KÖPRÜKÖY YAĞAN ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AİHL)

Erzurum / Köprüköy

KÖPRÜKÖY YAĞAN ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AİHL)
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

KÖPRÜKÖY YAĞAN ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AİHL) Erzurum ili Köprüköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

KÖPRÜKÖY YAĞAN ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AİHL) 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

KÖPRÜKÖY YAĞAN ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AİHL) ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. KÖPRÜKÖY YAĞAN ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AİHL) 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Aşağıdaki tabloda KÖPRÜKÖY YAĞAN ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AİHL)'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. KÖPRÜKÖY YAĞAN ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AİHL) LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla

 • Kayıt alanı,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
 • Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

KÖPRÜKÖY YAĞAN ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AİHL) ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda KÖPRÜKÖY YAĞAN ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AİHL) hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, KÖPRÜKÖY YAĞAN ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AİHL)'nin iyi yönlerini, KÖPRÜKÖY YAĞAN ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AİHL)'nin başarılarını, KÖPRÜKÖY YAĞAN ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AİHL)'nin tercih edilme nedenlerini, okulun olumsuz gördüğünüz yönleri yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

İlk yorumu siz yapın !

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan KÖPRÜKÖY YAĞAN ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AİHL)'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve KÖPRÜKÖY YAĞAN ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AİHL)'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: KÖPRÜKÖY YAĞAN ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AİHL) taban puanı 2020 , KÖPRÜKÖY YAĞAN ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AİHL) yüzdelik dilimi, KÖPRÜKÖY YAĞAN ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AİHL) yorumları

Ayrıca KÖPRÜKÖY YAĞAN ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AİHL) pansiyonu var mı? yatılı mı?, KÖPRÜKÖY YAĞAN ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AİHL) üniversite başarısı, KÖPRÜKÖY YAĞAN ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AİHL) formaları, KÖPRÜKÖY YAĞAN ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ (AİHL) adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum