S:1

Aşağıdaki cümlelerin hangisinde bir yazım yanlışı yoktur?

Aşağıdaki cümlelerin hangisinde bir yazım yanlışı yoktur? sorunun cevabı "Bu soruyu sen de mi bilmiyorsun?" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdakilerden hangisi bir deyimdir? Deprem anında aşağıdaki davranışlardan hangisi yapılmalıdır? Aşağıdaki kelimelerden hangisi doğru yazılmıştır? Fadime, salça yapmak için sekiz kasa domates almıştır. Kasaların her birinde 15 kg domates bulunmaktadır. 1 kg domatesten 200 g salça elde etmektedir.Buna göre Fadimenin kaç kilogram salça elde ettiğini bulunuz? Divan-ı Lügat-it Türk adlı eser kim tarafından yazılmıştır? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde ki nin yazımıyla ilgili bir yanlışlık yapılmamıştır? . O, senin kadar çalışkan bir çocuktur. cümlesine kadar kelimesinin kattığı anlam aşağıdakilerden hangisidir? Ormanda yolunu arayan bir kişi, ağaç gövdesinde gördüğü yosuna bakarak hangi yönü bulabilir ? If she earns a lot of money, she - - - - around the world. Yarım kilosu 6 lira olan muzlardan 3 kg aldım. Satıcıya kaç lira öderim? Orta Asyanın doğu sınırı aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki özelliklerden hangisi insanı diğer canlılardan ayıran bir özelliktir? Aşağıdakilerden hangisi Mescid-i Nebinin toplumsal işlevi ile ilgili yanlış bir bilgidir? Aşağıdakilerden hangisi, Arapların tapındığı büyük putlardan biri değildir? Ay yüzeyine çarpan gök taşları ............................. adı verilen çukurları oluşturmuştur. Boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? 1-horoz, 2-her, 3-çöplüğünde, 4-kendi, 5-öterYukarıdaki sözcüklerden anlamlı ve kurallı cümle oluşturulduğunda sıralama nasıl olur? I. Kötü güçlere karşı gençlerimiz dikkatli olmalıdır.II. Yemeği ateşten indireli yarım saat olmuştu.III. Yıllarca ailesinin gölgesinde yaşamını sürdürdü.IV. Odanın içini bahar sabahının aydınlığı kaplamıştı.Numaralanmış cümlelerin hangi ikisinde altı çizili sözcük gerçek anlamı dışında kullanılmıştır? (I) Edebî tür dediğimiz kategorilerin epey karmaşık hâle geldiği bir dönemi yaşıyoruz. (II) Artık şiir, hikâye, tiyatro gibi klasik türler ile sonradan bunlara katılan deneme, eleştiri, makale, köşe yazısı gibi modern sayılabilecek türleri birbirinden ayırmak dahası bunları tarif etmek bile güçleşti. (III) Aslında bu türlerin çoğu neredeyse insanlık tarihi kadar eskidir. (IV) Son yıllarda ise şiir ve tiyatro dışındaki türler anlatı başlığı altında sınıflandırılmaya başlandı. (V) Bu türlerin birçok eserde iç içe kullanılması son yapılan sınıflandırmayı doğrular gibi görünse de birçok tür yok sayılmaktadır.Numaralanmış cümlelerin hangisi parçanın anlam akışını bozmaktadır? Arkeolojik kazılar, dünyanın en eski yerleşim birimlerinden olan Çatalhöyük şehrinin etrafının kesintisiz şekilde surlarla çevrilmiş olduğunu ortaya çıkarmıştır.Bu durum, aşağıdaki gereksinimlerden hangisine yöneliktir? Herkesin aynı düşüncede olması iyi değildir, o zaman gelişme olmaz.Bu cümlede anlatılmak istenen aşağıdakilerden hangisidir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir