Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi

Hatay / Defne

Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi
 • Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 10
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Hatay
İlçesi Defne
Başarı Puanı (OBP) 94.7086
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi Hatay ili Defne İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
2005-2006 Öğretim yılında 343,786 taban Puanla 9 sınıf 270 öğrenci, 16 öğretmen ile Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi Olarak Eğitim-Öğretine başlamıştır. Vizyon ÇAĞDAŞ, GÜNÜMÜZ TEKNOLOJİSİNDEN YARARLANABİLEN, ARAŞTIRAN, DÜŞÜNEN, TOPLUMUN DEĞER YARGILARINA ÖNEM VEREN BİR GENÇLİK YETİŞTİRMEK.

Misyon DAİMA İLERİYİ HEDEFLEYEN; AKILCI, ÇAĞDAŞ, DEMOKRATİK VE BİLİMSEL DÜŞÜNEN ATATÜRK İLKE VE DEVRİMLERİ DOĞRULTUSUNDA YENİLİKÇİ, AKTİF; GÜVENLİ, NİTELİKLİ, KENDİ GELECEĞİ VE ÜLKE GELECEĞİNİ BÜTÜNLEŞTİREN, GELECEĞİN YÖNETİCİLERİNİ YETİŞTİREN, ÖĞRENCİYİ DOĞRUYA YÖNLENDİREN BİLİNÇLİ REHBERLER OLMAK.

Başarılar

Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Sümerler Mahallesi,Harbiye Caddesi, No26 Defne/Hatay

Tel: 0326223 04 04

Fax: 0326223 03 70

web: http://necmiasfurogluand.meb.k12.tr

Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 10 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 3

Hatay Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Dörtyol Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Halil İbrahim Evren Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://necmiasfurogluand.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız