General Ali Rıza Ersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

General Ali Rıza Ersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • General Ali Rıza Ersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 6
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

General Ali Rıza Ersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

General Ali Rıza Ersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

General Ali Rıza Ersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. General Ali Rıza Ersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 1983-l984 Öğretim yılında 60.Yıl Anadolu Ortaokulu olarak eğitim ve öğretime başlamıştır.

Dr. İclal ERSİN Hanımefendi tarafından yaptırılan okul binamız 1988-1989 öğretim yılından itibaren yaptırılan 14 derslikli General Ali Rıza Ersin Lisesi adı altında ortaokul ve lise birlikte öğrenime devam etmiştir.

Karma olarak eğitim yapan okulumuzda 1992-1993 öğretim yılında bahçemize üç derslikli prefabrik bina ve iki katlı, altı kantin olarak kullanılmak üzere üst katında dört oda olan bir idare binası yapılmıştır ancak binanın arsası 60.Yıl Anadolu ilkokuluna ait olduğu anlaşıldığından söz konusu ilkokul yeniden yapılırken söz konusu bina yıkılmıştır.

1993-1994 öğretim yılında ortaokullarda son mezunlarını veren okulumuz 1994-1995 öğretim yılından itibaren sadece lise olarak eğitim ve öğretime devam etmektedir.

1997-1998 öğretim yılında Yabancı Dil Ağırlıklı bölüm açılmış ve bu bölüme 80 öğrenci kaydedilmiştir.

2005-2006 öğretim yılında 4 yıllık eğitime geçilmiştir. Bu yıl Klasik liselerde son mezunlarını verecek olan okulumuz eğitim ve öğretime sosyal başarı ve fiziksel gelişimlerini tamamlamaya çalışarak alanlarında yetkin 30 öğretmen ve 5 idareci ile devam etmektedir.

Vizyon Ortak Emeklerle Bireysel Destanların Yazılacağı Bir Eğitim, Bilim ve Kültür Okulu olmak.

Misyon Demokratik, laik Cumhuriyetin temel ilkelerini benimsemiş, çağının sorunlarına duyarlı, öğrenmekten sevinç duyan, değişime ve teknolojik gelişime açık, sanata duyarlı nesiller yetiştirmek için her türlü kaynağı etkili ve verimli kullanarak paylaşımın, kendini geliştirmenin, bireysel zenginliğin dikkate alındığı, bir eğitim ortamı hazırlayarak bir üst öğrenim kurumuna öğrenci hazırlamak.

 1. Öğretmen :35
 2. Öğrenci :563
 3. Derslik :16
 4. BT Sınıfı :3
 5. Öğretim Şekli :TEKLİ
 6. Bahçe :1
 7. Saatler 08:20 - 16:10
 8. Ulaşım Okulumuza minibüsle,otobüsle ulaşım olmakla beraber, Ayrılık Çeşmesi metro durağına 2 dakika yürüme mesafesindedir.
ALANLARIMIZ
 • Bilişim Teknolojileri Alanı
 • Halkla İlişkiler ve Organizasyon Alanı
Adres

Acıbadem Cad. Yıldız Sok. P.K 34718 Kadıköy İSTANBUL

Fax

0216 325 31 11

web

http://garemtal.meb.k12.tr

Bu okula 6 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde General Ali Rıza Ersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan General Ali Rıza Ersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve General Ali Rıza Ersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda General Ali Rıza Ersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. General Ali Rıza Ersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, General Ali Rıza Ersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize [email protected] adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız