Payas Nursan Anadolu Lisesi

Hatay / Payas

Payas Nursan Anadolu Lisesi
 • Payas Nursan Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Hatay
İlçesi Payas
OBP Puanı (*) 88.2328
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Payas Nursan Anadolu Lisesi Hatay ili Payas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Payas Nursan Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Payas Nursan Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "88.2328". Payas Nursan Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Payas Nursan Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Sevgi, Bilgi ve Teknolojinin Birleştiği Okul olan Nursan Anadolu Lisesi ve Anaokulu, 2010-2011 eğitim döneminde hizmet vermeye başladı.

Vizyon Türk milli eğitiminin amaçları ışığında; Bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral değerlere sahip, değerlerini yaşayan ve yaşatan, farklılıkları zenginlik kabul eden, özgüvenini kazanmış, hoşgörü sahibi, araştırmacı, katılımcı, sorgulayıcı, etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik, dürüst, bireyler, yetiştirmektir.

Misyon Evrensel insan hakları düşünce sistemini davranış haline getirmiş, çağdaş, demokratik lider özelliklerine sahip, okuduğu okula bağlılık duygusu gelişmiş veçağdaş gençler yetiştirmektir. Bu çerçeveden hareketle biz, öğrencilerimizin öğrenmelerini sağlamak; onların bilgili, yetenekli ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine zemin hazırlamak ve onlara 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız. okul
 • Öğretmen :35
 • Öğrenci :531
 • Derslik :16
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08.15 - 15.35
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu
 • 2014-2015 % 57
 • 2015-2016 % 70,8
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2014-2015 % 57
 • 2015-2016 % 70,8
2010 Eğitim-Öğretim yılında ders başı yapan NURSAN ANADOLU LİSESİ tertip-düzen ve disiplin anlayışıyla geride 5 yılını bırakmanın hazzını yaşıyor. 2016/2017 Eğitim-Öğretim yılı için hatta geleceği için tercih yapacak öğrencilerimizin gönül rahatlığı ile tercih yapmalarını arzu ediyor, öğrenci ve velilerimize selamlar saygılar sunuyoruz.
 1. 2016 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısını İncele
 2. 2015 Yılı Üniversite Yerleştirme Başarısını İncele

Payas Nursan Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Payas Nursan Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yıldırım Beyazıt Mh. Özkul Çolak cad. No 54 Payas / HATAY

Tel: 0326 755 28 82

Fax: 0326 755 28 82

web: http://nursananadolulisesi.meb.k12.tr

Payas Nursan Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Erdem metalik]

BU SENE OKUL YÜZDELİĞİNİZ KAÇTIR

2021-07-10 22:15
 
0
 
0
[Mircan (öğrenci)]

Bu okul güzel diye duydum bu okula gidicem 8. Sınıf öğrencisiyim

2019-05-31 11:42
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 6

Hatay Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 23

Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 17

Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Dörtyol Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Nezahat Güven Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Payas Nursan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Payas Nursan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://nursananadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Payas Nursan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Payas Nursan Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Payas Nursan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Payas Nursan Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız