Cevat Ülger Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi

Eskişehir / Tepebaşı

Cevat Ülger Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Cevat Ülger Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi
  Ekle
 • 17
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
İli Eskişehir
İlçesi Tepebaşı
Taban Puanı 249.6369
Yüzdelik Dilimi 49.90
Kontenjan Türü Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Cevat Ülger Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi bir Proje Okuludur.

Cevat Ülger Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi Eskişehir ili Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Cevat Ülger Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Cevat Ülger Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
60
2020
30
2019
90
2018
90
Cevat Ülger Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 249.6369 49.90
2020 332.5672 25.05
2019 332.1332 32.34
2018 265.8769 32.57
2017 410.1005 -
Cevat Ülger Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
Cevat Ülger Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde "Fen ve Sosyal Bilimler Programı" uygulanmaktadır.
Eskişehir Uluslararası Türk Dünyası Kültür Başkenti Anadolu İmam Hatip Lisesi Adıyla Eğitim Öğretime Başlayan Okulumuzun Adı Milli Eğitim Bakanlığımızın Kararı İle Eskişehir Uluslararası Cevat Ülger Anadolu İmam Hatip Lisesi Olarak Değiştirilmiştir. Değişiklik Sadece Okulumuzun İsmi İle İlgili Olup Uluslararası Proje Uygulayan Proje Okulu Statümüz Ve Fen Ve Sosyal Bilimler Lisesi Programı Uygulayan Okul Olma Özelliğimiz Aynı Şekilde Devam Etmektedir

2016-2017 Eğitim Öğretim yılında başlayan okulumuz proje okuludur. Okulumuzda 400 öğrenci kapasitesi olan pansiyon bulunmaktadır. Okulumuzun en önemli özelliklerinden birisi de Fen ve Sosyal bilimler programı ve Uluslararası öğrenci programı uygulayan proje okulu olmasıdır. Okulumuzda 24 derslik vardır. Kapalı spor salonu vardır.

 • Öğretmen : 12
 • Spor Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kantin: 1
 • Bahçe : 1
 • Revir : 1
 • Öğretim Şekli : Tekli
 • Konferans Salonu : 1
 • Kütüphane : 1
 • Derslik : 24
 • Misafirhane : 1
VİZYON : Kendi değerlerini benliğinde özümsemiş, evrensel düşünebilen öğrencilerin yetiştiği bölgesinde model olan bir okul olmak

MİSYON : İslami değerlerin bilimsel düzeyde öğretilmesi ve yaşatılması, yerel değerlerle evrensel değerleri harmanlamış ve bunları görev aldığı ülkelerde temsil edebilen öğrencilerin yetiştirilmesi için varız.

Ulaşım : 74 ve 5 numaralı otobüslerle okulumuza ulaşılabilmektedir.

Cevat Ülger Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Cevat Ülger Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Aşağısöğütönü Mah. 1561. Cad No 24 Tepebaşı/Eskişehir

Tel: 0222 314 02 02

Fax: 0222 314 02 03

web: http://eskuluslararasitdkbihl.meb.k12.tr

Cevat Ülger Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili 17 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Her Hangi Biri]

Selamun aleyküm. Ben yaklaşık 4 yıldır bu okulda okuyorum. Pansiyonda da kalıyorum. Öncelikle pansiyonda yemekler çok iyi değil şahsen iyi diyemem. Çalışma ortamı olarak çalışan adam için mükemmel bir yer. Çalışmayan için de iyi bir yer ama çalışmayacaksan ne işin var burada? Okulun eğitimi iyi. Her yıl daha da okul kendini geliştiriyor. Açıkçası çalışan kişi çok yok. 70 kişi arasında max 10 kişi ciddi çalışıyor. Geri kalanın pek umrunda değil. Buraya gelecek kişi için bence bunun bir önemi yok. Eğer çalışacak ortam ve imkan varsa ki var. Burası güzel yer. Okulun en iyi tarafı kesinlikle: ortamı. Ortamı Eskişehir´e nazaran çok daha iyi. Şehirden uzak olduğu için gidip gelme olmuyor o kadar. Okulda kız olmaması çok iyi. Kavga, gürültü olmuyor. Çok nadir arada sürtüşmeler oluyor ama olacak o kadar :) Yani diyeceğim okuyan adam için kendini haramdan uzak tutacak için burası mükemmel ama okumayacak karı kız peşinde olacak serseriler için burası "hapishane" :) Allah´a emanet olun.

2021-12-19 13:27
 
0
 
0
[Mezun]

Cevat Ülger Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi´nin ilk mezunlarındanım. Şunu söyleyebilirim ki okulda geçirdiğim her an her ders burnumda tütüyor, içimdeki o hasret duygusu dinmiyor. Öncelikle okulun öğretmen kadrosu çok iyi bu okulu okul yapan uluslararası olması ya da proje olması değil. Tamamen öğretmen-öğrenci ilişkisi. Eskişehir de başka hiçbir yerde bulamıcanız bir öğretmen/idare kadrosu var. Pansiyonda kalacaklar, uzaktan gelecekler hiç tereddüt etmesin. Burda yeni bir aileye sahip olacaksınız. Ben okulu okurken başta ulaşım olmak üzere saçma sapan şeylerden hayıflanıyordum şuan hayal ettiğim üniversitedeyim. İyiki bu okulda okumuşum.

2021-12-13 14:53
 
0
 
0
[Öğrenci]

Selamun aleyküm.Öncelikle kötü yorumları aldırmayın.Okulun öğrenci kitlesi iyi serserisi yaramazı yoktur.Öğretmenleri çok iyi ve çok kalitelidir.Okul şehrin dışında güzel temiz bir yerdedir.En büyük avantajlarından biri sınıflarda az öğrenci vardır 20 kişi civarındadır.Ben ilk geldiğim sıraya nazaran beklediğinden çok daha iyi bir okul gördüm.Çalışan öğrenci için bütün imkanları mevcuttur.Pansiyonu,yemekhanesi vardır.Gerçekten güzel bir okul

2020-05-08 08:27
 
0
 
0
[Öğrenci]

Okul gerçekten övüldüğü kadar var. Eğitimli ve disiplinli bir okul. Ayrıca kıyafet serbest. Bu okulda öğrenci olmaktan çok mutluyum. Sadece sınavlar biraz zor ama olacak o kadar. Hem gürültüden uzak bir yerde servis imkanı bulunmakta. Ayrıca Eskişehir´in tek proje okulu. İmam hatip deyip geçmeyin. Güzel bir okul. Veliler göz kırpmadan çocuklarını buraya gönderebilirler. Ayrıca uzaktan gelenler için pansiyonu da mevcut.

2020-01-08 00:50
 
0
 
0
[Yeni öğrenci]

berbat bir okul yemekler kötü pansiyonda ders çalışamıyorsunuz herkes odasında çalışdığı için genelde yan odalardan birkaç kişi gelince ister istemez etüt saati kaynıyor yemekler firmadan geliyor ve çok kötü ulaşım zor tepede kaldığı için oldukca soğuk. Buraya gelmeden önce 3-4 kere düşünün

2019-12-07 20:02
 
0
 
0
[öğrenci]

okul çok rahat. tarlanın ortasında.günahlardan uzak .üniversite sınavına çalışmak için çok uygun
kötü yorum yapanlar genellikle şükretmeyi bilmeyenler bizzat şahidim.okul ilk açıldığında sıkıntıları vardı ama şuan gayet iyi

2019-10-13 17:42
 
0
 
0
[mkmk]

okul müdürü Ahmet bey ...okul boya yapıldı.boya parası adı altında bağış istiyor.burası devlet okulu değil mi kayıt para istiyor.ayıp 4+4+4 eğitim parasız daha niye para istiyorlar...zaten millet imam hatip deyince iğre iğrene yaaa ....... diyor. milleti kendinizden soğutmayın....lütfen para istemeyin.....

2019-09-03 04:51
 
0
 
0
[Dost]

Okula puanlı veya proje okulu diye gelmeyin ulaşım çok zor pansiyon yemekleri çok kötü kantin normale göre pahalı çok rüzgar alıyor denemelerde 120 sorudan 50-60 net yapan okul 1.si Oluyor eğitim kalitesini burdan anlayın puanla alıyor diye bakmayın tavan 360 LGS için. taban nakillerle iyice düşüyor okula öğrenci vermek kötü bir karar

2019-06-29 15:13
 
0
 
0
[veli]

sayın veliler ve öğrenciler okulun imkanları ve eğitim kalitesi çok iyi düzeyde.Ayrıca uluslararası öğrenci kabul ediyor olması diğer öğrenciler açısından önemli bir katkı ve okulun yurt dışında da tanınması oldukça önemli.Okulu gidin görün ,öğretmenleri ve idare ile görüşün .Vizyonu çok geniş.Ayrıca fen projeleri açısından Türkiye dereceleri var.sınıflar çok kalabalık değil bu da öğrenimi ve öğrenciyle ilgilenme kalitesini arttırıyor.Fen ve sosyal bilimle eğitiminin yanında imam hatip dersleri veriliyor,açıkçası bu dönemde gençlere bu bilgileri evde veremiyoruz ,biz çok faydasının gördük ,hem öğrendiklerini bize de anlatıyor ,olumlu yönde bir gelişme kaydettik doğrusu Pansiyonu da temiz ,yemekleri güzel,herkes evinin rahatını arıyor lakin dışarıda öylesini bulmak çok zor.okulun yeri şehre biraz uzak ama bu da çocuklarımızın korunması için önemli .Kötü alışkanlıklardan ve ortamlardan uzak sadece eğitimlerine odaklanabilecekleri bulunmaz bir yer.Dediğim gibi imkanları oldukça güzel bundan faydalanmaya bakın derim.

2019-06-28 17:42
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 21

Eskişehir Fatih Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 47

Eskişehir Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 23

Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 75

Eskişehir Borsa İstanbul Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Atatürk Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 22

Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Cevat Ülger Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
Cevat Ülger Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi kaç puan 2022 249.6369
Cevat Ülger Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Cevat Ülger Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Cevat Ülger Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Cevat Ülger Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi Yatılı mı? Sadece Erkek Pansiyonu Var
Cevat Ülger Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Cevat Ülger Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Cevat Ülger Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://eskuluslararasitdkbihl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Cevat Ülger Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Cevat Ülger Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları okuyabilir, Cevat Ülger Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Cevat Ülger Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız