Silivri Atatürk Anadolu Lisesi

İstanbul / Silivri

Silivri Atatürk Anadolu Lisesi
 • Silivri Atatürk Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 8
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Silivri
OBP Puanı (*) 89.7222
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Silivri Atatürk Anadolu Lisesi İstanbul ili Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Silivri Atatürk Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Silivri Atatürk Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "89.7222". Silivri Atatürk Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Silivri Atatürk Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Atatürk Anadolu Lisesi yeni açıldı. Okulumuz ilk kez 1990-1991 eğitim öğretim yılında, Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Selimpaşa Lisesi adıyla ve genel lise statüsünde hizmete açılmıştır. Okulumuzda Genel Lise uygulaması deva ederken bakanlık makamının 02,09,1998 tarih ve 10815 sayılı olurlarıyla lise bünyesinde Yabancı Dil Ağırlıklı Lise bölümü açılmıştır. Okul Tanıtım Videosunu İzleyin

1998-1999 öğretim yılından itibaren de hem Genel Lise hem de Yabancı Dil Ağırlıklı Lise bir arada eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmüşlerdir. Öğrenci sayılarının artması ve fiziki imkanların yetersiz hale gelmesiyle 2003 yılında Selimpaşa Beldesi mücavir alanı içerisinde bulunan Arap tepe mevkiinde inşaatı bitmiş olan yeni binaya taşınmıştır. Buraya taşındıktan sonra Selimpaşa Atatürk Lisesi adını almıştır.

2005 yılında okulumuz Milli Eğitim Bakanlığınca Anadolu Lisesi statüsüne dönüştürülmüştür. 2005/2006 öğretim yılından itibaren Atatürk Anadolu Lisesi ismiyle eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.2008/2009 öğretim yılında Yabancı Dil Ağırlıklı Lise'nin son mezunlarını vermesinden bu güne Anadolu Lisesi öğrencileri ile eğitim hayatına devam etmektedir.

Silivri Atatürk Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Silivri Atatürk Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Silivri Atatürk Anadolu Lisesi
Silivri Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Silivri
  İlçe
Silivri Atatürk Anadolu Lisesi
Silivri Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Silivri
  İlçe
Silivri Atatürk Anadolu Lisesi
Silivri Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Silivri
  İlçe
Silivri Atatürk Anadolu Lisesi
Silivri Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Silivri
  İlçe
Silivri Atatürk Anadolu Lisesi
Silivri Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Silivri
  İlçe
Silivri Atatürk Anadolu Lisesi
Silivri Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Silivri
  İlçe
Silivri Atatürk Anadolu Lisesi
Silivri Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Silivri
  İlçe
Silivri Atatürk Anadolu Lisesi
Silivri Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Silivri
  İlçe
Silivri Atatürk Anadolu Lisesi
Silivri Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Silivri
  İlçe
Silivri Atatürk Anadolu Lisesi
Silivri Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Silivri
  İlçe
Silivri Atatürk Anadolu Lisesi
Silivri Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Silivri
  İlçe

Adres: Selimpaşa Merkez Mah. Mehmet Akif Ersoy Cad. 3360 Sok. No24 Silivri

Tel: 2127238003

Fax: 2127238004

web: http://silivriataturkanadolulisesi.meb.k12.tr

Silivri Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili 8 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[rojda ölçer]

84 ortalamayla alıyor mu

2021-05-21 10:24
 
0
 
0
[Asel]

Kaç ortlamayla alıyor???9?

2020-06-29 11:51
 
0
 
0
[Atatürk]

Ortaokul ortalamasi kaç

2019-11-22 13:07
 
0
 
0
[Öğrenci]

Bence okul eğitim bakımından geride bir okul, tercihiniz de olacaksa son sırada olsun

2018-09-30 20:02
 
0
 
0
[Gözde ]

Ben 10 sınıf nakilimi bu okula aldırmak istiyorum ama Esenler´de oturuyorum ve yol olarak iki saat sürüyor . Trafik olursa daha fazla surer. Ders başlama saatleri tam olarak kacta başlıyor ??

2018-08-17 23:18
 
0
 
0
[Öğrenci]

Okulumuza 2017-2018 döneminde açılmak üzere yemekhane yapıldı. Kesinlikle hiç bir kız-erkek (hatta eşcinsel) ayrımcılığı yapıldığını görmedim, (geçen sene kız futbol takımımızı da kurduk.) her türlü görüşe ve fikre saygılı ve açık bir okul öğrencileri olsun, öğretmenleri olsun.Disiplini elden bırakmayan bir idare var ama disipliniyle sıkmaz, kıyafetlerimizi bile en rahat olacağımız şekilde tasarlandı. Eğitim ve öğretmenlerimiz açısından çok şanslıyız, dershane kalitesinde bir eğitim var. Öğrenciler diğer okullarda olduğu gibi sadece temel derslerde desteklenmiyor ayrıca dans, forklör, tiyatro, resim kurslarımız var. Resim atölyemiz alışılmışın dışında bir atölye, burada kil rölyef, yutong, yağlı boya veya linol baskı çalışabilirsiniz. Müzik alanında ise yıl içinde bir çok öğrenci konserleri düzenleniyor; 19 Mayıs haftasında (duruma göre daha sonra veya daha önce) çok güzel bir bahar şenliğimiz oluyor, bütün öğretmen ve öğrencilerin gün boyu müzik eşliğinde dans edip eğlendiği piknik yaptığı harika bir gün geçiriyoruz. Bahçemiz kocaman, gerçekten kocaman; iki voleybol filesi, bir basketbol sahası, bir futbol sahası ve bir büyük satranç aşanımız var bunların dışında büyük bir çimlik alan ve bank ve masaların olduğu bir bölüm ve ayrıca büyük bir asfalt alan var. 20 den fazla servisimiz var, silivri içine ve dışına gidiyorlar (Esenler´ den bile gelen var.) ulaşım bu yönden kolay. durakla okul arası 300m kadar. okul kapısında bekçimiz var. Rehberlik hocaları diğer okullardaki gibi sadece seminerler düzenleyip duran hocalar gibi değil, koridorda bile seni durdurıp halini hatrını soran, bir sıkıntın varsa dinlerim diyen hocalar. tüm öğretmenlerimizin öğrenci ike ilişkileri çok güzel ama tabii ki olması gerektiği gibi seviyeli ve saygılı bir ilişki. Yıl içinde genel ve sınıflar için birçok farklı gezi düzenleniyor(tiyatrolar, sergiler, tüyap, yatılı-günü birlik geziler...) eksiklerimiz var ama giderilmeye çalışılıyor. Dilek ve şikayetlerimiz idare tarafından gerçekten

2017-09-20 23:52
 
0
 
0
[Atatürkçü]

Mimaroba´dan SAAL´a giden var mı?

2017-09-11 21:20
 
0
 
0
[Veli]

3. tercihimde 414 puanla bu okulu kazandım. Okul hakkında yorumlarınız nedir? Öğretmenleri,eğitimi iyi mi?

2017-09-09 13:47
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 128

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 117

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 690

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Silivri Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Silivri Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://silivriataturkanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Silivri Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Silivri Atatürk Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Silivri Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Silivri Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız