantaşı Anadolu Lisesi İstanbul ili Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Nişantaşı Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Nişantaşı Anadolu Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 423.3349 2.98
2020 437.4105 2.82
2019 461.4875 2.94
2018 386.4547 3.70
2017 486.8314 3.14
Nişantaşı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
102
2020
102
2019
60
2018
90
Ülkemizin en eski okullarından biri olan bugünkü adıyla Nişantaşı Anadolu Lisesi İstanbul'a bağlı Şişli ilçesinin Nişantaşı semtinde Vali Konağı Caddesi'nde bulunan lise. 1905 yılında English High School For Boys adıyla İstanbul'da yaşayan İngiliz topluluklar tarafından, eğitim kadrosunu Londra'dan getirterek kuruldu.

Okulumuz on dört adet derslik, bir Fen Bilimleri laboratuvarı, bir Görsel Sanatlar odası, bir Müzik odası, bir Spor Salonu, bir Rehber Öğretmen odası, iki idareci ve bir öğretmenler odası ile eğitim öğretime devam etmektedir.

Okul Tanıtım Videosunu İzleyin
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi

Nişantaşı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Nişantaşı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Nişantaşı Anadolu Lisesi
Nişantaşı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Şişli
  İlçe
Nişantaşı Anadolu Lisesi
Nişantaşı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Şişli
  İlçe
Nişantaşı Anadolu Lisesi
Nişantaşı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Şişli
  İlçe
Nişantaşı Anadolu Lisesi
Nişantaşı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Şişli
  İlçe
Nişantaşı Anadolu Lisesi
Nişantaşı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Şişli
  İlçe
Nişantaşı Anadolu Lisesi
Nişantaşı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Şişli
  İlçe
Nişantaşı Anadolu Lisesi
Nişantaşı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Şişli
  İlçe
Nişantaşı Anadolu Lisesi
Nişantaşı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Şişli
  İlçe
Nişantaşı Anadolu Lisesi
Nişantaşı Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Şişli
  İlçe

Adres: Valikonağı Caddesi Prof. Dr. Müfide Küley Sk. No 65 Nişantaşı/Şişli

Tel: 0212 248 10 78 - 0212 240

Fax: 0212 246 50 80

web: http://nisantasial.meb.k12.tr

Nişantaşı Anadolu Lisesi ile ilgili 281 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[nakil dusunuyorum]

2022-2023 egitim yili icin 11. sinif olarak nakil almayi dusunuyorum okul hakkinda genel bilgi verebilir misiniz ayrica kontenjan acilir mi? yuzdeligim tutuyor zaten

2022-04-02 17:34
 
0
 
0
[Nallı]

Arkadaşlar okulun bir öğrencisi olarak tercihlerinize yardımcı olması açısından birkaç bilgi vericeğim. Öncelikle okulumdan çok memnunum 30 öğretmen 400 öğrenciyle birlikte butik okul havasında olup, bütün öğretmenlerin dersinize girmese dahi sizi tanıyıp sizinde onları tanıdığınız aynı sekilde öğrencilerinde birbirini tanıdığı bir aile ortamı misali ortamı var. Bu sayede her hangi bir sorununuz olduğunda her türlü desteği bulabiliyorsunuz.Okul 2014-2015 yıllarında tadilata girince okulda öğrenim gören öğrenciler başka okullara gönderildi tadilat bittikten sonra sınıfların eski nüfusuna dönebilmesi için çok çok düşük puanlardan öğrenci nakli oldu ve bu öğrencilerden ötürü birkaç yıl üniversite başarısında düşüş gerçekleşti.Şu anda okul eski öğrenci profiline geri kavuştu ve önceki sene üniversite sınavında ilk 1000 dahil olmak üzere bir sürü derece öğrencisi çıkarmıştır bu yılda muhtemelen çıkaracaktır.Akademik anlamda başta belirttiğim gibi butik okul olduğumuzdan öğretmenler bireysel olarak üzerimizde durma imkanına sahip ve öğretmenlerimiz çok cana yakın sevecen kendi branşlarında kaliteli ders işleyen insanlar(Bu okula gelip yan gelip yatarak akademik başarı beklemek çok gülünç bu kıymetli öğretmenlerimizin çabalarının üstüne "kendi" çabalarınızı koyarak bir yerlere gelmeniz lazım emek verilmeden bir yere varılmaz).Sosyal faaliyetler olarak bu yıl kapadokya gezimiz oldu daha öncesinde de uludağ gezimiz olmuştu.Edinburgh projesi ile kamp gezilerimiz oldu.Okula ulaşım M2 Metro Osmanbey durağından 8~10Dakikalık bir yürüyüşle rahat biçimde sağlanabiliyor.Konum olarak Şişli Taksim Beşiktaş arasında olduğundan bu mekanlara arkadaşlarınızla zaman geçirmeye gidebilirsiniz:) 115 Yıllık tarihe sahip okulum genel itibariyle bu şekilde.Umarım merak ettiğiniz, aklınızdaki bazı sorulara cevap bulmuşsunuzdur.İmkanınız varsa tercih döneminde okulu ziyaret etmenizi öneririm hatta tercihlerinize yazıcağınız bütün okulları ziyaret etmenizi öneririm sonuçta bu aldığınız puanlar için emek verdiniz umarım emekleriniz boşa gitmez. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

2021-12-26 15:06
 
0
 
0
[NAL 10. Sınıf]

Gúzel okul gelin

2021-09-10 10:40
 
0
 
0
[NAL 10. Sınıf]

Güzel okul gelin

2021-09-10 10:37
 
0
 
0
Reklam
[Nakil]

Merhaba, 11.sınıfta başka okuldan Nişantaşı Anadolu Lisesine nakil yapmaya değer mi? (boş kontenjan olması durumunda)

2021-08-25 18:54
 
0
 
0
[geldii]

GELDI ALLAHIM COK MUTLUYUM YASASINNNNNNNN

2021-08-10 21:31
 
0
 
0
[soruya cvp]

bence gelmez nakillerde genelde daha yuksek puanlilar geliyo cunku

2021-08-09 15:38
 
0
 
0
[soruu]

BU OKULU COK ISTIYORUM YUZDELIGIM 2.98 KUSURATLA KACIRMISIM GELIR MI SIZCE ACIL CEVAP NOLURR

2021-08-07 17:48
 
0
 
0
[EHSB VELİSİ]

Geçen sene başladığımız Nişantaşı Anadolu Lisesi bir devlet okul niteliğinde değil özel okul niteliğinde mükemmel bir okul, butik bir okul olduğu için herkes birbirini tanır, öğretmenlerin öğrencileri tanıması için dersine girmesi gerekmiyor bütün öğretmenler bütün öğrencileri tanır. Bir veli olarak bende kafamda bir çok soru ile başlamıştık ama kızım ve biz hiç zorluk çekmedik uyum süreci diye bir süreç yaşamadık, kızım sanki hep burda okuyor gibi arkadaşları ve öğretmenleri ile uyum içindeydi. Öğretmenlerin veliye verdiği değeri anlatmakla bitmez, Nişantaşı Anadolu Lisesinde veli ve öğrenci çok değerli, bir Mdr. yardımcımız var YÜCEL HOCA sözlerle anlatılmaz ancak okulda olanlar bilir, her zaman her şartta veli ve öğrencinin yanındadır. Nişantaşı Anadolu Lisesi hakkında yapılan asılsız karalamalar asılsızdır. İyi ki Nişantaşı Anadolu Lisesini kazanmış kızım, çok çok iyi öğretmenlerimiz var Özlem hoca, Bülent hoca , Saadet hoca, Mehmet Ali hoca, Sevil hoca... hepsi işinde on numara beş yıldız asla pişman olmayacağınız bir okuldur....

2021-08-05 17:22
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 755

Galatasaray Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 878

İstanbul Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 88

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 828

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 486

İstanbul Atatürk Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 857

Çapa Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Nişantaşı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
Nişantaşı Anadolu Lisesi kaç puan 2022 423.3349
Nişantaşı Anadolu Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Nişantaşı Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Nişantaşı Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Nişantaşı Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Nişantaşı Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Nişantaşı Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Nişantaşı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://nisantasial.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Nişantaşı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Nişantaşı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Nişantaşı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Nişantaşı Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız