S:1

Dik kenarlarının uzunlukları 60 m ve 80 m olan dik üçgen şeklindeki bahçenin etrafına iki sıra tel çekilecektir. Bu iş için en az kaç metre tele ihtiyaç vardır?

Dik kenarlarının uzunlukları 60 m ve 80 m olan dik üçgen şeklindeki bahçenin etrafına iki sıra tel çekilecektir. Bu iş için en az kaç metre tele ihtiyaç vardır? sorunun cevabı "480" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Işığı geçiren maddelere - - - - madde denir. İfadesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonunun kısaltması, aşağıdakilerden hangisidir? Resmî Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelike göre, aşağıdakilerden hangisi belgenin gönderildiği idareyi ya da kişiyi belirtir? 4 onluk 6 birlik + 3 onluk 2 birlik işleminin sonucu kaçtır? "Yelkovan" kelimesi kaç harf ve heceden oluşmuştur? Aşağıdakilerden hangisi Güneşin özellikleri ile ilgili yanlış bir bilgidir? Aşağıdakilerden hangisi namazın rükünlerinden biridir? Atom ve atom altı taneciklerle ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır? Aşağıdaki maddelerden hangisinde kuvvetin etkisi ortadan kalktığında madde eski şekiline döner? I. Demir tozu - TuzII. Demir tozu - Nikel tozuIII. Kobalt tozu - TalaşYukarıdaki karışımlardan hangileri mıknatıs yardı-mıyla bileşenlerine ayrıştırılır? 6 yıl 5 ay kaç gündür? (1 ayı 30 gün olarak alınız.) Karbonhidratlar fazla tüketilirse ...................................... sebep olur.Cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Nükhet tokalarından 4 tanesini Direne verirse 8 tokası kalıyor. Nükhet' in başlangıçta kaç tokası vardı? Bir bölme işleminde bölüm 9, bölünen 74 ve kalan 2dir. Bu bölme işleminde bölen sayı kaçtır? Aşağıdakilerden hangisi ahlâklı insanlara özgü bir davranış olamaz? cevap ile yanıt sözcükleri arasındaki anlam ilişkisi aşağıdakilerin hangisinde vardır? Bir karton yumurta 30 tanedir. Beyaz yumurtaların sayısı sarı yumurtaların sayısının 5 katı olduğuna göre, kaç beyaz yumurta vardır? Hacla ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır? (I) Onunla çocukluktan tanışıyorduk. (II) Ayrı şehirlerde yaşarken bile bağımızı koparmadık. (III) Gün geldi, büyüdük, iş güç sahibi olduk. (IV) Ben sakin bir hayat sürüyordum. (V) Onun yaşamı ise oldukça renkliydi. (VI) Anlayacağınız her günü başka bir maceraya gebeydi.Bu parçada numaralanmış cümlelerden hangisi kendinden önceki cümlenin açıklamasıdır? Aşağıdakilerin hangisinde yazım yanlışı vardır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir