Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi

Antalya / Döşemealtı

Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi
 • Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi
  Ekle
 • 18
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
İli Antalya
İlçesi Döşemealtı
Taban Puanı 356.1246
Yüzdelik Dilimi 12.94
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 5 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi bir Proje Okuludur.

Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi Antalya ili Döşemealtı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
120
2020
170
2019
120
2018
120
Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 356.1246 12.94
2020 379.3215 12.00
2019 403.3422 12.17
2018 335.5448 11.82
2017 430.3086 23.19
Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilim bilgisini yıllara göre arşivliyoruz.
Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonu 204 öğrenci kapasitelidir. (105 kız, 99 erkek ) Odalar dörder ve üçer kişilik olup 2 oda küçük bir koridorla birleşmekte 8 kişiye 1 tuvalet, 1 banyo ve 2 lavabo kullanım imkanı bulunmaktadır. Klima ve Merkezi sistem kalorifer ile ısıtma vardır. Bunu haricinde ek olarak etüt odalarında klimalar mevcuttur.
 • Öğretmen :44
 • Öğrenci :501
 • Derslik :23
 • Çok Amaçlı Salon :1
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Yemekhane :1
 • Revir:1
 • Saatler : Ders Başlama 08:30 Ders Bitiş 15:40
 • Bağlantı : Yok
 • Yabancı Dil : HAZIRLIK SINIFLARIN 20 SAAT İNGİLİZCE 4 SAAT ALMANCA
 • Isınma : Klima ve Kalorifer (Pansiyon kısmında)
 • Servis : Okul Aile Birliğinin Anlaşmalı olduğu servis sayımız 7
 • Ulaşım : Otobüs ve dolmuşlarla sorunsuz ulaşım sağlanmaktadır.
 • Yerleşim Yeri : Merkez İlçe
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : İl merkezine uzaklık 15 km İlçe merkezine uzaklık 1 km
Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi

Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yeşilbayır Mahallesi Kanal Caddesi No 48 DÖŞEMEALTI/ANTALYA

Tel: 242 443 19 29

Fax: 2424431942

web: http://antalyaerunalsbl.meb.k12.tr

Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili 18 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[esbl den bir öğrenci]

Öncelikle herkese merhaba, umarım lgs iyi geçmiştir sizler için :) Tercih yapacak olanlar için Okulum hakkında biraz konuşmak istiyorum. Pandemi döneminde uzaktan eğitim olduğu halde hocalarımız gerçekten bizler için çok emek sarf ettiler, derslerden en üst düzeyde verim almamızı sağladılar. seçmeli dersleri bile(beden,resim,müzik) online olarak çok iyi bir şekilde yürüttük. öğretmenlerimiz yeri geldi bizler için telafi ek ders bile yaptılar. diğer anadolu liselerinden dersler yapılmıyor, öğrenciler ile ilgilenilmiyor şeklinde şikayetler geliyordu ve bu konuda biz öğrenciler olarak çok şanslı olduğumuzu bir kere daha anlıyoruz. bu yıl birçok konferans, sempozyum, münazara, panel ve mun gibi etkinliklerimiz oldu hatta milli eğitim bakanımız ziya selçuk ile konferans yapıp, sorular sorma ve konuşma hakkında sahip olduk. pandemi sürecinde bile uzaktan eğitimi en üst derece verimle kapatıp ekstradan yapılan konferanslar, yarışmalar vb ile kendimizi geliştirme fırsatı bulduk. biz öğrencilerin yazılarından oluşan okul dergimiz için hazırlandık, yazdığımız şiir, hikaye ve kompozisyonlar kitap haline getirilip bizlere verilecek. biraz hazırlık sınıfı hakkında konuşmak istiyorum çünkü öğrencilerin kafasında genellikle bu konuyla ilgili sorular oluyor. yılın başında hazırlık atlama sınavı yapılıyor,(bu sınava girmek zorunlu değil, isteğe bağlı) eğer bu sınavı geçerseniz 9. sınıftan devam ediyorsunuz. ama bana kalırsa hazırlık okumayı tercih ederim çünkü her ne kadar zaten ingilizcem iyi diye düşünseniz de yılsonunda yabancı dilinizdeki etkiyi rahatlıkla görebiliyorsunuz. a2 seviyeden b2 seviyeye çıkan , ingilizcesi çok kötüyken okulumuzun sunduğu fırsatlar ve öğretmenlerimiz sayesinde çok iyi seviyeye gelen birçok arkadaşım var. hazırlık yılını bir kayıp olarak değil kazanç olarak görmelisiniz çünkü diğer kademelere göre daha az dersiniz oluyor ve hem ingilizcenizi hem de almancanızı rahatlıkla geliştirebiliyorsunuz. hayatımda verdiğim en iyi karar hazırlık okumak oldu. onun dışında hazırlık yılında bilişim, edebiyat, matematik, seçmeli(beden, resim, müzik), almanca ve ingilizce (main course ve skills) dersleriniz var. bu dersler de çok keyifli geçiyor ve öğretmenlerimiz sayesinde ne kadar şanslı olduğunuzu anlıyorsunuz. okulumuzun gerçekten çok iyi, tecrübeli ve kaliteli bir öğretmen kadrosu var. sevmediğiniz dersleri bile öğretmenlerin olumlu etkisi ve enerjisi sayesinde seviyorsunuz. esbl li olmak bir ayrıcalıktır :) , okulumuzu tercih etmeyi düşünen arkadaşlar için umarım yazdıklarım faydalı olmuştur. sormak istediğiniz bir soru olursa yorumlarda yazabilirisiniz, onları da cevaplarım :)

2021-06-06 15:57
 
0
 
0
[Ececik]

Bu okulda dil bölümü var mı acaba , bilen var mı? En önemli önceliklerimden birisi çünkü...😊

2021-05-14 10:31
 
0
 
0
[Plscevapla]

pricinge veya boyalı saça bişey diyorlar mı?

2020-11-11 10:19
 
0
 
0
[Mert calışkan]

Eğer hedefiniz sözel yani tarih ya da edebiyat değilse gelmeyin derim sayısal yok

2020-06-21 19:21
 
0
 
0
[_glbhracm_]

Bugun lgs ye girdim ve cok yuksek ihtimalle puanim yetiyor da artiyor dosemealtinda oturuyorum ama yurtta kalmak istiyorum yurt ile ilgili bilgisi olan varsa insta nickini bırakabilir mi ona gore bu liseye gidip gitmemeye karar vereceğim

2020-06-20 21:05
 
0
 
0
[Hazırlik sınıfı]

Bu okulun forması var mı varsa da nasıl bir forması var cevaplayın

2019-08-18 18:42
 
0
 
0
[Hazırlık sınıfı D]

Merhaba eba da beni hazırlık sınıfı D de gösteriyor ne kadar doğru biliyormusunuz sizi ebada hangi sınıfta gösteriyo

2019-08-18 14:13
 
0
 
0
[Off 400]

Puanim 396 yüzdeligim 13,61 2.nakillerde tekrar deneyeceğim sizce gelir mi?

2019-08-05 10:28
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 132

Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 87

Antalya Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 40

Namık Karamancı Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 29

Hüseyin Girenes Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 113

Adem-Tolunay Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 623

Antalya Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://antalyaerunalsbl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi yorumları okuyabilir, Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız