Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
212 872 44 84
212 872 60 20
Adres Büyükşehir Mah. 19 Mayıs Caddesi No16 Beylikdüzü / İstanbul
MEB logo İstanbul / Beylikdüzü
Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi

http://vmgsbl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 346.6745
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 5 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi İstanbul ili Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 346.6745 -
2017 Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 460.0270 13.0400
2016 Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı
446.2407 9.4600

2006 - 2007 Eğitim-Öğretim yılında eğitimine başlayan Vali Muammer Güler Anadolu Öğretmen Lisesi, Bakanlık Makamının 4 Ağustos 2006 tarihli olurlarıyla açılmıştır. İstanbul ili Beylikdüzü ilçesi Büyükşehir Mahallesi 19 Mayıs Caddesi NO: 16 da bulunan okulumuzda 1 Müdür, 1 Müdür Başyardımcısı, 3 Müdür Yardımcısı, 36 öğretmeni ve 3 destek personeli ile eğitim öğretim hizmeti vermektedir. İstanbul'dan ve çevre illerden merkezi sınavla okulumuzu kazanan 513 öğrencimiz vardır.

Okul binamız, yaklaşık 1300 m² kapalı alan üzerine betonarme dört kat şeklindedir. Okul bahçemiz içinde 530 m² kapalı alan üzerine 4 katlı öğrenci pansiyonu ve 976 m2 kapalı alan üzerine tek katlı spor salonu vardır. Okul bahçemiz 8920 m² olup okulumuzun toplam alanı 11.726 m² dir.

 1. Okulun Tanıtım Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
 2. 2016 Yılı Üniversite Başarısını İncelemek İçin Tıklayınız
 3. 2015 Yılı Üniversite Başarısını İncelemek İçin Tıklayınız
2007-2008 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle öğrenci pansiyonu hizmete giren okulumuzda yatılı ve gündüzlü karma eğitime devam edilmektedir. Pansiyonumuzun kapasitesi 74 kız ve 62 Erkek olmak üzere toplam:136 kişidir. Okulumuz Anadolu Öğretmen Liselerinin ortak amaçlarını ve eğitim-öğretim ilkelerini benimser.

VİZYON Vali Muammer Güler SOSYAL BİLİMLER Lisesi'nin vizyonu; ulusal ve uluslar arası ortamlarda, çalışanı ve öğrencisi olmaktan gurur duyulan; vereceği eğitim-öğretimle ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmasına katkıda bulunacak lider bir okul olmaktır.

MİSYON Okulumuz öğretmen yetiştiren bir kurum olmanın onuruyla; araştırıcı, sorgulayıcı, çözümleyici düşünce yapısında, değişen dünya koşullarında topluma liderlik yapabilecek, insani değerlere saygılı öğretmen adayları yetiştirmeyi; bilgiye ulaşarak, paylaşarak ve hayata dönüştürerek toplumun
 • Öğretmen Sayısı : 40
 • Öğrenci Sayısı : 558
 • Öğretim Şekli : Tekli Eğitim/İlk sene hazırlık
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:45 - 16:00
 • Derslik Sayısı : 24
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 2
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Misafirhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • Ulaşım : Metrobüsle Beylikdüzü-Belediye Durağında inilince yürüme 15 dk mesafedeyiz. 76 Beylikdüzü-Bakırköy İETT otobüsleri ile C Kısmı Durağında inilince hemen karşıdayız. A200 No´lu Dolmuşlarla Avcılar yönünden gelinip okulum yakınında Kültür Merkezi´nde inilebilir.

Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarılarını, Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 212 872 44 84
Okulun Faxı: 212 872 60 20
Okulun Adresi: Büyükşehir Mah. 19 Mayıs Caddesi No16 Beylikdüzü / İstanbul

Bu okula 126 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: İstanbul Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2019 , Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi yüzdelik dilimi, Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi yorumları, Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi nerede?, Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi üniversite başarısı, Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi formaları, Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi adresi, Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi başarıları, Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi İstanbul, Beylikdüzü Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi

google+ google+ google+