TUSAŞ Şehit Hakan Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Ankara / Kızılcahamam
TUSAŞ Şehit Hakan Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • TUSAŞ Şehit Hakan Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 11
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
İl Ankara
Okulun Taban Puanı 367.0932
Güncel Yüzdelik Dilimi 14.97
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku

TUSAŞ Şehit Hakan Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ankara ili Kızılcahamam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

TUSAŞ Şehit Hakan Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. TUSAŞ Şehit Hakan Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

TUSAŞ Şehit Hakan Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda TUSAŞ Şehit Hakan Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. TUSAŞ Şehit Hakan Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

 • Uçak Bakım Alanı

TUSAŞ Şehit Hakan Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız TUSAŞ Şehit Hakan Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

TUSAŞ Şehit Hakan Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 367.0932 14.97
2019 378.9274 17.75
2018 278.8272 27.74
2017 297.8970 -
2016 264.5185 61.67
Okulumuz Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet göstermekte ve bünyesinde üç farklı program bulunmaktadır. Bu programlar, kuruluş özellikleri ve hedefleri itibari ile birbirinden farklılıklar göstermektedir.

Bilişim Teknolojileri ve Elektrik-Elektronik Teknolojileri alanları olmak üzere iki alanımız vardır. Öğretim süresi 4 yıldır. Bu programa devam eden öğrencilerimiz mesleki eğitimle birlikte üniversiteye yönelik olarak akademik eğitimde almaktadırlar. 9. Sınıfta ağırlıklı olarak İngilizce eğitim almaktadırlar.

Teknik Lise programına kayıtlar EML 9.sınıf veya diğer liselerin 9. Sınıfının sonunda Dil Anlatım-Matematik-Fizik-Kimya derslerinin ortalaması ile yılsonu not ortalaması 55 ve üzeri olan öğrenciler kayıt olabilmektedirler. Bu programa devam eden öğrencilerimiz mesleki eğitimle birlikte üniversiteye yönelik olarak akademik eğitimde almaktadırlar. Bu program altında Bilişim Teknolojileri ve Elektrik-Elektronik Teknolojileri alanları olmak üzere iki alanımız vardır.

Endüstri Meslek Lisesi programına ise ilköğretim mezunu olan her öğrencinin kaydı yapılmaktadır. Bu programda

 • Bilişim Teknolojileri
 • Elektrik-Elektronik Teknolojileri
 • Makine Teknolojileri
 • Mobilya ve İç Mekan Tasarımı
 • Uçak Bakım Alanı
olmak üzere beş alanımız vardır. 16 dersliğe, fizik ve kimya laboratuarlarına, 2 akıllı sınıfa, bir teknoloji sınıfına, 1 konferans salonuna, çok sayıda bilgisayar ve internet bağlantısına sahip okulumuzda, teknolojide meydana gelen değişimler çok yakından takip edilmekte, kalite standartlarına uygun bir eğitim verilmektedir.

Okulumuzdan mezun olan öğrenciler Teknisyen unvanı ile çalışmaktadırlar. Mezun olan her öğrenciye diplomanın yanı sıra işyeri açma belgesi verilmektedir.

Vizyon Kendi değerlerini özümsemiş, evrensel düzeyde rekabete açık, mesleki yeterliliklere sahip, iyi insanlar yetiştirmektir.

Misyon Öğrencilerimizi nitelikli bir meslek eğitimiyle, alanlarında yükseköğretime devam eden ve işgücü piyasasında aranılan bireyler olarak yetiştirerek tercih edilen bir kurum olmak...

okul
 • Öğretmen :40
 • Öğrenci :413
 • Derslik :15
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :24
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal Öğretim
 • Yemekhane :1
 • Saatler Başlama: 08:30 Bitiş: 17:00

Adres: Akçay Mah. Şehit Hüseyin Köksal cad. No20/A 06890 Kızılcahamam / ANKARA

Tel: 3127360040

Fax: 3127360042

web: http://katem.meb.k12.tr

TUSAŞ Şehit Hakan Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 11 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 22

Gazi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Keçiören İbn-I Sina Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 22

Gazi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Tusaş Şehit Hakan Gülşen Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Prof. Dr. Rağıp Üner Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Pursaklar Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde TUSAŞ Şehit Hakan Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan TUSAŞ Şehit Hakan Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve TUSAŞ Şehit Hakan Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda TUSAŞ Şehit Hakan Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. TUSAŞ Şehit Hakan Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, TUSAŞ Şehit Hakan Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. TUSAŞ Şehit Hakan Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız