Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
0 (434) 311 23 61
0 (434) 311 30 17
Adres Orta Mah.Lise Cad. No4 Adilcevaz / BİTLİS
MEB logo Bitlis / Adilcevaz
Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

http://rabiahatunihl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Bitlis ili Adilcevaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı - -
2017 Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 179.6606 -
2016 Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı
168.7772 92.0800

2014-2015 Eğitim öğretim yılında okulumuz eski Adilcevaz Lisesinden dönüştürülerek Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olmuştur.

Vizyon Öğrencilerimizi ülkemizin ve dünyamızın ihtiyaç duyduğu din, bilim, sanat ve kültür alanlarında yetkin, kültürel mirası değerlendirebilen, yaşanan hayatı yorumlayabilen, problemlere çözüm üretebilen, ahlaki olgunluğa sahip fertler olarak yetiştirerek yüksek öğrenime hazırlamak; Üniversitelerimizin en iyi fakültelerini en iyi derecelerle kazanabilecek ve eğitimini iyi bir şekilde sürdürebilecek alt yapıya sahip öğrenciler yetiştirmek; İslâm dininin inançları, ibadet ve ahlâk esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmek amacıyla kurulan Diyanet İşleri Başkanlığımızda görevlendirilecek niteliklere haiz din görevlileri yetiştirmektir

Misyon Bilgili, kültürlü, başarılı, kendine güvenen, kendi değerlerimizle birlikte insanlığın ortak kazanımları olan evrensel değerleri özümsemiş, yaratılanı 'Yaradan'dan ötürü sevebilen, tabiatı tahrip değil imar eden, sorun değil çözüm üreten, farklılıkları doğal ve zenginlik kabul edip bunlardan yararlanmayı hedefleyen; insana, düşünceye, özgürlüğe, ahlaka ve kültürel mirasa saygı duyan kişilikli fertler yetiştirmek için varız.
  • Öğretmen :20
  • Öğrenci :204
  • Derslik :13
  • BT Sınıfı :1
  • Kütüphane :1
  • Fen Labaratuarı :1
  • Saatler 08:00-16:00

Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarılarını, Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0 (434) 311 23 61
Okulun Faxı: 0 (434) 311 30 17
Okulun Adresi: Orta Mah.Lise Cad. No4 Adilcevaz / BİTLİS

İlk yorumu siz yapın !

Önemli: Bitlis Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2019 , Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimi, Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları, Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi nerede?, Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi üniversite başarısı, Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi formaları, Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi adresi, Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi başarıları, Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Bitlis, Adilcevaz Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

google+ google+ google+