Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
02862150030
02862150030
Adres Kemal Paşa Mah. Cumhuriyet Bulvarı No 2 ÇANAKKALE
MEB logo Çanakkale / Merkez
Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi

http://csbl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 90
Taban Puanı 327.8957
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 5 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi Çanakkale ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 327.8957 -
2017 Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 429.3867 23.4900
2016 Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı
421.3259 15.2500

Çanakkale Anadolu Öğretmen Lisesi 2010-2011 yılında 90 öğrenci ile eğitime başlamıştır. Okulumuz da şuan 9. - 10. - 11. ve 12. sınıf öğrencileri mevcuttur. Toplam 370 öğrenci bulunmaktadır.

Okulumuz TEOG puanı ile Öğrenci almaktadır. Okulumuz ulaşım imkanı en elverişli ve şehrimizin tam merkezinde yer alıyor. Okulumuz Eğitim Binası, Spor Salonu ve Pansiyondan oluşmaktadır. Çanakkale Anadolu öğretmen lisesi olarak amacımız, okulumuzu tercih eden çalışkan ve yetenekli öğrencilerin; özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirip, tüm potansiyelini kullanmalarına fırsat tanıyarak öğretmen yetiştiren yüksek öğretim kurumlarına yönlendirip başarılı olmalarını sağlamaktır.

Okulumuz Öğretmen olmak isteyen gençler için avantajlıdır.LYS de öğretmenlik bölümleri tercih ederlerse ek puan alırlar. ( 30 Puan ) Öğretmenlik dışı tercih yaparlarsa puan kaybına uğramazlar.

İstenirse yatılı öğrenim görülebilir. Böyle öğrenim görmek isteyenlerin parasız yatılılık ve bursluluk sınavını kazanmaları gerekir. Gündüzlü ve Yatılı bir okul olduğu için Sabah 8 de başlayan eğitim Etütlerle beraber gece 22:30 kadar sürmektedir.

Test Merkezi Test merkezi organizasyonuyla okulumuzda düzenli şekilde sınıf seviyelerine uygun olarak "YGS-LYS" Deneme sınavları yapılmakta ve ders konularına uygun olarak "Yaprak Testler " öğretmenlerimizce uygulanmaktadır.

Derslerimizin dışında size uygun bir etkinlik mutlaka vardır.

 • Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuarları
 • Kütüphane
 • Test Merkezi
 • proje yarışmaları
 • Halk oyunları
 • Yüzme
 • Basketbol
 • Badmiton
 • Bocce
 • Satranç
 • Şiir dinletisi
 • Tiyatro
 • Müzik korosu
VİZYON Çanakkale Eğitiminde, Çanakkale ruhuna sahip, Gülen yüzlerle Mutlu bir gelecek için yarışmak.

MİSYON Öğrencilerimizi; Atatürk ilke ve inkılâplarına, anayasada ifadesi bulunan Atatürk milliyetçiliğine bağlı; Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; insan haklarına ve anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirmektir.

 • 2013 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısı: %85
 • 2014 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısı: %80

Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarılarını, Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 02862150030
Okulun Faxı: 02862150030
Okulun Adresi: Kemal Paşa Mah. Cumhuriyet Bulvarı No 2 ÇANAKKALE

Bu okula 4 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Çanakkale Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2019 , Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi yüzdelik dilimi, Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi yorumları, Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi nerede?, Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi üniversite başarısı, Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi formaları, Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi adresi, Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi başarıları, Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi Çanakkale, Merkez Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi

google+ google+ google+