Şemsettin Mursaloğlu Anadolu Lisesi

Hatay / İskenderun

Şemsettin Mursaloğlu Anadolu Lisesi
 • Şemsettin Mursaloğlu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 8
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Hatay
İlçesi İskenderun
OBP Puanı (*) 91.8852
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Şemsettin Mursaloğlu Anadolu Lisesi Hatay ili İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şemsettin Mursaloğlu Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Şemsettin Mursaloğlu Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "91.8852". Şemsettin Mursaloğlu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Şemsettin Mursaloğlu Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Şemsettin Mursaloğlu Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Şemsettin Mursaloğlu Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Şemsettin Mursaloğlu Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Şemsettin Mursaloğlu Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Şemsettin Mursaloğlu Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Şemsettin Mursaloğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şemsettin Mursaloğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Şemsettin Mursaloğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 8 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[veli görüşü]

ilk başlarda eğitimi hakkında ön yargılı idim çocoğumdaki gelişimi görünce mükemmel okul olduğunu anladım kesinlikle tavsiye edilir hacaları mükemmel

2021-10-26 07:14
 
0
 
0
[Bilgi ]

Şehir merkezinde olan okullara kıdemli öğretmenler yani en az 15 yıllık öğretmenler gelir.bu nedenle mursaloglu lisesi öğretmenler branşında uzman ve tecrübeli öğretmenler olup tek eksisi bina eski bunun nedenide eski köklü okul olmasından kaynaklıdır kesinlikle eğitim için tavsiye edilir

2021-08-12 16:24
 
0
 
0
[Amaryllis]

Buraya nakil aldırmak istiyorum ama kararsızım.Biri diyor ki ´gelmeyin bu lanet yere´ diğeriyse´mursaloğlu diyorum´diyor.İnternetten tişört seçmeye benzemez bu.Tek hakkım var.Öğrencilerin ortamı,öğretmenleri nasıl,bilir kişi yok mu burda? unutmadan 2020 de kaç Obp ile almıştı?

2021-07-20 15:49
 
0
 
0
[bilgi]

basarı nedir bir okulun basarısı nedir.bence okulun öğretmenleridir.o okulu özel kılan başarılı kılan bu nedenle mursaloğlu diyorum.

2021-07-03 10:07
 
0
 
0
[bilgi]

bır okulun dışına bakmayın oğretmenlerı çok basarılı kesınlıkle tavsiye edilir

2021-07-02 16:20
 
0
 
0
[Akın Sönmez]

Arkadaşlar lütfen cevap yazın
Puanım 87 Şemsettin mursaloglu 88ile alıyor oraya gidebilir miyim?? Cevaba ihtiyacım var

2021-05-24 08:53
 
0
 
0
[Mihrap Temel]

Ben bu okulu istiyorum ort 76

2019-07-06 11:56
 
0
 
0
[Metin ipek]

Ben ilk dönem teşekkür ikinci dönem taktir aldım sizin okulunuza gele bilebilirmiyim

2019-06-03 12:03
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 6

Hatay Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 23

Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 17

Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Dörtyol Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Nezahat Güven Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şemsettin Mursaloğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz