Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi

İstanbul / Beylikdüzü

Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi
 • Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi
  Ekle
 • 371
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
İli İstanbul
İlçesi Beylikdüzü
Taban Puanı 369.3499
Yüzdelik Dilimi 10.45
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 5 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi bir Proje Okuludur.

Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi İstanbul ili Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
170
2020
204
2019
120
2018
120
Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 369.3499 10.45
2020 390.5262 9.63
2019 419.7988 9.06
2018 346.6745 9.58
2017 460.0270 13.04
Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilim bilgisini yıllara göre arşivliyoruz.
2006 - 2007 Eğitim-Öğretim yılında eğitimine başlayan Vali Muammer Güler Anadolu Öğretmen Lisesi, Bakanlık Makamının 4 Ağustos 2006 tarihli olurlarıyla açılmıştır. İstanbul ili Beylikdüzü ilçesi Büyükşehir Mahallesi 19 Mayıs Caddesi NO: 16 da bulunan okulumuzda 1 Müdür, 1 Müdür Başyardımcısı, 3 Müdür Yardımcısı, 36 öğretmeni ve 3 destek personeli ile eğitim öğretim hizmeti vermektedir. İstanbul'dan ve çevre illerden merkezi sınavla okulumuzu kazanan 513 öğrencimiz vardır.

Okul binamız, yaklaşık 1300 m² kapalı alan üzerine betonarme dört kat şeklindedir. Okul bahçemiz içinde 530 m² kapalı alan üzerine 4 katlı öğrenci pansiyonu ve 976 m2 kapalı alan üzerine tek katlı spor salonu vardır. Okul bahçemiz 8920 m² olup okulumuzun toplam alanı 11.726 m² dir.

2007-2008 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle öğrenci pansiyonu hizmete giren okulumuzda yatılı ve gündüzlü karma eğitime devam edilmektedir. Pansiyonumuzun kapasitesi 74 kız ve 62 Erkek olmak üzere toplam:136 kişidir. Okulumuz Anadolu Öğretmen Liselerinin ortak amaçlarını ve eğitim-öğretim ilkelerini
 • Derslik :24
 • Çok Amaçlı Salon :1
 • Spor Salonu :1
 • Kimya Laboratuvarı :1
 • Biyoloji Laboratuvarı :1
 • Fizik Laboratuvarı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Yatakhane Koğuşu :20
 • Yemekhane :2
 • Saatler 08:45 - 15:30
 • Isınma Doğalgaz
 • Bağlantı Fatih Projesi Fiber İnternet
 • Yabancı Dil İngilizce / Almanca
 • Ulaşım Metrobüsle Beylikdüzü-Belediye Durağında inilince yürüme 15 dk mesafedeyiz. 76 Beylikdüzü-Bakırköy İETT otobüsleri ile C Kısmı Durağında inilince hemen karşıdayız. A200 No´lu Dolmuşlarla Avcılar yönünden gelinip okulum yakınında Kültür Merkezi´nde inilebilir.
 • Servis Bilgisi
 • Yerleşim Yeri Büyükşehir Mahallesi 19 Mayıs Caddesi
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık İlçe Merkezinde

Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi
Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beylikdüzü
  İlçe
Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi
Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beylikdüzü
  İlçe
Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi
Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beylikdüzü
  İlçe

Adres: Büyükşehir Mah. 19 Mayıs Caddesi No16 Beylikdüzü / İstanbul

Tel: 212 872 44 84

Fax: 212 872 60 20

web: http://vmgsbl.meb.k12.tr

Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili 371 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[vmg askeri 2 ]

vmg askeri 1 yoldaşımız her şeyi süper anlatmış aynen öyle herkes kendi işinde kimse kimseye de bi şey demiyorlar arkadaşlar öğle arası var orada yiyoruz kantinde cok pahalı değil ya işte okul kantini klasik olanlardan

2021-07-28 21:49
[Meraklı]

Nasıl bi okul

2021-07-28 21:08
[Sbl kazandım]

Öğle arası öğlen yemeği fln var mı kantin fiyatları naısl

2021-07-28 19:53
[YENİ ÖĞRENCİ]

Puanım bu okula düştü mutluyum. Esenyuttan geleceğim. Okulu çok merak ediyorum. Umarım eylülde okulları açarlar.

2021-07-28 18:13
[Okuldan bir öğrenci]

2021 yeni öğrenci giyim, oje tırnak uzatma vs sormuş. Oje ve tırnak uzatma sorun olur mu emin değilim, ama ilk seneden yapmasanız daha iyi. Giyim konusunda okul kıyafeti olmalı en kötü düz renk bir tişört bence.

2021-07-28 15:24
[Okuldan bir öğrenci]

Vmg Askeri şuan kim olduğunu çok merak ediyorum knk, kesin tanıyorum. Azıcık gizli ipucu ver tanırım.

2021-07-28 15:11
[Okuldan bir öğrenci]

Selam yorumlara kaçıncı yazışım artık hatırlamıyorum. Hepinizin yorumları çok güzel hem kendim hem de okuldakiler adına teşekkürler. Instagram hesabı soran olmuş aslında verirdim ama okuldan başka kişiler de var yorumlarda ondan emin değilim. Ama okula geleceğiniz hafta gelmeye çalışırım, sohbet ederiz. Okul ve eğitim hakkında hiçbir endişeniz olmasın. Üst sınıflar ve yeni gelenler arasında hep bir bağ olacağına inanıyorum öğretmenler bir yana üst sınıflar da size çok şey katıyor. Zaten kayıt işlemi vs için geldiğiniz hafta her kulüpten 2 veya daha fazla kişi kulübü ve okulu tanıtmak için sınıf sınıf gezecek. Herhangi bir probleminiz olursa okul ile ilgili bizlere her zaman danışabilirsiniz. 9.Sınıf oluyorum hadi yine iyisiniz bir üst sınıflarınız eğlenceli ( gerçi okuldaki herkes öyle :) yeniden tebrikler.

2021-07-28 15:08
[vmg askeri ]

-Selamlar arkadaşlar, ben bugün sizi okulun size neler katacağı hakkında bilgilendirmek istiyorum. Diğer arkadaşlarımız genel bilgileri çok güzel açıklamışlar, o yüzden aynı şeyleri tekrarlamak istemiyorum. Ben kendi adıma konuşacak olursam bu okula ilk defa oryantasyon için geldiğimde üst sınıfların özgüveni ve aktifliği beni çok etkilemişti ve ben de onlar gibi olmak istemiştim. Çünkü okulda kendinizi gösterebileceğiniz türlü türlü alanlar var. Sosyal bilimlerle ilgili aklında önyargılar/sorular olan arkadaşlarım; okul tercihimi yaparken herkes bana "Napıcaksın sosyal bilimlere gidip, öğretmen mi olacaksın?" demişti ve açıkçası çok kafam karışmıştı. Fakat daha sonrasında araştırma yaptım, okulu gezdim ve ortamı görünce ne kadar yanıldıklarını gördüm. Şu an ise kendimi burdan başka okulda hayal edemiyorum ve okulumuzun hak ettiği değeri göremediğini düşünüyorum :(
-Okulda çok farklı tarzlara ve zevklere sahip insanlar var. Kimse saçınıza, tırnağınıza, tarzınıza karışmıyor. Güzel bi hoşgörü ortamı hakim. Kıyafet konusunda da çok aşırı okul dışı/serbest olmayın yeter :) (Zaten diğer arkadaşlarımız da açıklamışlar.) Burası kendinizi ifade edebileceğiniz bir okul. Sadece atılgan olmanız gerekiyor. Eğer tek derdiniz ilgi çekmek/havalı olmak gibi noktalar olursa çok da kendinize bişey katamazsınız.
-Bana neler kattığına gelecek olursam; bu okul benim gerçekten ufkumu açtı. Çok ciddiyim, dünyaya bakış açım değişti. Önceden farklı birini/bişeyi görünce yadırgıyordum, şaşırıyordum. Burda ise herkese ve her şeye, daha doğrusu yeniliklere açık olmayı; hemen her şeye "hayır" dememeyi öğrendim. Genel kültürüm okuldaki etkinlikler ve kulüpler sayesinde çok daha gelişti. Daha atılgan ve özgüvenli olmayı öğrendim. Ama en önemlisi; kendimi gerçekten mutlu ve rahat hissettiğim kişileri/işleri buldum. Birkaç sene önceki halimle şimdiki halim arasında o kadar çok fark var ki... Bu arada bi üst sınıfları görünce insana farklı bi motivasyon geliyor, muhakkak bir idolünüz oluyor. Onların yaptıklarını/başarılarını görünce siz de onlara özeniyorsunuz. Benim şahsen motivasyon kaynağım olan bir kaç kişi vardı :) Onlar sayesinde daha gözü açık oluyorsunuz. Bazı şeylerin farkına varıyorsunuz. Yani sizin de anlayacağınız gibi üst sınıflarla alt dönemler arasında çok güzel ilişkiler var. Asla kabadayılık taslama, rahatsız etme gibi bi durum yok. Aksine size mentor oluyorlar, yol gösteriyorlar. Ben şahsen yeni gelen arkadaşlarımız için çok heyecanlıyım ve onlarla tanışmayı dört gözle bekliyorum. Umarım siz de benim gibi bu okuldan çok şey öğrenirsiniz ve bir sbl öğrencisi olmaktan gurur duyarsınız.
Hepinize bol şans <3

2021-07-28 13:30
BENZER OKULLAR
Yorum 680

Galatasaray Üniversitesi Galatasaray Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 851

İstanbul Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 52

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 824

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 463

İstanbul Atatürk Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 774

Çapa Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://vmgsbl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi yorumları okuyabilir, Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız