Çamlıca Kız Anadolu Lisesi

Çamlıca Kız Anadolu Lisesi
 • Çamlıca Kız Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 180
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu 33133
Kontenjan Sayısı 204
Okulun Taban Puanı 417.9107
Güncel Yüzdelik Dilimi 9.39
Okulun Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Kız
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Çamlıca Kız Anadolu Lisesi İstanbul ili Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Çamlıca Kız Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Çamlıca Kız Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Çamlıca Kız Anadolu Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Çamlıca Kız Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Çamlıca Kız Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Çamlıca Kız Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 417.9107 9.39
2018 336.1653 11.68
2017 438.9417 20.31
2016 413.4033 17.15
2015 402.1994 17.11
Çamlıca Kız Anadolu Lisesi`nin ilk binası Küçük Çamlıca da dört katlı ahşap bir binadır.

Çamlıca Kız Lisesi 1939`da yeniden açılmıştır. Okul, 2008 yılında Çamlıca Kız Anadolu Lisesi`ne dönüştürülmüştür.

2011/2012 öğretim yılında mezun olan 110 öğrenciden 93´ü çeşitli üniversitelerin lisans bölümlerine yerleşmiştir. Düz liseler arasında 2010/2011 öğretim yılında mezun olan öğrencilerimiz, üniversiteye yerleşme oranında İstanbul´da il ikincisi olmuştur.

2014-2015 Eğitim öğretim yılı Eğitimde İyi Örnekler Projemiz 1500 proje içinden ilk 33 e girerek sergilenmeye değer bulundu. Sportif faaliyetlerde İlçe ve İl birinciliklerimiz bulunmaktadır. 2014-2015 Eğitim öğretim yılı ÖSYS sonuçlarına göre üniversiteye yerleşme oranı % 88´dir. 2011/2012 öğretim yılında mezun olan 110 öğrenciden 93´ü çeşitli üniversitelerin lisans bölümlerine yerleşmiştir. Düz liseler arasında 2010/2011 öğretim yılında mezun olan öğrencilerimiz, üniversiteye yerleşme oranında İstanbul´da il ikincisi olmuştur.

Okul Pansiyonumuz:

Oda Sayısı Ve Kapasitesi: Yurt binamız 96 öğrenci kapasitelidir. 24 odası bulunmaktadır. Odalar 4 kişi kapasitelidir.

Odaların Donanım Özellikleri: Dört kişilik odalarımızda 4 adet ranza, 4 adet kilitli çelik dolap bulunmaktadır. Odalarımızda zemin seramik döşelidir.

Etüt Odaları 4 adet etüt odası mevcuttur. Etüt odalarında kilitli dolap ve masalar bulunmaktadır.

Dinlenme Odası Pansiyon binasının en üst katında tüm öğrencilerin rahatça kullanabileceği bir dinlenme odası mevcut olup iki adet TV bulunmaktadır.

Yemekhane Yemekhanemiz 100 kişi kapasitelidir. Yemeklerimiz günlük olarak tabldottaki listeye göre yapılır. Yemekhanemizde 1 aşçı, 2 yardımcı personelimiz çalışmaktadır. Yemekler, yardımcı personelimiz tarafından tabaklarda servis edilmektedir. Yemek listemiz mevsime göre düzenlenmektedir,

7 gün yatılılar:7 gün kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği verilir. 5 günlük yatılılar: Pazar akşam yemeği ile başlayarak Cuma öğle yemeği dâhil olmak üzere bütün yemekler verilir. Okul çıkışından akşam 20:00? a kadar dershaneye devam eden öğrenciler için yemekhane açık tutulur.

Banyo ve Tuvaletler Birinci katta 10 lavabo ve 10 tuvalet, ikinci katta 10 lavabo ve 15 tuvalet olmak üzere 20 lavabo ve 25 tuvalet bulunmaktadır. 8 adet banyo öğrenci kullanımı için, 1adet banyo belletmenlerin kullanımı içindir. Banyolar yatakhane katlarında bulunmaktadır. Sağlık nedeni ile kullanılmak üzere üçüncü katta beş adet tuvalet bulunmaktadır.

Çamlıca Kız Anadolu Lisesi

Çamaşırhane ve Ütü Odası Bodrum katta ev tipi 2 çamaşır makinesinin olduğu çamaşırhane bulunmaktadır. Öğrencilerin haftalık çamaşırlarını yıkayabilecekleri ev tipi iki çamaşır makinesinin bulunduğu çamaşırhanemiz yer almaktadır. Öğrenciler çamaşırlarını kendileri belirlenen çizelgedeki sıraya göre yıkamaktadır. Katlarda bulunan çamaşır kurutmalıklarında kurutmak için çamaşırlarını asmaktadır. Katlarda ara koridorlarda ev tipi iki ütü, yatakhanelerin bulunduğu ikinci ve üçüncü katlarda birer adet ütü ve ütü masası bulunmaktadır.

Revir Revirimizde 3 yatak bulunmaktadır.

Okul Bahçesinin Kullanımı Okulumuz yatılı öğrencileri serbest saatlerde (Hafta içi 15:00?17:00 ve Hafta sonu 09:00?18:00 saatleri arasında) okul bahçesinde vakit geçirebilir.

Konferans Salonunun Kullanımı Öğrencilerimiz Hafta içi ders saatlerinden sonra ve hafta sonları konferans salonunu belletmen öğretmen veya Pansiyon Müdür Yardımcısının eşliğinde toplantıları, gösterileri, film günleri vb. etkinlikleri için kullanabilirler.

Okul Sonrası Kütüphane Kullanımı Yatılı öğrencilerimiz Pansiyon Müdür Yardımcısı veya nöbetçi belletmen öğretmenin izni ile hafta içi ve hafta sonu 18:00' a kadar okul kütüphanesinden yararlanabilirler. Kütüphanede öğrencilerimiz sessizce çalışmaya özen gösterir.

Okul Sonrası Spor Olanakları Yatılı öğrencilerimiz okul bahçesindeki basketbol ve voleybol sahalarını ve pingpong masalarını hafta içi ders saatlerinden sonra ve hafta sonu 17:00' a kadar kullanabilirler.

Kantin Kantin öğrencilere sabah ve öğleden sonra ara öğünler sunmanın yanı sıra öğle yemeklerine çeşit katmaktadır. Öğrenciler tükettikleri yiyecek ve içecekler için fiyat listesindeki bedelleri öderler. Kantin, hafta içi saat 17:00 ?a kadar açık olacaktır

Etüd Etüt saatleri, öğrencilerin ödevlerini yapmak, projelerini tamamlamak, öğrendiklerini tekrar etmek ve derslere, sınavlara çalışmak için kullanacakları çalışma saatleridir. Etütlere katılım zorunlu olup saatlere özen göstermek gerektir. Etüt kurallarına uyulmaması halinde MEB Ödül ve Disiplin Yönetmeliği hükümleri uygulanacaktır.

Etüd Saatleri Hafta içi Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe günleri ve Hafta sonu Pazar günü 19:00?21:00 arası zorunlu etüt yapılır. 21:00?23:00 saatleri arasında 12. Sınıf öğrencileri ve sınav dönemlerinde diğer öğrenciler de önceden pansiyon müdür yardımcısından ve/veya nöbetçi belletmen öğretmeninden izin alarak etüt yapabilirler.

OKULDAN ÇIKIŞ 7 gün yatılı öğrencilerimiz haftanın 7 günü okulda kalırlar. 5 gün yatılı öğrenciler pazar günü öğleden sonra okula gelir ve cuma günleri derslerden sonra okuldan ayrılırlar.
 • Öğretmen :47
 • Öğrenci :546
 • Derslik :21
 • Atölye-İşlik :1
 • Konferans Salonu :1
 • Kimya Laboratuvarı :1
 • Biyoloji Laboratuvarı :1
 • Fizik Laboratuvarı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Müzik Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Yemekhane :1
 • Revir:1
 • Saatler: 08:30-15:35
 • Isınma: Doğalgaz-Kalorifer
 • Bağlantı: Fatih Projesi Fiber İnternet
 • Yabancı Dil: İngilizce (Birinci Yabancı Dil), Fransızca (İkinci Yabancı Dil) İspanyolca(İkinci Yabancı Dil)
 • Lojman: 2 - 76 metre kare kapalı alan. Görev tahsisli lojmanlardır.
 • Servis Bilgisi: Okulumuzda servis taşımacılığı mevcuttur.
 • Okulun TYT/AYT Başarı Durumu: ÖSYS sonuçlarına göre üniversiteye yerleşme oranı % 88´dir.
 • Sportif Etkinlikler: Voleybol, Futbol, Futsal, Basketbol, Masa Tenisi,Yakan Top, Oryantring ve Dart Takımları mevcuttur. 2015-2016 eğitim öğretim yılında Yakan top, Basketbol ve Voleybol Üsküdar Birinciliği, Dart İstanbul birinciliği dereceleri kazanılmıştır. Okçuluk ile ilgili çalışmalar devam etmektedir.
 • Yerleşim Yeri - Acıbadem Mh. Acıbadem Cad. No:131 Üsküdar/İstanbul
 • Adres - Acıbadem Mh. Acıbadem Cad. No131/18 Üsküdar/İstanbul
 • Ulaşım Okulumuz Acıbadem Caddesi üzerinde yer almaktadır. İETT otobüsleri ve Üsküdar ve Kadıköy yönünde minibüs seferleri okulumuz yakınından geçmektedir. Otobüs seferleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için İETT sayfasını kontrol etmeniz önerilmektedir. Metro ve Metrobüs Acıbadem durakları okulumuza yürüme mesafesindedir.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık 17 km. - 5 km.
Çamlıca Kız Anadolu LisesiÇamlıca Kız Anadolu LisesiÇamlıca Kız Anadolu LisesiÇamlıca Kız Anadolu LisesiÇamlıca Kız Anadolu LisesiÇamlıca Kız Anadolu LisesiÇamlıca Kız Anadolu LisesiÇamlıca Kız Anadolu LisesiÇamlıca Kız Anadolu LisesiÇamlıca Kız Anadolu LisesiÇamlıca Kız Anadolu Lisesi
Adres

Acıbadem Cad. No131 Üsküdar/İstanbul

Telefon

2163390942

Fax

2163265651

web

http://camlicakal.meb.k12.tr

Çamlıca Kız Anadolu Lisesi ile ilgili 180 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Çamlıca Kız Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Çamlıca Kız Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Çamlıca Kız Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2020

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Çamlıca Kız Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Çamlıca Kız Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Çamlıca Kız Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Çamlıca Kız Anadolu Lisesi taban puanı 2020

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız