Isparta Halıkent Anadolu Lisesi

Isparta / Merkez

Isparta Halıkent Anadolu Lisesi
 • Isparta Halıkent Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Isparta
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 61.0959
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Isparta Halıkent Anadolu Lisesi Isparta ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Isparta Halıkent Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Isparta Halıkent Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "61.0959". Isparta Halıkent Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Isparta Halıkent Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
03 Mayıs 2012 yılında Anadolu Lisesine dönüştürülmüş olan okulumuzda 9.ve 10.sınıflar Anadolu;11 ve 12.sınıflar düz lise türündedir.2013 yılında depreme dayanıklılık raporu alamayan okulumuzun yeni binası ihale edilmiştir. Yeni okul binasının kaba inşaatı tamamlanmış olup 2014 yılında hizmete geçmiştir.

VİZYON : Eğitimde örnek,öğretimde lider okul. Öğrencilerine sorumluluk sahibi olma bilincini kazandırmak onların toplumda başarılı bireyler olarak statü kazanmalarını sağlayan bir eğitim yuvası olmak.

MİSYON : Halıkent Anadolu Lisesi öğrencileri toplumun kültürel değerleri doğrultusunda yetiştiren,onları toplumun bir üyesi haline getiren,onlara kimlik kazandıran, nitelikli eğitim veren ve çevresine aydınlık saçan bir okuldur.
 • Öğretmen : 43
 • Öğrenci : 604
 • Derslik : 24
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 2
 • Konferans Salonu : 1
 • Atölye-İşlik : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Saatler : 08:15-17:00
Başarı

Isparta Halıkent Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Isparta Halıkent Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Halıkent Mahallesi Merkez Isparta

Tel: 02462422612

Fax: 02462422613

web: http://halikentanadolulisesi.meb.k12.tr

Isparta Halıkent Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[şeyma]

merhabalar ben açıkçası okuldan memnunum daha çok yükselebilicek bir okul olduğunu düşünüyorum ve 2 yıldır okuyorum açıkçası ben memnunum

2021-08-18 18:11
 
0
 
0
[Heyyo]

Merhabalar ilk öncelikle 61 ortalama ile alan bir okul ve hani ne kadar iyi olabilirki bana kalırsa bu okula gelmeyinn

2021-08-18 11:18
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 4

Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Mustafa Kaçıkoç Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Isparta Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Gülkent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Yalvaç Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Şarkikaraağaç Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Isparta Halıkent Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Isparta Halıkent Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://halikentanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Isparta Halıkent Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Isparta Halıkent Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Isparta Halıkent Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Isparta Halıkent Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız