Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 19
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 404.5474
Güncel Yüzdelik Dilimi 11.92
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Eskişehir ili Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

  Alanlarımız

 • Bilişim Teknolojileri Alanı
 • Uçak Bakım Alanı
İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 404.5474 11.92
2018 333.3935 12.28
2017 437.5293 -
Okulumuz 1990 - 1991 Öğretim Yılında Uçak Elektroniği Bölümüyle ilimiz Motor Anadolu Teknik Lisesi bünyesinde açılmış ve inşaatın bitmesiyle 08.08.1991 tarihinde kendi binasına taşınmıştır.

Mevcut Alanlar :

 1. Uçak Bakım Alanı
 2. Bilişim Teknolojileri Alanı

1991 - 1992 Öğretim Yılında Bilgisayar Bölümü açılarak İngilizce Hazırlık sınıfıyla faaliyete geçmiştir. Bakanlığımızın 30.09.1993 tarihindeki emriyle 1994-1995 öğretim yılından itibaren Eskişehir Motor Anadolu Teknik Lisesi bünyesindeki Uçak Motorları Bölümü" okulumuza aktarılmak suretiyle bölüm sayısı üçe çıkmıştır.

2003-2004 Öğretim Yılına kadar Milli Eğitim Müdürlüğü' nün onayı ile atölye binası, öğretim ve idare binasına dönüştürülmüştür. Bu arada eski öğretim binası yıkılarak yerine 21 derslikli son derece modern bir bina inşa edilmiştir.

2005 - 2006 Öğretim yılında MEGEP kapsamında yeni meslek alanları birleştirilince Uçakla ilgili bölümler birleştirilerek Uçak Bakım Alanına; Bilgisayarla ilgili bölümlerde Bilişim Teknolojileri alanına dönüştürülmüştür. Okulumuzda, halen 46 öğretmen ve 10 personel ve 540 öğrenci ile iki alanda eğitim öğretim faaliyetleri sürdürülmektedir

VİZYON : Öğrencilerini alanlarında uluslararası düzeyde aranan teknik eleman olarak yetiştiren kurum olmaktır.

MİSYON : Öğrencilerimizi Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçları doğrultusunda, eğitim-öğretimin her aşamasında kalite disiplinini sistematik uygulayarak, sektörün istek ve beklentilerine uygun bilgi ve beceriye sahip teknik elemanlar olarak yetiştirmek , iş hayatına ve yüksek öğretime hazırlamaktır.

 • Öğretmen : 55
 • Öğrenci : 659
 • Derslik : 21
 • Fen Labaratuarı: 1
 • Atölye-İşlik : 11
 • Öğretim Şekli : Tekli
 • Saatler : Başlangıç: 08:00 Bitiş: :16:10
 • Bağlantı : ADSL (2 Mbit)
 • Isınma : Doğalgaz
 • Lojman : Sayısı:1
 • Ulaşım : 20 numaralı belediye otobüsü ve Fevzi çakmak dolmuşları okulumuzun yakınından geçmektedir.
 • Yerleşim Yeri : İl /İlçe Merkezine Uzaklık : İl merkezine 5 km uzaklıktadır.
Adres

Gazipaşa Mah. Güvenir Sk. No5 TEPEBAŞI/ESKİŞEHİR

Fax

0 222 323 67 77

web

http://sabihagokcenteml.meb.k12.tr

Bu okula 19 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Hem olumlu, hem de olumsuz yönlerini belirtmeye çalışın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız