Adıyaman Anadolu Lisesi

Adıyaman / Merkez

Adıyaman Anadolu Lisesi
 • Adıyaman Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 11
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 93.5101
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Adıyaman Anadolu Lisesi Adıyaman ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Adıyaman Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Adıyaman Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "93.5101".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
93.5101
2020
90.0439
Adıyaman Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Adıyaman Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Adıyaman Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

1992 yılında Ereğli Demir Çelik Fabrikasının yaptırdığı Erdemir İlköğretim Okulu binasına taşınmıştır. Burada da Anadolu Öğretmen Lisesi ile birlikte eğitim-öğretime devam etmiştir.

Adıyaman Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Adıyaman Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: YENİ SANAYİ MAH. HISNI MANSUR 2. ÇEVRE YOLU CAD. NO 603 İÇ KAPI NO 1 MERKEZ / ADIYAMAN

Tel: 04162272924

Fax: 04162270994

web: https://adiyamananadolu.meb.k12.tr

Adıyaman Anadolu Lisesi ile ilgili 11 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[musab ]

aaltınşehir mahellesine kayıtlıyım ort 94 bu lise beni alırmı ikamet den dolaylı kuşkulanıyom

2022-05-07 00:36
 
0
 
0
[Kulllanıcıı]

Bu okula girmek o kadar kolay değil.Ben giremedim keşke daha çok çalişsaydim.Öğretmen kadrosuna çok iyi diyolar

2021-10-31 09:46
 
0
 
0
[ali yıdırım]

okul çok iyiymiş ama ben giremedim puanı çok yüksek

2021-10-31 09:22
 
0
 
0
[edaçrknn]

bu okula gelebilmek için çok çalışmanız lazım. ben giremedim çok üzgünüm. öğretmen kadrosu falan süper ötesiymiş.bence çalışın gidin..

2021-10-31 09:19
 
0
 
0
Reklam
[Yusuf]

Obp puanım 92 gelebilirmiyim

2021-09-27 08:13
 
0
 
0
[Hasana cevap]

Çok düşük çünkü ortalaması 90

2021-07-26 09:31
 
0
 
0
[lgssssssss]

bu okul o kadar kolay almıyor bu sene yani ortalamanızın iyi olması lazim ve sınav puanızında orta yada yüksek olması lazım o zamn kabul edilirsiniz bu okul önceki dönemlerde hep mahallesindeki öğrencileri daha çok aliyordu ama bu yıllarda puan ve ortalama önemli yani bu okula gidebilmeniz için çok iyi çalişmalisiniz bende dahilll :D

2021-05-08 21:19
 
0
 
0
[nagihan]

bu okula gelmeyi çok istiyorum.Obp puanım 88.nakil yapacağım.sizce gelirmi?

2020-08-21 17:17
 
0
 
0
[Mert]

BENİM NOTUM TÜNÜYLE 90 BEN BU OKULA GELEBİLİRMİYİM

2020-08-06 16:54
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 18

Bilgi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 17

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Adıyaman Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Besni Mustafa Erdemoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Adıyaman Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Adıyaman Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://adiyamananadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Adıyaman Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Adıyaman Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Adıyaman Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Adıyaman Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız