Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
"Duyu organlarımızın çoğu vücudumuzun .... bölümünde bulunur." Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
"Duyu organlarımızın çoğu vücudumuzun .... bölümünde bulunur." Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır? sorunun cevabı "Baş" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Türkçenin öz güzelliğini ortaya çıkarmak, Türkçeyi yabancı dillerin etkisinden kurtarmak ve Türkçeye yeni kelimeler katmak amacıyla Atatürk tarafından kurulan kurum aşağıdakilerden hangisidir? Ülkemden ve sevdiklerimden ayrı kalmak bana acı veriyor.▪ Keşke hiçbir arkadaşımın kalbini kırmasaydım.▪ Gözlerime inanamıyorum, sen burada mı çalışıyorsun?▪ Annemin misafirler için yaptığı börek ve pasta harika olmuştu.Aşağıdakilerden hangisi, bu cümlelere hâkim olan duygulardan biri değildir? Aşağıdakilerden hangisi Veda Hutbesi’nde insanlara verilen evrensel mesajlardan biri değildir? Emeviler döneminde meydana gelen; I. Arap olmayanların mevali olmasıII. Devlet yönetimine sadece Arapların gelmesiIII. Geniş bir alanda hakimiyet kurulmasıgelişmelerden hangileri birlik beraberliğin oluşmasını olumsuz etkilemiştir? Ay’ın Dünya etrafındaki dolanma hareketi sonucunda hangi olay meydana gelir? Tom  can   ……………………………….. Jerry "Ak koyunun, kara kuzusu da olur." atasözünde kaçıncı kelimeler sıfattır? Ayşe, 30 santimetrelik bir tabureye çıktığında boyu Ali' nin boyundan 14 cm daha uzun oluyor. Ali' nin boyu 1 m 33 cm ise Ayşe'nin boyu aşağıdakilerden hangisidir? Kur’an’ı Kerimde geçen geçmişte yaşamış kişiler, peygamberler ve toplumlar hakkında anlatılan öykülere kıssa denir.Yukarda tanımı verilen Kuran’daki kıssaların gerçek amacı nedir? Aşağıdaki sözcük çiftlerinden hangisinde“kalem - kâğıt” arasındakine benzer bir ilişkivardır?  I. Aile yardımı ödeneğiII.Ölüm yardımı ödeneğiIII. Eğitim, öğretim tazminatıIV. Öğretim yılına hazırlık ödeneği657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na göre öğretmenlere yukarıdaki ödemelerden hangileri hiçbir vergi ve kesintiye tabi tutulmaksızın ödenir? Aşağıdakilerden hangisi doğrudur?