İskenderun Demir Çelik Anadolu Lisesi

Hatay / İskenderun

İskenderun Demir Çelik Anadolu Lisesi
 • İskenderun Demir Çelik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 7
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Hatay
İlçesi İskenderun
OBP Puanı (*) 92.4050
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

İskenderun Demir Çelik Anadolu Lisesi Hatay ili İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İskenderun Demir Çelik Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) İskenderun Demir Çelik Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "92.4050". İskenderun Demir Çelik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
İskenderun Demir Çelik Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
VİZYON Toplumun, eğitim düzeyini ve böylece yasam kalitesini yükseltmek amacı ile eğitim ve öğretimi en üst düzeyde, ilmi teknikleri kullanarak sunmak. Öğrencileri; duymaya, düşünmeye, özellikle araştırmaya yöneltmek, yeni bilgi ve uygulamaları geliştirip desteklemek. Arkadaşlık ilişkilerini, insan sevgisini geliştirmek, sorumluluk alabilecek 'Ben´i oluşturmak ve yaşatmaktır .

OkulunYGS/ LYSBaşarıDurumu

MİSYON Eğitimde mükemmellik, Seçkin öğretmen kadrosu ile öğrenci-veli memnuniyeti ve mutluluğu, Tarihi doğal örgüsü ile ülkemizde seçkin ve örnek bir eğitim kurumu olmaktır.

 • Öğretmen Sayısı : 47
 • Öğrenci Sayısı : 669
 • Derslik Sayısı : 24
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • Lojman Bilgisi : yok
 • Isınma Şekli : Kalorifer
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İlçe merkezine uzaklık: 15 km - il merkezine uzaklık :85 km

İskenderun Demir Çelik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İskenderun Demir Çelik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Karayılan Mahallesi, 31217 İskenderun/Hatay, Türkiye

Tel: 3267587030

Fax: 03267587121

web: http://idcal.meb.k12.tr

İskenderun Demir Çelik Anadolu Lisesi ile ilgili 7 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Ceylane ]

Bu okulda okuyan arkadaşlardan yada mezun olmuş kişilerden okul hakkında bilgi alabilirmiyim öğretmenleri öğrencileri çevresi olarak elit bir okulmu acaba şimdiden teşekkür ediyorum

2021-08-30 16:40
 
0
 
0
[Yorumcu]

Okul yatılı degil

2021-07-24 16:20
 
0
 
0
[İsimsiz ]

Merhabalar okul yatılımı orada kalabileceğimiz bir yer varmı lütfen cevap verir misiniz🙏🏻

2021-06-12 12:23
 
0
 
0
[İsimsiz ]

Merhabalar okul yatılımı orada kalabileceğimiz bir yer varmı lütfen cevap verir misiniz🙏🏻

2021-06-12 12:22
 
0
 
0
[Demet 33]

Bu sene bu okul ne durumda giden öğrenciler ders kaynatan öğrencilermi öğretmen leri nasıl eğitim iyimi çarşıda oturan kayit olabilir mi

2020-07-03 16:52
 
0
 
0
[Okuyor]

Etrafta o kadar İmam Hatip lisesini nitelikli yaparken, böyle köklü bir okulu niteliksiz yapmak mükemmel. Bizler memnunuz açıkçası. Ama çıkardığımız sonuç şu:
Boş yere o kadar 465 ten yüksek puanlar aldık. Her şey boş.

2018-07-31 17:38
 
0
 
0
[İsimsiz]

Açıkçası gidenler memnun ama ne kadar doğru bilemem

2018-07-03 12:46
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 6

Hatay Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 23

Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 17

Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Dörtyol Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Nezahat Güven Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İskenderun Demir Çelik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan İskenderun Demir Çelik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://idcal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İskenderun Demir Çelik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İskenderun Demir Çelik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, İskenderun Demir Çelik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. İskenderun Demir Çelik Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız