Borsa İstanbul Anadolu Lisesi

Mardin / Midyat

Borsa İstanbul Anadolu Lisesi
 • Borsa İstanbul Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 85.7168
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Mardin ili Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Borsa İstanbul Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "85.7168".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
85.7168
2020
83.5157
Borsa İstanbul Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Borsa İstanbul Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Borsa İstanbul Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Borsa İstanbul Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Borsa İstanbul Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Borsa İstanbul Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Bahar Alpar ]

Midyat imkb anadolu lisesinde okuyan son sinif ogrencisi olarak 4yillik egitimimi tamamlamak uzereyim bu okulda memnun oldugum ve olmadigim bazi yanlari var .okulun ogretmen kadrosu gercekten iyi matematik ve yabanci dil (ingilizce)ogretmen kadrosu muthisti fakat matematikciler son bir iki yildir dagilmis durumda cogu baska liselerde ogretimine devam etmekdir. Fakat ingilizce kadrosu hala oldukca saglam bir dil bolumu ogrencisi olarak cok memnunum hocalarimin istikrari ve cabasi gercekten gormezden gelinecek veya inkar edilebilecek degildir .onlarin bu ilgi ve anlayislari ogrencileri sadece motive etmekle kalmiyor extra kendince, okuldan bagimsiz sosyal faaliyetlerde de bulunmasina onculuk ediyor . Basta ingilizce ogretmenlerimden M.Sayid ozcan ve Gul Kayhan olmak uzere diger tum ogretmenlerimize tesekkur ve saygilarimla.

2021-07-03 19:23
 
0
 
0
[ONUR BAŞTUĞ]

arkadaşlar ben 2 kere nakil yaptım ikisindede sıram 4 e 5 geldi yani bir türlü gelmedi inşallah gelir ne diyelim hayırlısı

2020-11-23 18:03
 
0
 
0
[ONUR BAŞTUĞ]

Ya Abi bir okulda 2 aydır boş kontenjan olmazmı Allah aşkına bu nedir ya benim diploma puanım 83.2728 okulun puanı 83.5150 yani küsuratla kaçırdım inşallah gelir sadece kontenjan bekliyorum iyi günler

2020-10-21 18:20
 
0
 
0
[Ahmet yasin acar]

kaç diploma notu alıyo

2020-07-17 20:42
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Nusaybin Süleyman Bölünmez Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Mehmet Akif Nuhoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

75. Yıl Cumhuriyet Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Yenikent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Ali Rıza Alparslan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz