Pendik Nuh Kuşçulu Seramik ve Cam Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İstanbul / Pendik

Pendik Nuh Kuşçulu Seramik ve Cam Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Pendik Nuh Kuşçulu Seramik ve Cam Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjanı 30
Okulun Taban Puanı 272.9208
Güncel Yüzdelik Dilimi 50.00
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Pendik Nuh Kuşçulu Seramik ve Cam Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi Sınav ile öğrenci alan bir Proje Okuludur.

Pendik Nuh Kuşçulu Seramik ve Cam Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Pendik Nuh Kuşçulu Seramik ve Cam Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Pendik Nuh Kuşçulu Seramik ve Cam Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Pendik Nuh Kuşçulu Seramik ve Cam Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz
 • Grafik Ve Fotoğraf Alanı
 • Seramik ve Cam Teknolojisi Alanı
Pendik Nuh Kuşçulu Seramik ve Cam Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 272.9208 50.00
2019 - -
2018 150.6142 88.24
2017 106.3126 -
2016 - -
Nuh Kuşçulu Seramik ve Cam Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2005-2006 eğitim öğretim yılında faaliyete geçmiştir. Proje Okulu Olan Lisemiz; Türkiye'nin tek Seramik ve Cam Okuludur.

Okulumuz Bünyesinde Anadolu Meslek ve Anadolu Teknik Program türleri mevcuttur.

Okulumuz İstanbul Sanayi Odası İle İşbirliği Protokolü İmzalamıştır. Ayrıca Okulumuzun Hazırladığı Erasmus K1 Projesi kabul edilmiş olup bu bağlamda öğrencilerimiz Çekya'da alanla ilgili staj göreceklerdir.

Okulumuzun Öğretim şekli normal eğitimdir. Okulumuzun öğrenci türü karmadır. Okulumuzun mevcut pansiyonu bulunmamaktadır.

Seramik ve Cam Teknolojisi alanı; Çinicilik, Alçı Model Kalıp, Tornada Form Şekillendirme, Sır Üstü Dekorlama, Serbest Seramik Şekillendirme, Dekoratif Cam ve Endüstriyel Cam dallarının yeterliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen alandır. Okulumuzda Seramik ve Cam Teknolojisi Alanı Kapsamında Endüstriyel Cam ve Dekoratif Cam Dalları bulunmakta, bununla beraber okulumuzda Grafik ve Fotoğraf Bölümü Açılmış olup; 2020-2021 Eğitim Öğretim Döneminde öğrenci alımına başlayacaktır.

Okulumuzun kuruluş amacı, ülkemiz ihracatında önemli bir yere sahip olan cam sanayinin küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerinde çalışacak nitelikli elemanları yetiştirmektir. Ayrıca Okulumuzdan mezun olan öğrenciler cam alanı ile ilgili meslek yüksek okullarının 2 yıllık ön lisans ve fakültelerin 4 yıllık lisans programlarına da devam edebilirler.

 • Derslik :18
 • Atölye-İşlik :6
 • Konferans Salonu :1
 • Fen Laboratuvarı :2
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Saatler 08:00 BAŞLANGIÇ 18:30 BİTİŞ SAATİ
 • Isınma DOĞALGAZ (MERKEZİ SİSTEM)
 • Bağlantı ADSL (8 Mbit)
 • Yabancı Dil
 • Ulaşım İETT, Dolmuş, Okul Servisi
 • Yerleşim Yeri Velibaba Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi No:3 PENDİK / İSTANBUL
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık 2 KM

Pendik Nuh Kuşçulu Seramik ve Cam Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Pendik Nuh Kuşçulu Seramik ve Cam Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Velibaba Mh. Mehmet Akif Ersoy Cd. NO3 34896 PENDİK/İSTANBUL

Tel: 02166270541

Fax: 02166270540

web: http://nuhkusculumtal.meb.k12.tr

Pendik Nuh Kuşçulu Seramik ve Cam Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 647

Galatasaray Üniversitesi Galatasaray Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 831

İstanbul Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 800

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 48

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 440

İstanbul Atatürk Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 721

Çapa Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Pendik Nuh Kuşçulu Seramik ve Cam Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Pendik Nuh Kuşçulu Seramik ve Cam Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://nuhkusculumtal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Pendik Nuh Kuşçulu Seramik ve Cam Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Pendik Nuh Kuşçulu Seramik ve Cam Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Pendik Nuh Kuşçulu Seramik ve Cam Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Pendik Nuh Kuşçulu Seramik ve Cam Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız