Şehit Ahmet Yıldız Anadolu Lisesi

İstanbul / Beylikdüzü

Şehit Ahmet Yıldız Anadolu Lisesi
 • Şehit Ahmet Yıldız Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 92
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Beylikdüzü
OBP Puanı (*) 85.2786
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Şehit Ahmet Yıldız Anadolu Lisesi İstanbul ili Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şehit Ahmet Yıldız Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Şehit Ahmet Yıldız Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "85.2786". Şehit Ahmet Yıldız Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Şehit Ahmet Yıldız Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
2018-2019 Eğitim öğretim yılı içerisinde Beylikdüzü ilçemizde eğitim öğretime dahil olan okulumuz yeni binası ile hizmete açılmıştır. İlçemize hayırlı olması dileklerimiz ile başarılı bir eğitim öğretim yılını tüm öğrencilerimiz ile geçirmeyi dileriz.

Şehit Ahmet Yıldız Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şehit Ahmet Yıldız Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Şehit Ahmet Yıldız Anadolu Lisesi
Şehit Ahmet Yıldız Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beylikdüzü
  İlçe
Şehit Ahmet Yıldız Anadolu Lisesi
Şehit Ahmet Yıldız Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beylikdüzü
  İlçe
Şehit Ahmet Yıldız Anadolu Lisesi
Şehit Ahmet Yıldız Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beylikdüzü
  İlçe
Şehit Ahmet Yıldız Anadolu Lisesi
Şehit Ahmet Yıldız Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beylikdüzü
  İlçe
Şehit Ahmet Yıldız Anadolu Lisesi
Şehit Ahmet Yıldız Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beylikdüzü
  İlçe
Şehit Ahmet Yıldız Anadolu Lisesi
Şehit Ahmet Yıldız Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Beylikdüzü
  İlçe

Adres: Kavaklı Mahallesi, Batı Trakya Bulvarı, Bağlar Caddesi, Açangül Sokak, No11 34520 Beylikdüzü

Tel: 02128792572

Fax: 02128792572

web: http://sayal.meb.k12.tr/

Şehit Ahmet Yıldız Anadolu Lisesi ile ilgili 92 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[istanbul ]

83 ile girebilirmiyim

2022-01-14 19:35
 
0
 
0
[Birisi ]

9.sınıfım 82 obp ike girer miyim bilgi verir misiniz

2021-11-27 12:38
 
0
 
0
[sayalli]

burada 3 yıl okuduktan sonra 12.sınıfta beşir balcıoğluna nakil aldım ve 1 ay sonra geri döndüm. İnanın eğitim olarak burası çok ama çok daha iyi, eğer iki okulun da eğitimini görmüş olsaydınız kesinlikle şayalde kalırdınız veya tercih ederdiniz. Sınıflar orada 48 kişi en az ve öğretmenlerin kesinlikle bir ilgilenme durumu olmuyor. Öğrenciler deli gibi çabalıyor fakat öğretmenler zaten yüksek notlarla geldiniz diyerek dersleri neredeyse özet gibi işleyip geçiyor ve aklınızda hiçbir şey kalmıyor. Fakat Şayalde özellikle Cihan hoca, Tarık Hoca mükemmel insanlar ve kesinlikle sizin derste konuyu anlamanızı sağlayan kişiler. Sabahçılar saat 1 de çıkıyor ve yksye hazırlanmak için çok rahat zaman kalıyor. Siyah okul forması siyah pantolon var. İsterseniz siyah sweat de var.Okul forma konusunda eski yllar gibi katı değil. Tyt kursları var haftasonu onlara katılabilirsiniz. Rehberlik hocası çok tatlı ve ilgilenen biri. Öğrencilerin bazıları fazla itici ama bazıları ise sakin aklı başında ve yks derdinde. Yani kavga olmaz fakat size göre şekillenen bir arkadaş çevreniz olur. Umarım yeterince bilgilendirebilmişimdir gelmek isteyenler için.

2021-10-30 22:04
 
0
 
0
[Okulun X Bir Öğrencisi]

Şuan burada okuyorum ve bir kaç şeyi sizin ile paylaşmak isterim;

-İlk olarak okulun bahçesi vs. çok büyük, oldukça fazla alan var. Basketbol sahası vs. var. Oldukça yeterli bir bahçesi var.

-OBP 85 gösterilmesine rağmen genelde daha yüksek puanlar 88-94 gibi OBP´ler ile giriliyor. Nakil deneyeceksiniz aklınızda bulunsun.

-Okulun kantini oldukça güzel, gerek ortamı gerek yemekleri fena sayılmaz.

-Okulda sabahçı öğlenci sistemi var. Bu sayede 9 10´lar öğlen, 11, 12´ler sabah geliyor.

-Sabah ve öğlenci olduğu için okul çok ferah oluyor, gerek koridorlar gerek bahçe gayet rahat yetiyor. Herhangi bir kalabalık söz konusu değil.

-Öğretmenler olarak biraz şansınıza kalmış, bazı öğretmenler çok iyi fakat bazı öğretmenler çokta iyi değil. Örnek vermek gerekirse biyoloji öğretmenleri "fazla" iyi değilken Matematik, Edebiyat, Felsefe, Tarih gibi derslerin öğretmenleri oldukça iyi.

-Okulun forması şu anlık "Siyah Kot" ile "Kapüşonlu Sweatshirt" ve oldukça güzeller.

-Okul yeni olmasına rağmen öğretmenleri vs. sık sık değişen bir okul değil. Bir dönem giren öğretmen genelde diğer dönem gitmez. Öğretmen bakımından sistem oturmuş bir okul.

Elimden geldiği kadarı ile yazdım, ortalamanız iyiyse ve gelmek istiyorsanız pişman olmazsınız. Tavsiye ederim, oldukça güzel bir okul. Puanın daha da yükseleceğini inandığım bir okul, okul çok büyük ve ikili eğitim olduğu için OBP bu durumda. İkili eğitim olmazsa ve 1000 öğrenci gibi tutulsaydı zaten 95, 96 ortalamalara çıkabilecek bir okul.

2021-10-28 20:22
 
0
 
0
[9 10.sınıf]

9 ve 10.sınıfı burda okumuş olarak birkaç analizimi söyliyim. 9.sınıf (virüsten önce) dersler olsun öğretmen kadrosu olsun benim gözümden aşırı iyidi. Arkadaş ortamı tabiki size bağlı dikkatli seçtiğiniz sürece iyi bir çevreniz olur. kantinde langırt masası vardı ve tenefüslerde çok iyi vakit geçirirdik. edb. mat. derslerinin hocaları çok iyilerdi. sınavlar yaklaşınca iyi puanlar yapmamız için ellerinden geldikçe yardım ediyorlardı. Kıyafet konusunda çok fazla ve gereksiz biçimde disiplinli davranıyolardı. Okulun bahçesinde voleybol sahası da vardı ve boş derslerinizde (eğer diğer sınıfların bedenine denk gelmiyorsa) oynayabiliyorduk. satranç oynamak isteyenler için de 1.katta yerler vardı. kantin her okulla aynı fiyattaydı (bana göre biraz pahalıydı). ama kantin de bağıra bağıra müslüm gürses şarkıları da söylüyorduk ortamı aşşırı güzeldi benim için. online eğitimi de çok çok güzel idare ettiler. Zoom gibi uygulamalarda iki saat linke girip bekletmiyolardı. Teams kullanıyoduk ve hocalar keyfi olarak asla dersten kaçmıyolardı,en azından bana denk gelmedi. Çok kalabalık da değildik. Okul büyük, okulun bulunduğu yer de sakin. Ben okula gitmek isteyenler için sonuna kadar tavsiye ederim... 11 ve 12.sınıfı da orda okumak isterdim fakat ulaşım olarak benim için sıkıntılıydı. 1 ve 3 numara, gürpınar geçiyo sanırım. Umarım yardımcı olabilmişimdir...

2021-08-30 13:39
 
0
 
0
[Okul Nasıl]

Okul güzel. Dersler için özel bir platform kullanıyorlarmış, sınavsız okullar arasında gayet iyi bir eğitimi var. Öğretmen kadrosu tam. Tek sorun(aslında sorun değil ama bazıları istemeyebilir) ikili eğitim olması.

Bu okula gideceklere yeni eğitim öğretim yıllarında başarılar dilerim :)

2021-08-08 19:32
 
0
 
0
[Nakil yaptırmak isteyenle]

İlk nakillerde 90 ile kapattı

2021-08-06 16:41
 
0
 
0
[ef.sena]

Tercihlerimde 2. Sıradaydı ve bu okul çıktı nasıl bir okul

2021-08-02 12:32
 
0
 
0
[Merakci]

Okula nakil oldum bilgi verebilirmisiniz eğitimi nas

2021-07-28 22:05
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 128

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 118

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 690

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit Ahmet Yıldız Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Şehit Ahmet Yıldız Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://sayal.meb.k12.tr/), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şehit Ahmet Yıldız Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şehit Ahmet Yıldız Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şehit Ahmet Yıldız Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şehit Ahmet Yıldız Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız