Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Hatay / İskenderun
Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) -
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hatay ili İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Okulun temeli 2007 yılı Aralık ayında hayırseverimiz Sayın Recep Atakaş tarafından merhum kardeşi Sefa Atakaş anısına yapılmak üzere atılmış, 2008-2009 Eğitim-Öğretim yılında yapımı tamamlanarak 144 öğrenci ile eğitim-öğretime başlamıştır. Şuan yaklaşık 500 öğrenci ile okulmuz hizmete devam etmektedir.
 • 2014 LYS Başarı Yüzdesi: %16
 • 2015 LYS Başarı Yüzdesi: %14

VİZYON Ülkemiz ve dünya deniz ticaret filosuna meslek eğitimi yolu ile (gemi adamı yetiştirerek) hizmet sunmak ve denizcilik eğitimi veren yüksek öğretim kurumlarına taban teşkil etmek için varız. Denizcilik eğitimi verirken, sürekli yeni bilgilere ulaşmaya çalışır, deniz ticaret sektörü ile ilişkileri artırarak toplumun kalkınmasına sürekli olarak katkıda bulunuruz.

MİSYON Özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirip, tüm potansiyelini kullanımlarına fırsat tanıyarak, Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçları doğrultusunda dünya denizcilik sektöründe rekabet edebilmek için IMO standartlarını yakından izleyerek, ülkemiz ve dünya ticaret filosuna, bilgi ve beceride rekabet gücü yüksek gemi adamı yetiştiren kurum olacaktır.
 • Öğretmen Sayısı : 51
 • Öğrenci Sayısı : 656
 • Derslik Sayısı : 23
Alanlar:
 • Denizcilik Alanı
 • Gemi Yapımı Alını

Adres: Bitişik Köyü / İskenderun / HATAY

Tel: 3266452020

Fax: 3266452008

web: http://sefaatakasmtal.meb.k12.tr

Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 3
Hatay Süleyman Demirel Anadolu Lisesi

Hatay Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12
Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi

Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8
Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi

Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1
Dörtyol Atatürk Anadolu Lisesi

Dörtyol Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0
Samandağ Atatürk Anadolu Lisesi

Samandağ Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1
Fatih Anadolu Lisesi

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız